Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Kod PUK Play

Posted by

kod puk play jak odzyskać

Kod PUK w Play podobnie jak u innych operatorów pełni bardzo ważną rolę i warto go zapamiętać. Gorzej dzieje się wtedy, gdy zapomnimy kodu PUK i szukamy porad jak go odzyskać. Jeżeli Twoja karta sim potrzebuje do odblokowania kodu PUK a masz telefon w Play to w tym artykule znajdziesz wszelkie niezbędne informację na temat tego czym jest kod PUK i jak go odzyskać.

Co to jest kod PUK?

Kod PUK jest ściśle powiązany z kartą SIM. To operator przypisuje ośmiocyfrowy kod PUK do karty SIM, czyli w omawianym dzisiaj przypadku jest to sieć Play. Na co dzień mało kto pamięta o istnieniu kodu PUK, przydaje się naprawdę rzadko, ale gdy już jest potrzebny to najczęściej nie mamy pojęcia, gdzie go szukać. Kodem, z którego najczęściej korzystamy jest kod PIN, ale to nie to samo co kod PUK.

Każda karta SIM ma przypisany przez operatora stały ośmiocyfrowy kod PUK, który w przeciwieństwie do PINu nie może zostać zmieniony przez użytkownika baz zgody Play czy innego operatora. Prawdopodobnie właśnie, wpisałeś/wpisałaś trzykrotnie zły kod PIN do swojego telefonu i zastanawiasz się jak odblokować kartę SIM. Informacja w systemie telefonu nakazała podać Ci kod PUK i nie wiesz, gdzie szukać. Pamiętaj, że nie warto strzelać na ślepo, gdyż zależnie od operatora błędne wpisanie kodu PUK przez np. 10 razy blokuje karty SIM na stałe, tak dzieje się w Play.

Choć takie rozwiązanie wydaje się być utrudnieniem, to jest doskonałą ochroną naszej karty SIM, dlatego nie ma co się wściekać. Kod PUK stanowi drugi stopień zabezpieczeń, po poprawnym wpisaniu będziesz mieć możliwość ustalenia nowego kodu PIN do swojego telefonu.

Czytaj również  Poczta głosowa Play jak wyłączyć – odsłuchać – jaki numer

Gdzie znajduje się kod PUK w Play?

Znalezienie kodu PUK może być trudne, jeżeli nie masz już elementu, z którego wyłamuje się kartę SIM. To właśnie na ramce karty SIM jest nadrukowany kod PUK w ofercie Play na kartę.

W przypadku usług abonamentowych lub MIX Play, kod PUK zawierany jest na dokumencie załączonym do koperty albo na kopercie z kartą SIM. Dlatego zawsze zalecamy dokładnie sprawdzać co wyrzucamy i często przydaje się osobna szuflada na ważne dokumenty. Jeżeli jednak zapomnisz kodu PUK w Play, wciąż masz możliwość go odzyskać stosując jedną z niżej opisanych metod.

Jak odzyskać kod PUK dzięki Play24?

Na szczęście Play nie stwarza większych problemów do odzyskania kodu PUK, gdy go zapomnisz a wręcz ułatwia to zadanie. Jednym z takich sposobów jest skorzystanie z serwisu Play24. Zaloguj się na swoje konto i sprawdź informację o kodzie PUK w zakładce dotyczącej taryfy i aktualnych usług. Ta pcja jest możliwa tylko w wypadku zarejestrowanych numerów w systemie Play.

Jak odzyskać kod PUK w salonie Play?

Najlepszą metodą jest zawsze bezpośredni kontakt z pracownikiem Play. W większości miast i miasteczek znajdują się salony Play, w których bez problemu przy pomocy konsultanta Play odzyskasz kod PUK i odblokujesz telefon.

Jak odzyskać kod PUK przez infolinię?

Jeżeli żadna z powyższych metod w Twoim przypadku nie jest optymalna możesz zawsze skorzystać z Biura Obsługi Klienta pod numerem *500. Wykonaj połączenie i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jak widzisz jest wiele sposobów na to jak odzyskać kod PUK Play co pozwoli odblokować kartę SIM.

2 odpowiedzi

  1. Awatar DANUTA KRUPA
    DANUTA KRUPA
  2. Awatar Danuta Krupa
    Danuta Krupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *