Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Kociołek Panoramixa

Posted by

kociolek panoramixa

Wielu studentów mieszka w tak zwanych akademikach, gdzie ma się stały kontakt z innymi młodymi ludźmi. Całkowicie normalne jest organizowanie imprez, podczas których spożywa się alkohol. Niektórym wystarcza jedno piwo, innym natomiast coś nieco mocniejszego, na przykład drinki, czy koktajle z alkoholem. W tym kontekście pojawia się Kociołek Panoramixa – co to znaczy?

Kociołek Panoramixa – co to znaczy?

To właśnie jeden z pomysłów na drink, który jest prosty w przygotowaniu i nie wymaga zakupu drogich składników. Na tym to wszystko polega – jest to pewnego rodzaju mit, idealne nawiązanie do stylu życia prowadzonego przez studentów.

W Kociołku Panoramixa chodzi o to, aby wymieszać ze sobą najtańsze i najgorszego gatunku alkohole. Jednak jest to raczej żart, którego nie powinno się brać na poważnie, aby nie zaszkodzić swojemu samopoczuciu.

Kociołek Panoramiksa przepis – przykładowy

Jeśli chodzi o Kociołek Panoramiksa przepis może wyglądać dowolnie, w zależności od tego, jaki alkohol ma się w zasięgu rąk. Jako przykładowy mogą zostać użyte wódka, piwo, tanie wino musujące, napój energetyczny oraz syrop malinowy.

Składniki:

  • 1 litry wódki (nie za-drogiej),
  • 3 mocne piwa,
  • wino musujące(też tanie),
  • 1 litr napoju energetycznego,
  • pół litra syropu żurawinowego (lub innego)

Przepis:

  1. Do garnka wlej po kolei wódkę, piwo, wino musujące, napój energetyczny, syrop
  2. Wymieszaj dokładnie płyny znajdujące się w kociołku. Kociołek można podgrzać, ale zazwyczaj się tego nie robi.
  3. Polej przygotowany wywar osobom, które chcą go wypić.

W Kociołku Panoramixa alkohol odgrywa najważniejszą rolę, jego ilość jest duża. Dlatego decydując się na jego wypicie można odczuwać niepożądane efekty, na przykład zawroty głowy, czy przyspieszone bicie serca.

Czytaj również  Śmieszne zdania

W takich przypadkach niezbędne jest udanie się na konsultację z lekarzem. To właśnie ze względu na takie efekty Kociołek Panoramiksa powinno się traktować z przymrużeniem oka, raczej nie na poważnie. Niektórzy studenci wyznają zasadę, że przygotowany drink można dodatkowo podgrzać, ale wtedy jego moc znacząco słabnie.

Kociołek Panoramikxa – jakie alkohole?

Żart takiego rodzaju często przygotowują starsi studenci dla młodszych, którzy dopiero rozpoczęli studia, ale zdrowy rozsądek zawsze powinien wziąć górę. Co jeszcze można powiedzieć na temat Kociołka Panoramixa?

Procenty – ich ilość jest duża, ponieważ dodaje się do niego różnego rodzaju alkohole. Wśród najczęściej dodawanych powinny być te najgorszej jakości i najtańsze – o to w tym wszystkim chodzi.

O działaniu tego wywaru na organizm krąży mnóstwo legend, w formie żartu mówi się o konieczności odwiedzenia Druida Panoramixa. Potrzebne jest bowiem antidotum na potężnego kaca.

Jeśli ktokolwiek decyduje się na wypicie mikstury to tylko osoby doświadczone w spożywaniu takiego stężenia alkoholu. W komentarzach pod przepisami na Kociołek Panoramixa znajdują się nawet sugestie, że przydatny byłby przepis na przeżycie dnia kolejnego po wypiciu drinka.

Kociołek Panoramiksa – ile procent?

Na Kociołek Panoramixa składniki powinny być jak najtańsze. Dlatego wykorzystuje się do jego przyrządzenie gorszej jakości wino, szampana, ale koniecznie „ruskiego” oraz wódkę – również z najniższej półki cenowej.

Kociołek Panoramixa często otwiera rok akademicki, im większe grono znajomych tym lepiej. Dość popularna jest zabawa, w której wszyscy siadają w kółku i wypijają po kolei specyfik z chochli, ewentualnie plastikowych kubków. Zabawa jest ciekawsza, jeśli jeden z uczestników przebierze się za druida.

Na co uważać warząc kociołek Panoramixa?

Pamiętaj, że napój, który powstaje wciąż jest wysoko procentowy, a jednym z jego składników jest napój energetyczny. Takie połączenie może być szkodliwe nie tylko ze względu na kaca, ale również serce. Osoby mające problemy z sercem nie powinny spożywać tego napoju. Wszystkie inne osoby robią to na własną odpowiedzialność.

Czytaj również  Nashi Argan gdzie kupić

Zmieszanie tak wielu alkoholów to praktycznie gwarancja jedno z najgorszych kaców z życiu. Czy się odważysz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *