Technologia

Konfiguracja MMS a2mobile

Ostatnia aktualizacja 28 marca 2024 przez Redakcja

Konfiguracja MMS w a2mobile została bardzo dobrze przemyślana. Instrukcja jest jasna i każdy powinien dać sobie z nią radę. Dlaczego musisz wprowadzać ustawienia MMS w a2mobile? Prawdopodobnie Twój telefon był kupiony w sieci, do której a2mobile nie przynależy. Dodatkowo biorąc pod uwagę, fakt że a2mobile nie zajmuje się sprzedażą telefonów, wiele osób ma problemy z poprawną konfiguracją mms w a2mobile.

Konfiguracja MMS a2mobile – automatyczna

Podobnie jak inni operatorzy tak i a2mobile pozwala skonfigurować wiadomości MMS na dwa sposoby. Jednym z nich jest tzw. konfiguracja automatyczna, która polega na wgraniu ustawień z SMSa konfiguracyjnego wysyłanego przez sieć. Jeżeli z jakiś względów po rejestracji swojego numeru w a2mobile nie możesz wysyłać SMS i nie otrzymałeś sms konfiguracyjnego postąp wedle poniższej instrukcji.

 1. Wprowadź sms o treści „mms”
 2. Wyślij go pod numer 8090
 3. Po otrzymaniu SMS zawrotnego zaakceptuj wprowadzenie zmian
 4. Gotowe, wiadomości MMS zostały skonfigurowane

Czy to może być takie proste? Dokładnie tak, wystarczy jeden sms do skonfigurowania wiadomości MMS.

Ręczna konfiguracja MMS w a2mobile

W razie gdybyś miał problem z otrzymaniem SMS konfiguracyjnego możesz skorzystać zawsze z konfiguracji ręcznej, która może wydawać się skomplikowana, ale jest naprawdę prosta. Wystarczy odnaleźć w telefonie opcję „Nazwy APN” i ustawić tam zawarte informacje na te, które podajemy poniżej:

 • Nazwa: a2mobile
 • APN: a2mms
 • MMSC: https://mms.aero2.pl:8002
 • Proxy dla MMS: 212.2.96.16
 • Port MMS: 8080
 • MCC: 260
 • MNC: 15
 • Typ APN: mms

Wiesz jakie dane masz wprowadzić do poprawnej konfiguracji mms a2mobile, ale gdzie znaleźć te ustawienia? Wszystko zależy od telefonu i wersji androida, niemniej ścieżka zazwyczaj jest podobna:

 1. Wyjdź w ustawienia telefonu
 2. Odnajdź zakładkę Sieć komórkowa
 3. Wybierz opcję Nazwa punktu dostępu
 4. Wybierz nazwa APN
 5. Dokonaj tam zmian wedle schematu zaprezentowanego powyżej.
Czytaj również  Lusterko w telefonie - Gdzie jest i Jak włączyć?

W przypadku niektórych urządzeń, opcja będzie ukrywać się w Komórkowej transmisji danych. Istnieje jeszcze trzeci sposób na ustawienie MMS w a2mobile, tym sposobem jest telefon na infolinię. Jest o opcja płatna zgodna z taryfikatorem, ale problem często naprawiany jest od ręki w krótką chwilę, numer to 720 20 30 40, infolinia jest czynna w każdy dzień z wyłączeniem świąt. Mamy nadzieje, że wiesz już jak przebiega konfiguracja mms w a2mobile i możesz cieszyć się w pełni tą funkcjonalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *