Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Konfiguracja MMS Play

Posted by

konfiguracja mms play

Konfiguracja mms w Play, temat, który dla wielu osób nie istnieje w przypadku części abonentów jest bardzo istotny. Problem z prawidłową konfiguracją mms w Play i każdej innej dużej sieci najczęściej pojawia się, gdy telefon jest kupiony z innego źródła niż salon czy sklep internetowy danej marki. W takich wypadkach, jeżeli chcemy prawidłowo odbierać wiadomości mms telefon wymaga konfiguracji. Wiadomości mms nigdy nie zyskały takiej popularności jak wiadomości sms, jednak mają wierne grono odbiorców, a niektórym osobom po prostu od czasu do czasu zdarza wysłać się MMSa. Co trzeba zrobić, żeby Twój telefon mógł wysyłać mms w sieci Play? Potrzebna jest ręczna konfiguracja, choć istnieje również metoda automatycznej konfiguracji mms Play na podstawie numeru telefonu.

Konfiguracja MMS Play

Tak jak wspomnieliśmy kupując telefon w sieci Play będzie on skonfigurowany do odbierania MMS, ale w innym wypadku niezbędna będzie konfiguracja. Wkładając pierwszy raz kartę SIM Play do swojego telefonu dostaniesz SMS konfiguracyjnego. Gdy tak się stanie będziesz musiał zainstalować otrzymaną konfigurację w telefonie. Jeżeli przegapiłeś wiadomość, usunąłeś ją bądź nie przyszła nie martw się możesz poprosić o ponowne przesłanie SMS z konfiguracją.

Konfiguracja automatyczna MMS Play

Właśnie tym jest konfiguracja automatyczna MMS Play. W dowolnym momencie możesz wejść na stronę https://konfiguracja.play.pl/ i wpisać swój numer telefonu co poskutkuje odebraniem wiadomości konfiguracyjnej, oto jak proces przebiega krok po kroku:

 1. Wejdź na stronę https://konfiguracja.play.pl/
 2. Wprowadź swój numer telefonu i wybierz opcję „Prześlij”
 3. Wprowadź kod zabezpieczający
 4. Dostaniesz SMS z kodem, który należy wpisać na stronie
 5. Pojawi się do wybrania Twój telefon, potwierdź wybór.
 6. Wybierz opcję konfiguracji MMS
 7. Dostaniesz na telefon „Informację zastrzeżoną”, nie znajdziesz jej w sekcji SMS, będzie w powiadomieniach.
 8. Kliknij w wiadomość i potwierdź, że zgadzasz się na wgranie nowych konfiguracji
 9. Telefon zostanie skonfigurowany pod wymogi sieci Play
Czytaj również  Ikonki w telefonie

Choć wydaje się, że to dużo roboty, całość zajmie Ci maksymalnie 2 minuty. Konfigurator prowadzi za rękę i w każdym momencie wiesz co masz zrobić. Automatyczna konfiguracja MMS to najlepsze rozwiązanie, jednak istnieje również możliwość konfiguracji ręcznej.

Ręczna konfiguracja MMS Play

Problem z ręczną konfuguracją polega na tym, że podawanie Accsess Pint Name inaczej APN różni się w zależności od modelu telefonu. Będziesz musiał zapoznać się z danymi technicznymi swojego telefonu. Żeby wykonać ręczną konfigurację MMS w Play musisz wejść w ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Sieci komórkowe -> Punkty dostępowe ścieżka może różnić się w zależności od telefonu i wersji Android. W następnym kroku dokonaj konfiguracji takiej jak ta poniżej:

 • punkt dostępu (APN): MMS
 • uwierzytelnianie: brak
 • nazwa użytkownika: brak
 • hasło: brak
 • strona główna: http://mmsc.play.pl/mms/wapenc
 • adres serwera proxy: brak
 • port: brak
 • odbiór MMS-ów w roamingu: automatyczna

Jeżeli wszystko wykonasz popranie, powinieneś mów odbierać wiadomości MMS do wielkości 300kb, taki bowiem ma limit sieć Play.

Ustawienia MMS Play

To tyle w kwestii ustawień mms Play, mamy nadzieję, że powyższe informacje pozwoliły Ci poprawnie skonfigurować wiadomości MMS w sieci Play. Jeżeli jednak wciąż masz problemy czy to z konfiguracją automatyczną czy ręczną, zachęcamy do zostawienia komentarzy, zarówno my jak i inni użytkownicy postaramy się pomóc.

Jedna odpowiedź

 1. Awatar Ulefone Armor X7
  Ulefone Armor X7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *