Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Kod banku ING Swift IBAN BIC

Posted by

Kod banku ING Swift IBAN BIC

Przelewy międzynarodowe posiadają nieco bardziej skomplikowaną strukturę ich wysyłania, dlatego warto jest wiedzieć, że do ich wykonania potrzebne są konkretne kody, które można znaleźć na stronie internetowej banku ING. Niemniej jednak, by móc znaleźć te kody, najpierw trzeba wiedzieć, do czego one tak właściwie służą, a nie każdemu może być znane ich zastosowanie, gdyż kod banku ING to nie coś, o czym każdy myśli na co dzień.

Co to jest kod Swift ING?

Każda transakcja zagraniczna, a już szczególnie ta walutowa, musi mieć kod Swift, który jest standardowym formatem identyfikacji banku. Kod swift składa się z 8 lub 11 znaków, gdzie pierwszymi czterema znakami jest kod banku, kolejne to nazwa kraju, a ostatnie odpowiadają lokalizacji siedziby banku. Takim sposobem kod Swift banku ING wygląda następująco: INGBPLPW.

  • Kod SWIFT ING Banku Śląskiego: INGBPLPW

Jak łatwo można zauważyć INGB to nazwa banku, PL odpowiada za kraj, natomiast PW to lokalizacja siedziby. Jest to więc bardzo łatwe do zrozumienia, a sam kod można znaleźć na stronie każdego banku.

Kod Swift gdzie znaleźć?

Tak jak już wcześniej było wspomniane, kod Swift można bardzo łatwo znaleźć wpisując konkretny bank w wyszukiwarkę z dodatkiem „kod swift”. Każdy bank będzie miał inny kod, dzięki czemu identyfikacja jest bardzo łatwa zarówno przez system, jak i przez same osoby zainteresowane.

Dlatego odpowiedź na pytanie „kod swift ING gdzie znaleźć?” będzie bardzo prosta. Na stronie internetowej banku, na stronach ze spisem kodów swift lub na wyciągu z rachunku banku.

Czytaj również  Godziny księgowania mBank – sesje przychodzące i wychodzące

Co to ING numer IBAN?

Jest to międzynarodowy numer konta bankowego, który umożliwia identyfikacje w każdym kraju, który korzysta z tego samego systemu. Jest to więc bardzo duże ułatwienie do przesyłania środków oraz realizowania przelewów walutowych i zagranicznych. Zmniejsza on też ryzyko wystąpienia błędów. W Polsce kod IBAN jest unikalny i składa się on z 26 cyfr, czyli numer konta poprzedzony literami PL.

  • Numer IBAN ING – PLnumerTwojegoKonta

IBAN ING gdzie znaleźć?

By zidentyfikować swój numer IBAN można użyć do tego specjalnego generatora, który pomoże w wypełnieniu wszystkich cyfr przed numerem konta lub znaleźć go na swoim wyciągu lub w aplikacji mobilnej banku. Bardzo ważne jest, by był on prawidłowy, gdyż w przeciwnym razie środki mogą zostać zwrócone lub zostać wysłane nie na to konto, co trzeba.

ING BIC

Co to BIC Swift? Jest to nic innego jak właśnie kod Swift, lecz zapisany jako Bank Identifier Code. Dlatego kod swift ING oraz BIC ING to to samo.

  • Kod BIC ING Banku Śląskiego: INGBPLPW

Kod banku ING, niezależnie czy jest to kod Swift ING czy ING numer IBAN, to bardzo ważny element bankowości, szczególnie dużą rolę odgrywający właśnie podczas przelewów zagranicznych, walutowych, dlatego dobrze jest wiedzieć, gdzie znaleźć kod swift ING oraz gdzie znaleźć IBAN ING. Są to podstawowe kody, które każdy powinien mieć zapisane. Jeśli jednak zdarzy się, że kod banku ING nie jest nam znany, zawsze można posiłkować się Internetem oraz generatorami początkowych cyfr kodu IBAN, co znacznie ułatwi cały proces. Na koniec warto jeszcze pamiętać o tym, że kod Swift oraz BIC to to samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *