Konfiguracja MMS Orange

Konfiguracja MMS w Orange to często pojawiająca się kwestia w waszych pytaniach. Jak się okazuje Orange oferował swoim klientom opcję automatycznej konfiguracji mms ale obecnie zostaje praktycznie tylko nieco bardziej skomplikowana opcja ręcznego ustawienia.

Najczęściej konfiguracja MMS wymagana jest w przypadku telefonów, które nie zostały zakupione bezpośrednio u operatora Orange. Jeżeli jednak, Twój telefon był kupiony w Orange a pomimo tego masz problemy, to nie martw się w tym artykule pokażemy Ci jak prawidłowo skonfigurować ustawienia mms w Orange. Sprawdźmy zatem krok po kroku jak należy skonfigurować mms w Orange.

Automatyczna konfiguracja MMS Orange

Niższe ceny abonamentów sprawiły, że obecnie wiadomości MMS są chętnie wykorzystywane w codziennej komunikacji. Obraz czasem jest wart więcej niż tysiąc słów, więc nie ma co się dziwić, że tak wiele osób chce korzystać z opcji MMS. Niestety nie zawsze mamy taką możliwość, problem pojawia się niezależnie od sieci czy to Orange, Plus, Play, T-Mobile czy A2Mobile. Koszt wiadomości MMS w Orange na dzień pisania art. to około 40 groszy, wszystko zależy od taryfy.

No dobrze, ale czym jest ta automatyczna konfiguracja MMS w Orange?  Niestety wiele stron posiada nieaktualne opisy automatycznej konfiguracji. Był to najlepszy sposób na wgranie odpowiednich ustawień pozwalających wysyłać wiadomość MMS z Twojego telefonu. Cały proces konfiguracji odbywał się w następujący sposób:

 1. Skorzystaj ze strony orange.pl/zaloguj
 2. Zaloguj się na swoje konto bądź je utwórz i następnie się zaloguj
 3. Z menu wybierz opcję „Dla osób prywatnych” i wybierz „Więcej”
 4. Aplikacja i narzędzia -> Konfiguracja Telefonu
 5. Wybierz swój model Telefonu
 6. Zaznacz usługę „Wyślij konfigurację MMS”
 7. Podaj swój numer Telefonu
 8. Otrzymasz SMS, będzie tam konfiguracja, którą musisz zainstalować.

Tak to teoretycznie powinno wyglądać, ale zgodnie z tym co widać w 2021 opcja automatycznej konfiguracji jest niedostępna. Na stronie https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-sms-w-telefonie# widnieją jedynie porady jak zrestartować ustawienia sieciowe w poszczególnych modelach. Podobna po zrestartowaniu wszystko powinno działać, ale nie zawsze tak jest więc czasem trzeba korzystać z konfiguracji ręcznej. Ciężko powiedzieć, dlaczego konfiguracja automatyczna MMS nie jest już możliwa.

Konfiguracja ręczna MMS Orange

Gdy z jakiś względów powyższa metoda zawiedzie, albo chcesz po prostu zrobić to ręcznie to skorzystaj z tej opcji. Manualne ustawienie konfiguracji mms może wydawać się bardziej skomplikowane, ale w praktyce polega na przepisaniu poniżej podanych informacji do swojego telefonu.

 1. Wejdź w ustawienia
 2. Odnajdź zakładkę „Sieci zwykłe i bezprzewodowe”
 3. Wybierz Sieci komórkowe a następnie -> Punkty dostępowe (lub komórkowa transmisja danych)
 4. Wybierz Nazwy punktów dostępu (APN)
 5. Przystąp do konfiguracji

Konfiguracja MMS w Orange odbywa się poprzez nadanie odpowiednich wartości we wskazanych miejscach zgodnie z tym co prezentujemy poniżej.

  • Nazwa: MMS Orange
  • APN: mms
  • Nazwa użytkownika: mms
  • Hasło: mms
  • MMSC: http://mms.orange.pl/
  • MMS Proxy: 192.168.6.104
  • Port MMS: 8080
  • Typ uwierzytelniania: PAP
  • Typ APN: mms
  • Protokół APN: IPv4 (na kartę), dowolne dla abonamentu

Po wprowadzeniu wyżej wymienionych danych możesz wszystko zapisać, włączyć dane komórkowe i spróbować wysłać lub odebrać MMS.

Konfiguracja MMS iPhone

Jeżeli chcesz skonfigurować wiadomości MMS na telfonie iPhone to naturalnie masz również taką możliwość. W tym celu musisz:

 1. Wejdź na stronę orange.pl.
 2. Odnajdź Apple
 3. Wybierz wersję swojego systemu
 4. Dokonaj restartu wedle podanej instrukcji

Pamiętaj tylko, że spowoduje to zresetowanie sieci WiFi czy ustawień sieci komórkowej. Zasadniczo telefonu iPhone powinny automatycznie wykrywać operatora i konfigurować wiadomości MMS, ale różnie z tym bywa. Możesz również skorzystać z ręcznych ustawień zaprezentowanych powyżej.

To by było na tyle odnośnie konfiguracji MMS w Orange. Mam nadzieję, że wiesz już jak to zrobić i możesz skutecznie odbierać i wysyłać wiadomości MMS niezależnie od tego czy posiadasz telefon z Androidem czy masz iPhone. Pamiętaj również, że rozmowy mogą wymagać ponownego rozpoczęcia, jeżeli chcemy móc wysyłać w nich MMS. Dlatego może okazać się niezbędne usunięcie już istniejącego czatu i zastąpienie go nowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *