Kiedy pić ocet jabłkowy rano czy wieczorem

Ocet jabłkowy skutecznym lekiem na odchudzanie? Oczywiście, że nie, ludzie zbyt łatwo podają się modzie wierząc, że jeden czy drugi produkt działa cuda. Na moment pisania artykułu nie ma potwierdzonego działania octu jabłkowego na odchudzanie, ale to wartościowy produkt, który warto pić dla zdrowia. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania, kiedy pić ocet jabłkowy rano czy wieczorem i jak długo go pić w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

Zalety picia octu jabłkowego

Wypada zacząć od wyjaśnienia czym jest ocet jabłkowy i dlaczego tak właściwie stał się niemałym fenomenem w branży fit. Ocen jabłkowy jak sama nazwa wskazuje pochodzi z jabłek, które doprowadzane są do fermentacji alkoholowej a następnie miesza się je ze specjalnymi bakteriami. Alkohol zamieniany jest w drodze fermentacji octowej na kwas octowy, który stanowi główny składnik octu jabłkowego.

W tym miejscy warto podkreślić, że wiele firm sprzedaje coś co nazywa się octem jabłkowym a ma niewiele z nim wspólnego. Dlatego jeżeli nie chcesz kupić czego co faktycznie jest sokiem jabłkowym sprawdź czy ocet jabłkowy jest mętny, ciemny i ma za zawiesistą strukturę.

Dobrze, wiemy czym jest ocet jabłkowy, ale dlaczego warto go pić i kiedy to robić? Jabłka jak większość innych owoców zawierają istotne dla człowieka składniki odżywcze:

  • Witaminy z grupy B
  • Witaminę C
  • Potas
  • Magnez
  • Miedź
  • Fluor

Ocet jabłkowy dodaje od siebie:

  • Kwas octowy
  • Inne substancje powstałe w wyniku fermentacji

Wszystkie z wyżej wymienionych czynników mają aspekt zdrowotny, ale tutaj dochodzimy do najważniejszej informacji odnośnie takich produktów. Procent dziennego zapotrzebowania na powyższe składniki odżywcze zawarty w occie jabłkowym jest na tyle niski, że należy to traktować jako dodatek do diety, a nie magiczny płyn. Podobnie ma się sprawa z olejem lnianym czy konopnym.

Niemniej to wciąż wartościowy produkt, który wpływa na zmniejszone wydzielanie insuliny po posiłku. Kwas octowy spowalnia rozkład cukrów prostych co jest korzystne dla organizmu.

Ocet jabłkowy w posiłku obniża poziom glukozy co ma przełożenie na mniejszy apetyt a w efekcie tego może się chcieć mniej jeść. Więc jak widzisz nie mamy tutaj do czynienia z cudownym środkiem na odchudzanie. Ocet jabłkowy ma swoje zalety, ale nie mają one wpływu na Twoją sylwetkę.

Ocet jabłkowy jak długo pić

Ocet jabłkowy powinien być pity rozcieńczony wodą w temperaturze otoczenia. Pamiętaj, żeby spożywać maksymalnie 4 łyżki octu jabłkowego dziennie nie więcej. Połącz 1 łyżkę octu z około 100-150ml wody. Taką miksturę pij 2-3 razy dziennie.

  • Ocet jabłkowy pij maksymalnie przez 2 tygodnie

Ocet jabłkowy powinno pić się maksymalnie 2 tygodnie a następnie należy zrobić sobie przerwę. Tak mówi wielu dietetyków, a co na to lekarze?

Kiedy pić ocet jabłkowy rano czy wieczorem

Przejdźmy do głównego pytania, czyli o jakiej porze pić ocet jabłkowy. Tak jak przed chwilą Ci powiedzieliśmy, jeżeli w ogóle chcesz to robić to ocet jabłkowy spożywaj o różnych porach dnia może to być rano jak i wieczór. Picie octu jabłkowego na czczo z rana należy włożyć między bajki i jeżeli natrafisz na takie informację w intrenecie to nie odnajdują one odzwierciedlenia w obecnym stanie wiedzy medycznej.

Wręcz nie zaleca się picia octu jabłkowego rano na pusty żołądek, gdyż może zadziałać drażniąco i cały dzień będzie zmarnowany, albo przynajmniej poranek. Najlepszą porą na spożywanie octu jabłkowego jest obiad, ewentualnie pory innych posiłków, w których ocet jest dodatkiem do jedzenia a nie osobnym napojem.

  • Ocet jabłkowy powinien być spożywany podczas pory posiłków, nie należy go pić specjalnie rano czy wieczorem.

W przypadku spożywania octu jabłkowego wieczorem, dostępne są badania z różnych amerykańskich uniwersytetów pokazujące, że rano poziom glukozy jest niższy, jeżeli na wieczór wypiliśmy trochę octu jabłkowego. Tylko ocet jabłkowy obniża poziom glukozy niezależnie od pory, dlatego mit o tym, że ocet jabłkowy spożywany wieczorem daje lepsze efekty należy włożyć między bajki.

Ocet jabłkowy opinia lekarzy

Ocet jabłkowy nie jest w 100% przebadany i jego zalety oraz wady nie są w pełni potwierdzone. Lekarze patrzą na ocet jabłkowy z mocnym dystansem. Nie wpływa on w żaden sposób na zmianę sylwetki a może działać drażniąco, jeżeli jest pity osobno a nie dodawany do potraw.

Podsumowując temat, ocet jabłkowy ma zdecydowanie mocniejszy marketing niż jest tego wart. Ten produkt ma swoje zalety, ale są one na tyle małe, że raczej nie warto specjalnie sięgać po ten produkt na półce sklepowej. Mam nadzieję, że wiesz już, kiedy pić ocet jabłkowy rano czy wieczorem i jak długo go pić bez negatywnych konsekwencji.

Powyższy artykuł nie jest poradą medyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *