Kod PUK T-Mobile

Kod PUK w T-Mobile jest niezbędny do odblokowania karty SIM. Zapewne właśnie dlatego czytasz ten artykuł i szukasz odpowiedzi na pytanie jak odzyskać kod PUK w T-Mobile. Zaraz dokładnie opiszemy Ci metody, dzięki którym odzyskasz kod PUK i odblokujesz kartę SIM T-Mobile. Wcześniej jednak warto wiedzieć czym jest kod PUK i dlaczego na przyszłość należy zwracać uwagę, gdzie się go chowa.

Co to jest kod PUK w T-Mobile?

Kod PUK składa się z 8 cyfr i przeznaczony jest do odblokowania karty SIM. Każdy operator w tym T-Mobile posiada zapisane informacje o danych właściciela karty SIM oraz numerze PUK przypisanym do karty. Nikt nie uczy się kodu PUK na pamięć przez co czasem konieczne jest odnalezienie go w dokumentach. Niestety wiele osób popełnia błąd i już pierwszego dnia pozbywa się kodu PUK wyrzucając go do śmieci i nie zdając sobie z tego sprawy.

Kod PUK jest jedyną metodą na odblokowanie telefonu po 3-krotnym złym wpisaniu kodu PIN. Dlatego jeżeli chcesz odblokować swoją kartę SIM w telefonie T-Mobile musisz odzyskać kod PUK. Pamiętaj również, żeby nie wpisywać go na chybił trafił, 10-krotne złe wpisanie kodu PUK kończy się nieodwracalną blokadą SIM, nic się nie da z tym zrobić! Jedyną opcją jaką pozostaje jest wyrobienie duplikatu karty SIM.

Gdzie jest Kod PUK T-Mobile?

Kod Puk w starterach T-Mobile znajduje się na plastikowej karcie, z której wyłamuje się kartę SIM. W przypadku klientów abonamentowych sprawa jest nieco prostsza, bo kod PUK powinien znajdować się w umowie, a tą zapewne dalej masz w szufladzie. Jeżeli jednak nie możesz nigdzie znaleźć kodu, to istnieje szansa go odzyskać.

Jak odzyskać kod PUK T-Mobile prze telefon?

Jedną z najchętniej wybieranych metod na odzyskanie kodu PUK T-Mobile jest skorzystanie z telefonicznego automatycznego systemu. W celu skorzystania z tego sposobu należy wybrać jeden z poniższych numerów:

 • abonamentowych 602 900 000 (z telefonu stacjonarnego nr 00 48 602 900 000)
 • prepaid i Mix 602960200 (z telefonu stacjonarnego nr 00 48 602 900 000)
 • T-Mobile na kartę *9602
 • Dla T-Mobile na kartę z innego telefonu 602 960 200

Następnie połączymy się z serwisem, w którym musimy wykonać poniższą instrukcję:

 1. Wybierz Sprawy Techniczne
 2. Wysłuchaj instrukcji głosowych
 3. Podaj numer telefonu, do którego chcesz odzyskać kod PUK i numer PESEL osoby, na którą ten numer jest zarejestrowany.

Jak odzyskać kod PUK w T-Mobile przez internet?

Istnieje również metoda internetowa na odzyskanie kodu PUK, wystarczy skorzystać z serwisu Mój T-Mobile. Zaloguj się do swojego konta i wybierz zakładkę Moje dane -> Twoja Karta SIM i tam znajdziesz informację o kodzie PUK.

Odzyskaj kod PUK T-Mobile w salonie

Ostatnią a zarazem w wielu przypadkach najprostszą metodą na odzyskanie kodu PUK w T-Mobile jest udanie się do salonu sprzedaży tej sieci. Zabierz koniecznie ze sobą dowód tożsamości oraz kartę SIM, która została zablokowana. Pracownik znajdujący się na miejscu przeprowadzi całą procedurę i po krótkiej chwili odzyskasz swój kod PUK.

Jak odblokować kartę SIM T-Mobile?

Gdy już odzyskasz kod PUK karty T-Mobile dalsze odblokowanie karty SIM będzie formalnością. Wystarczy wprowadzić poprawnie uzyskany kod do telefonu, a następnie wpisać nowy PIN i go potwierdzić.

 1. Wprowadź kod PUK
 2. Wprowadź kod PIN
 3. Potwierdź wcześniej wprowadzony kod PIN
 4. Karta SIM zostanie odblokowana

Mam nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na pytania czym jest kod PUK w T-Mobile i jak go odzyskać. Jeżeli będziesz mieć problemy z odblokowaniem karty czy skonfigurowaniem telefonu, możesz skorzystać ze Wsparcia Technicznego T-Mobile *7242 (2,46zł minuta) albo 708477242 (2,58zł minuta).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *