Rozrywka

Knoty do świec gdzie kupić

Ostatnia aktualizacja 1 marca 2022 przez Redakcja

Własnoręczna produkcja świec to coraz częściej spotykany sposób na działalność gospodarczą. W ten sposób pojawiają się na rynku nowe produkty, których kompozycje zapachowe są różnorodne. Często do takiej produkcji wykorzystuje się ekologiczne składniki, warto również zaopatrzyć się w zapas knotów do świec. Można je znaleźć w sklepach z akcesoriami do rękodzieła, sklepach wielobranżowych. Ważny jest właściwy dobór tego produktu, aby mógł spełnić wszystkie podstawowe funkcje, zapewnić przede wszystkim długie palenie się świecy. Wskazane jest między innymi wybieranie knotów wykonanych z naturalnych włókien, te sztuczne w wyniku spalania wydzielają przykry zapach plastiku. Dlatego najlepiej postawić na knoty w 100% bawełniane.

Knoty do świec gdzie kupić stacjonarnie?

Knoty do świec można kupić stacjonarnie, na przykład w sklepach OBI, Tedi, czasami Pepco. W asortymentach wskazanych punktów znajdują się knoty zarówno powlekane, jak i surowe. Pierwszy rodzaj jest pokrywany małą ilością parafiny, na końcu natomiast montuje się blaszkę.

W ten sposób zdecydowanie łatwiej umieścić knot w formie. Zasadniczo wybór jest uzależniony od rodzaju i wielkości świecy, która ma powstać.

  • OBI
  • Pepco
  • Tedi
  • Sklepy z dekoracjami
  • Leroy Merlin
  • Castorama

To właśnie od knota zależy, czy finalny produkt będzie spalał się równomiernie i będzie się estetycznie prezentował.

Kupując knoty, należy zwracać uwagę również na ich grubość, im lepszy parametr, tym płomień będzie większy. W tym zakresie liczy się przede wszystkim ilość nitek i splotów składających się na konkretny knot.

gdzie kupic knoty do swiec

Gdzie można kupić knoty do świeczek przez Internet?

Często w Internecie można znaleźć propozycje zestawów do wyrobu świec. Jest to najlepszy sposób dla osób, które mają już za sobą pierwsze próby wytwarzania takich produktów. Na stronie Allegro.pl można natomiast kupić same knoty, wykonane z różnych materiałów.

Czytaj również  Novakid

Warto ponadto odwiedzić poniższe sklepy:

  1. Apimel.pl,
  2. Premium-wosk.pl,
  3. marketBIO.pl,
  4. gifthome.pl,

Czasami trudno określić jedną, złotą i zawsze skuteczną zasadę wyboru knotów. Najlepszym sposobem jest przetestowanie wszystkich rodzajów i postawić na jeden, który sprawdzi się najlepiej. Najważniejsze jest równomierne spalanie się świecy, spokojny płomień oraz miły zapach.

Ile kosztują knoty do świec?

Knoty do świec najczęściej sprzedawane są w pakietach, rzadko kiedy kupuje się pojedyncze sztuki. Ceny są zależne od rodzaju produktu, bawełniane można kupić w cenie od 2,50 zł za 10 sztuk, pakiet 100 sztuk opłaca się o wiele bardziej.

Ogólny koszt jest uzależniony od długości knotów, istnieją zarówno te 8 centymetrowe, jak i 10, czy 15. Wszystko jest kwestią tego, do jakiej świecy ma służyć. Woskowane knoty do świec dostępne są często w kompletach po 100 sztuk, cena waha się od do 20 do 30 złotych.

W asortymentach sklepów są niekiedy dostępne knoty, do których samodzielnie trzeba zamontować blaszki. Mając odpowiednie narzędzia nie jest to trudne, a w ten sposób można trochę zaoszczędzić. Ceny różnią się też w zależności od tego, czy kupuje się je stacjonarnie, czy przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *