Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Klepsydra pogrzebowa

Posted by

klepsydra pogrzebowa

Wszystko co powinniśmy wiedzieć o klepsydrach pogrzebowych

Śmierć bliskiej osoby oraz organizacja pogrzebu to bardzo trudne momenty w naszym życiu. Na samą myśl o tym mamy ciarki na całych plecach. Niestety taka jest kolej rzeczy i nie zawsze jest miło i przyjemnie. W niniejszym artykule skupimy się na elemencie obowiązkowym przygotowań pogrzebowych. Dowiemy się również nieco więcej o klepsydrach pogrzebowych. Znajdziesz tutaj również wzór klepsydry pogrzebowej do wypełnienia i wydrukowania za darmo.

Czym jest klepsydra pogrzebowa?

Klepsydra pogrzebowa to nic innego jak forma ogłoszenia, która to przekazuje informacje o śmierci danej osoby. Jest bardzo podobna w samej strukturze do nekrologu. Klepsydra jest rozwieszana bezpośrednio w miejscach publicznych przez członków rodziny czy też przez pracowników danego zakładu pogrzebowego na zlecenie samej rodziny.

Gdzie najczęściej są rozwieszane klepsydry? Miejscami, w których rozwieszane są klepsydry pogrzebowe to autobusowe przystanki niedaleko miejsca zamieszkania osoby zmarłej, ściany domu zmarłego, tablice ogłoszeń kościoła parafialnego czy też innego rodzaju miejsca charakterystyczne dla zmarłej osoby, w których to często przebywała i była rozpoznawalna.

W znacznej większości przypadków klepsydra jest wydrukowaną informacją prasową. Coraz częściej obecnie klepsydry pojawiają się pod postacią cyfrową. Wówczas są umieszczane na internetowych serwisach, które są stricte do tego przeznaczone.

Funkcje klepsydry

Klepsydry pełnią różnego rodzaju funkcje. Poza swoim zadaniem głównym, który ma na celu poinformowanie przyjaciół, sąsiadów, znajomych czy też rodziny innych bliskich osoby zmarłej. Poza tym, przy pomocy klepsydry ogłosić możemy datę mszy z okazji rocznicy śmierci.

Czytaj również  Jak namówić rodziców na kota?

Główne zadanie klepsydry to po prostu danie możliwości uczestniczenia w pogrzebie osobom, do których z przeróżnych przyczyn trudno byłoby dotrzeć. Osoby bliskiego zmarłego nie są przecież w stanie wszystkich poinformować o zbliżającym się pogrzebie. Na przykład dotyczy to starych znajomych zmarłej osoby, z którą to nie utrzymywała kontaktów. Oczywiście inną formą przekazu, w której to zawiadamiamy rodzinę o bardzo smutnym wydarzeniu jakim jest śmierć jest oczywiście telefoniczna rozmowa.

Różnice pomiędzy nekrologami a klepsydrami

Dla co po niektórych osób pomiędzy klepsydrami a nekrologami różnice wydawać się mogą niejasne oraz niestety niezrozumiałe. Zarówno klepsydra, jak i także nekrolog to informacja o śmierci osoby zmarłej podana do publicznej wiadomości. Nekrolog to informacja, która jest zamieszczana w prasie, programie telewizyjnym czy też w audycji radiowej. Zaś klepsydra jest umieszczana we wspomnianych już miejscach publicznych jak tablice ogłoszeniowe czy też słupy.

Wygląd pogrzebowej klepsydry jest znany powszechnie. Najczęściej jest to krótka informacja, która podaje datę urodzenia oraz datę śmierci osoby zmarłej. Poprzedzone są one imieniem i nazwiskiem tejże osoby. Klepsydra zazwyczaj zawiera także kondolencję oraz datę, miejsce i godzinę pogrzebu zaplanowanego.

Mamy jednak wątpliwości co zrobić z klepsydrą po pogrzebie? Na pewno klepsydrę zdejmujemy bezpośrednio po pogrzebie i zastępujemy podziękowaniami skierowanymi dla osób uczestniczących w pogrzebie.

Klepsydra pogrzebowa do wypisania – wzór do pobrania za darmo

Najczęstszą formą klepsydry jest klepsydra pogrzebowa do wypisania. Jednak możemy także znaleźć gotową klepsydrę. Jest to klepsydra pogrzebowa do pobrania za darmo z sieci. Poniżej zamieszczamy link do wzoru klepsydry pogrzebowej, którą wystarczy wypełnić.

Szablon klepsydra pogrzebowa do pobrania za darmo:

Klepsydra Pogrzebowa

Podsumowując, pogrzebowa klepsydra zawiera w sobie przeróżne informacje. Są to: imię i nazwisko osoby zmarłej, informacje dotyczące miejsca i daty ceremonii pogrzebowej oraz nabożeństwa, informacje o zmarłej osobie takie jak data śmierci oraz data urodzenia, wzmianka krótka o tym, kto jest autorem klepsydry, epitafia, kondolencje oraz także ikony, które mówią o wierze osoby zmarłej.

Czytaj również  Karta podarunkowa Roblox

Jeśli chodzi o pomoc w klepsydrze to możemy liczyć na pomoc zakładu pogrzebowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *