Technologia

Kod PUK Plus

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Kod PUK w Plus jak i innych sieciach odgrywa istotne znaczenie. W końcu bez niego nie odblokujemy karty SIM, którą zablokowaliśmy zapominając poprawnego kodu. Problem ze zgubionym kodem PUK jest na tyle częsty, że warto odpowiedzieć na pytanie jak odzyskać kod puk Plus. Jako jeden z największych operatorów komórkowych Plus daje swoim klientom skuteczne metody na odzyskanie kodu PUK, gdy go zgubimy. W tym artykule pokażemy Ci jak sprawdzić kod PUK w Plus i odblokować kartę SIM.

Co to jest kod PUK w Plus?

Warto wiedzieć co tak naprawdę chcesz odzyskać. Kod PUK to specjalny 8 cyfrowy numer na stałe związany z kartą SIM. Plus przechowuje kod PUK w swoich bazach danych i najlepszym sposobem na jego poznanie jest kontakt bezpośrednio z przedstawicielami sieci Plus. Podstawowym zastosowaniem kodu PUK jest wykorzystanie go, gdy zablokujemy kartę SIM. Na ten moment jest to jedyny sposób na odblokowanie karty SIM, dlatego tak istotne jest, aby zachować ten numer albo wiedzieć jak go odzyskać.

Bardzo ważną kwestią jest to, żeby nie próbować zmyślać kodu PUK i próbować w ciemno odblokowywać telefonu. Jeżeli 10 razy wpiszesz zły kod, karta SIM zostanie zablokowana na stałe i będzie wymagała wymiany, nawet kontakt z operatorem nic tu nie da. Kartę można wymienić za niedużą opłatą, ale tracimy dostęp do zapisanych numerów.

Pamiętaj, aby przechowywać kod PUK w innym miejscu niż kartę SIM i kod PIN, w końcu te trzy rzeczy pozwalają dostać się do twojego telefonu.

Czytaj również  Poczta głosowa T-Mobile

Gdzie jest Kod PUK Plus?

Korzystając z opcji Plus na kartę Twój kod PUK znajduje się na karcie wraz ze starterem. Wiele osób wyrzuca ramkę ze startera zaraz po włożeniu karty SIM do telefonu, co jest oczywiście błędem. Jeżeli byłeś/aś jedną z takich osób koniecznie skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta jest to bowiem jedyna obecnie dostępna forma na to jak odzyskać kod PUK w Plus.

Jak odzyskać kod puk Plus?

Kod PUK w Plus możesz odzyskać przez kontakt telefoniczny z Działem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 601 102 601. Połączenie będzie Cię kosztować zgodnie z cennikiem Twojej taryfy.

Drugą metodą jest bezpośrednia wizyta w punkcie sprzedaży Plus, gdzie pracownik pomoże odzyskać kod PUK. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dokument tożsamości. Kod PUK zostanie podany wyłącznie właścicielowi numeru karty SIM.

Trzecia metoda na odzyskanie kodu PUK Plus to skorzystanie ze specjalnego Plus Kodu 5, dotyczy to telefonów na abonament. Jest to 5 cyfrowy kod uprawniający do zarządzania całym kontem. Znajdziesz go na pierwszej fakturze, którą otrzymałeś po opłaceniu faktury. To tymczasowe hasło możesz uzyskać również Dziale Obsługi Klienta albo pod numerem 601102601.

Podsumujmy zatem jak sprawdzić kod puk plus:

  • Kontakt pod numerem telefonu 601 102 601
  • Wizyta w punkcie sprzedaży Plus
  • Plus Kod 5 (tylko na abonament)

Pamiętaj, że podczas procesu odzyskiwania kodu PUK, konieczna jest weryfikacja danych osoby będącej w bazie danych z danymi osoby dzwoniącej. Dlatego w przypadku osób posiadający Plus na kartę konieczne jest zarejestrowanie karty SIM, ale biorąc pod uwagę, że jest o obowiązkiem, to zapewne już to masz za sobą.

Jak odblokować kartę SIM Plus?

Karta SIM w Plus i u innych operatorów jest blokowana po trzykrotnym błędnym wpisaniu kodu PIN. Gd tak się stanie, do odblokowania karty niezbędny będzie kod PUK. Powyżej opisaliśmy, gdzie ten kod się znajduje i jak go odzyskać. Wprowadź poprawny kod PUK do telefonu a następnie ustanów nowy kod PIN i zatwierdź go. Gotowe, karta SIM została odblokowana.

Czytaj również  Jak usunąć konto na Badoo?

Jak odzyskać kod PUK Plus przez internet?

Niestety nie istnieje możliwość odzyskania kodu PUK w Plus przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *