Kod puk Orange jak odzyskać

Estimated read time 5 min czytania

Kod PUK w Orange podobnie jak u innych operatorów odgrywa kluczową rolę w odblokowaniu telefonu. Czytasz ten artykuł, bo zapewne Twoja kart została zablokowana przez 3-krotne złe podaniu kodu PIN i telefon wymaga wprowadzeniu kodu PUK. W tym artykule pokażemy Ci, gdzie jest kod PUK w Orange, jak odblokować kartę SIM i jak odzyskać kod PUK. Pora odzyskać i odblokować Twoją kartę SIM!

Kod PUK Orange

Na co dzień kod PUK jest nieużywany co za tym idzie często nie pamiętamy, gdzie się znajduje a już, tym bardziej jak wygląda. O ile nikt nie każe Ci się uczyć go na pamięć, to zawsze warto trzymać istotne rzeczy w odpowiedniej szufladzie. Wracając do tematu kod PUK w Orange i u innych operatorów jest osobistym kluczem odblokowującym składającym się z ośmiocyfrowego kodu. Ten kod przypisany jest do każdej wyprodukowanej karty SIM w sposób indywidualny i nadaje go operator. Co za tym idzie kod PUK nie podlega edycji przez użytkownika i znajduje się w bazach danych Orange.

Kod PUK jest przydatny, gdy zapomnimy kodu PIN do telefonu i doprowadzimy do zablokowania karty SIM. Dzieje się tak po 3-krotnym złym wpisaniu PINu, i to właśnie wtedy jesteśmy proszeniu o wprowadzeniu kodu PUK w celu odblokowania telefonu. Dopiero po wprowadzeniu tego kodu zyskamy możliwość ustalenia nowego kodu PIN i tym samym odblokowania karty SIM.

Pamiętaj, żeby nie zgadywać kodu PUK, po dziesiątym złym wpisaniu kodu, karta jest nieodwracalnie blokowana i jedyną pomocą w tej sytuacji jest wyrobienie duplikatu karty SIM. Teraz gdy już wiesz czym jest kod PUK pozostaje pytanie, gdzie znajduje się on w Orange.

Czytaj również  Jak usunąć stronę w wordzie?

Gdzie jest kod PUK w Orange?

Kod PUK jest istotny, ale wiele osób zapomina o tym, gdzie może go znaleźć. W Orange wyróżnia się dwa miejsca występowania kodu PUK:

 • W Orange na abonament kod puk znajduje się w kopercie, w której umieszczono kartę SIM.
 • W Orange na kartę, kod PUK znajduje się na plastikowej ramce, z której wyłamywałeś kartę SIM

Jak widzisz są to bardzo niepozorne elementy, które łatwo wyrzucić do śmieci, dlatego zaraz po otrzymaniu karty SIM warto przepisać Kod PUK w formie cyfrowej albo na kartce.

Jak odzyskać kod PUK w Orange?

Najprostszą i zawsze skuteczną metodą na odzyskanie kodu PIN jest wizyta w salonie Orange. Na miejscu pracownik zweryfikuje dane z Twojego dowodu osobistego i poda numer PUK. Pamiętaj zatem żeby zabrać ze sobą dowód osobisty i telefon z zablokowaną kartą SIM, do której chcesz uzyskać kod PUK. Jeżeli nie jesteś właścicielem tego telefonu informacja nie zostanie udzielona. Proces odzyskiwania kodu trwa zazwyczaj kilka minut.

Jak odzyskać kod PUK w Orange przez internet?

Jedną z prostszych metod na odzyskanie kodu PUK jest skorzystanie z serwisu internetowego Mój Orange. W celu odzyskania kodu należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Zaloguj się na stronie https://www.orange.pl/zaloguj.phtml
 2. Przejdź do zakładki Ustawienia -> Zabezpieczenia
 3. Znajdziesz tam zakładkę Kod PUK a w niej 8 cyfrowy kod odblokowujący

Gdyby pojawiły się problemy z odnalezieniem kodu PUK możesz zawsze skorzystać z pomocy konsultanta Orange pod numerem *100. Pamiętaj o tym, że konsultant będzie musiał zweryfikować Twoją tożsamość więc przygotuj sobie dowód osobisty.

Jak odzyskać kod PUK w Orange przez telefon?

Kolejną skuteczną i również szybką metodą na odzyskaniu kodu PUK w Orange jest skorzystanie z Biura Obsługi Klienta dostępnego pod numerem *600 lub 510600600. Połączenie kosztuje zgodnie z cennikiem operatora sieci, z której wykonywane jest połączenie.

Czytaj również  Poziomica w telefonie

W przypadku oferty biznesowej, konsultant, z którym się połączysz pod Ci kod PUK do Twojej karty Sim wyłącznie na podstawie kodu abonenckiego.

Odzyskaj kod PUK Orange przez wysłanie pisma

Jeżeli wszystkie metody zawiodą pozostaje wysłanie pisma z prośbą o udzielenie informacji o kodzie PUK. Takie pismo należy kierować na adres mailowy bok@orange.pl lub na faks 22 588 78 83. W piśmie koniecznie zawrzyj poniższe informacje:

 • numer telefonu, którego dotyczy sprawa
 • prośbę o udostępnienie kodu PUK
 • dane firmy (nazwa, adres siedziby firmy, NIP) lub dane osobowe
 • pieczątka firmowa (osoby prywatne nie muszą)
 • czytelny podpis osoby upoważnionej
 • numer kontaktowy

Choć ta metoda wydaje się najbardziej żmudna to należy pamiętać, że jest bardzo skuteczna i umożliwia odzyskanie kodu PUK nawet gdy zgubimy kod abonencki.

Jak odblokować kartę SIM bez kodu PUK w Orange

Odblokowanie karty SIM bez kodu PUK w Orange i u innych operatorów nie jest możliwe, w końcu po coś powstały te zabezpieczenia. Dlatego jeżeli chcesz odblokować kartę SIM Orange, musisz skorzystać z jednej z wymienionych opcji na odzyskanie kodu PUK:

 • Wizyta w salonie Orange
 • Kontakt telefoniczny z BOK Orange
 • Wysłanie pisma
 • Sprawdzenie kodu PUK w Mój Orange

Jak odblokować kartę SIM Orange?

Jesteś już na etapie, w którym wiesz, gdzie masz kod PUK albo udało Ci się go odzyskać. Karta sim blokowana jest po 3-krotnym wpisaniu błędnego kodu PIN. Dzięki takim zabezpieczeniom istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś włamie się do Twojego telefonu. Gorzej, gdy to nasza pamięć szwankuje i sami próbujemy „włamać się do telefonu”.

Jednak odpowiedź na pytanie, jak odblokować kartę SIM w Orange jest naprawdę proste. Telefon wyświetli komunikat o konieczności wpisania 8 cyfrowego kodu PUK. W pierwszej części tekstu opisaliśmy, gdzie go znaleźć i jak ewentualnie odzyskać. Następnie telefon pokaże komunikat proszący o wpisanie nowego kodu PIN i jego potwierdzenie.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój