Technologia

Kod PUK nju mobile

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Kod PUK w nju mobile podobnie jak u innych operatorów służy do odblokowania zablokowanej karty SIM. Prawdopodobnie 3-krotnie podałaś/podałeś zły PIN i Twoja karta została zablokowana a telefon prosi o podanie kodu PUK. Tylko nie masz pojęcia, gdzie ten kod się znajduje i jak go odzyskać? W tym artykule dokładnie tłumaczymy czym jest kod PUK, gdzie się znajduje, jak odzyskać kod PUK nju mobile i w jaki sposób odblokować kartę SIM.

Kod PUK nju mobile

Kod PUK to specjalny 8-cefrowy osobisty klucz odblokowujący telefon w przypadku zablokowania karty SIM. Każdy operator przypisuje do sprzedawanych kart SIM indywidualny kod, więc nie ma sensu szukać w internecie uniwersalnych kodów, bo takie nie istnieją. Co istotne kod PUK nie podlega modyfikacji i znajduje się w bazach danych operatora nju mobile.

Największym błędem jaki można popełnić to losowo wpisywanie kodu z nadzieję, że któryś zadziała. Błędne wpisanie kodu PUK po raz dziesiąty prowadzi do stałego i nieodwracalnego zablokowania karty SIM, nawet nju mobile wtedy nie pomoże. Chociaż karta przepadnie na stałe, ciągle będzie możliwość skorzystania z duplikatu karty SIM, który zostanie Ci wydany przez Twoje konto na stronie njumobile.pl.

Gdzie znaleźć kod PUK w nju mobile?

Niestety wiele osób popełnia błąd wyrzucając kopertę w której dostaje się kartę SIM, a to właśnie tam jest nadrukowany kod PUK. Dla osób posiadających starter na kartę, kod umieszczony jest na plastiku, z którego wyłamuje się kartę SIM. Dlatego zaleca się zachowanie tego plastiku albo przepisanie numeru kodu puk na kartce lub w formie elektronicznej. Jeżeli nie możesz znaleźć swojego kodu PUK, to nie panikuj, nju mobile daje swoim abonentom możliwość odzyskania kodu PUK.

Czytaj również  Opoczta.pl co to za poczta

Jak odzyskać kod PUK w nju mobile?

Obecnie każdy numer telefonu powinien być zarejestrowany, co za tym idzie nju mobile wie kto jest właścicielem karty SIM i posiada Twoje dane w systemie. Dzięki temu odzyskanie kodu PUK w nju mobile nie stanowi większego problemu, wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta nju mobile. Pamiętaj, żeby przygotować dowód osobisty, to na jego podstawie pracownik będzie w stanie zweryfikować Twoją tożsamość a tym samym wydać kod PUK do karty SIM.

Jak odzyskać kod PUK w nju mobile przez internet?

Osoby korzystające z oferty na abonament mogą skorzystać z odzyskiwania kodu PUK na stronie njumobile.pl/logowanie. Po zalogowaniu i weryfikacji SMS w sekcji Moje dane zobaczysz zakładkę „Twój kod PUK”. Może on zostać wysłany do Ciebie w formie SMS albo na adres mailowy. Jednak pamiętaj, że ta opcja wymaga posiadania włączonego i odblokowanego telefonu, w innym wypadku nie otrzymasz kodu weryfikacyjnego.

Dodatkowo wymagane będzie podanie kodu super PIN znajdującego się na umowie abonenckiej, pamiętaj, że to Ty go ustalałeś wiec zapewne kojarzysz ten numer.

Jak odzyskać kod w nju mobile przez telefon?

W przypadku zablokowanego telefonu możesz skorzystać również z telefonu do Biura Obsługi Klienta nju mobile. Wystarczy zadzwonić pod numer 690 610 610, opłata jest zgodna z cennikiem operatora a infolinia działa w godzina 8-22 od poniedziałku do piątku i od 10 do 21 w soboty i niedziele. Pamiętaj, że czas oczekiwania na połączenie może być nieco długi, ale jest to pewna metoda na odzyskanie kodu PUK.

Jak odblokować kartę SIM nju mobile?

Gdy już odzyskasz kod PUK odblokowanie karty SIM nju mobile będzie formalnością. Wystarczy wprowadzić poprawnie kod PUK a następnie podać PIN i go zatwierdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *