Rozrywka

Kluczowe kwestie w gastronomii czyli opakowania do żywności

Ostatnia aktualizacja 23 maja 2024 przez Redakcja

Przemysł opakowaniowy wykorzystuje bardzo wiele różnorodnych materiałów. Zależnie od branży może być to chociażby tektura, plastik, inne tworzywa sztuczne, a także szkło. Wszystko zależy finalnie od tego, jakie produkty zamierzamy przechowywać, jak długo, a także na jakich cechach nam zależy. W branży gastronomicznej i spożywcze kluczowe może być zachowanie wartości odżywczych, smaku, a także odpowiednia estetyka żywności. Bardzo często właśnie dlatego sięga się tam po opakowania szklane. Oczywiście nie są one pozbawione wad, ale w bardzo wielu wypadkach to właśnie opakowania szklane będą najlepszym wyborem. A mamy ich do wyboru całkiem sporo.

Butelki szklane – zastosowanie

Szklane butelki są bardzo często wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu spożywczego. Obecnie pakuje się w nie przede wszystkim soki, napoje, a także inne płynne produkty spożywcze. To również nieodzowny element opakowań alkoholowych. Jedną z największych zalet tego rodzaju opakowań jest fakt, że szkło jest materiałem przezroczystym, umożliwiającym podejrzenie zawartości, co może być zachętą do kupna

Szklane słoiki z wieczkiem – olbrzymi wybór rozwiązań

Od bardzo dawna jednak niekwestionowanym liderem wśród opakowań szklanych są słoiki. Posiadają one ustandaryzowane rozmiary, dzięki czemu produkcja żywności jest jeszcze łatwiejsza nawet w małych zakładach przetwórstwa. Dżemy, miody, przetwory, dania gotowe – to tylko niewielka część tego co może finalnie znaleźć się w takim słoiku. Opakowania szklane w tym również słoiki z hurtowni lideropakowania.pl to doskonałe ceny hurtowe, a także wybór spośród wielu wymiarów, by praca była jeszcze wygodniejsza w Twojej branży. Znajdziesz tu również duży wybór zakrętek. Tego rodzaju zapasy słoików i innego rodzaju opakowań są konieczne w bardzo wielu firmach z branży spożywczej i w przetwórstwie żywności.

Dlaczego szkło jest nadal tak chętnie wykorzystywane do pakowania?

 Szkło pod bardzo wieloma względami jest jednym z najlepszych materiałów, który możemy wykorzystywać w przemyśle opakowaniowym. Przede wszystkim to surowiec neutralny chemicznie, a zatem może być wykorzystywany do pakowania żywności bez najmniejszego problemu. Nie wpływa na smak oraz jakość przechowywanej w ten sposób żywności, a także spośród wielu wykorzystywanych do pakowania materiałów, to właśnie szkło jest niemalże całkowicie recyklingowane. Dodatkowo możliwość łatwego czyszczenia i dezynfekcji sprawia, że często opakowania tego rodzaju przynajmniej w naszym domu wykorzystywane są wielokrotnie.

Czytaj również  Usuwanie żylaków i zmian naczyniowych

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *