Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Kiedy pić czystek rano czy wieczorem

Posted by

kiedy pić czystek rano czy wieczorem

Czystek czy to kolejna moda, która nie ma większego uzasadnienia tak jak jest to z octem jabłkowym? Picie czystka a właściwie naparu z niego ma wielu zwolenników, którzy zastawiają się, kiedy pić czystek rano czy wieczorem i jak długo można go pić. Ta niepozorna roślina może mieć pozytywne działanie dla organizmu, jednak należy pamiętać, że nie jest ona lekkiej na cokolwiek. Sprawdźmy zatem co daje picie czystka i o jakiej porze najlepiej go pić.

Zalety picia czystka

Czystek jest krzewem o różowym zabarwieniu kwiatów, który rośnie głównie w rejonie południowej Europy z naciskiem na takie kraje jak Gruzja czy Turcja. Jego kwiat jest bardzo delikatny i pomarszczony w charakterystyczny sposób.

Gdy już wiemy czym jest czystek czas pomówić trochę o jego magicznych bądź faktycznych właściwościach. Napar z czystka pozwala oczyszczać ciało z toksyn i zwiększać jego odporność na przeziębienie.

Właściwości czystka wykorzystywane są przy leczeniu alergii, łupieżu czy nawet łuszczycy. Nie będziemy opisywać wszystkich zalet czystka, gdyż nie o tym jest ten artykuł, poniżej krótkie zestawienie zalet:

  • Obniża cholesterol
  • Działa antyalergicznie
  • Przyśpiesza gojenie ran
  • Działa wybielająco na szkliwo

Lista zalet czystka dostępnych w internecie jest zdecydowanie dłuższa, niestety, gdyby we wszystko wierzyć, byłby to lek na niemal wszystkie dolegliwości. Nie daj się zwieść niesprawdzonym informacją, fakty są takie, że czystek nie leczy raka czy boreliozy!

Jak długo można pić czystek?

Czystek jest rośliną, którą bardzo trudno przedawkować i uchodzi za bezpieczny do spożycia. Co za tym idzie nie ma ogranicznika tego jak długo można pić czystek. Wręcz zaleca się picie go przez dłuży okres liczony od 3 miesięcy wzwyż. Zalecana dzienna dawka to około 300 – 400 ml naparu.

  • Czystek można pić bez żadnych przerw, nawet spożywając 400 ml naparu dziennie
Czytaj również  Ciśnieniomierz gdzie kupić

Na wielu stronach sprzedających czystek możesz spotkać się z opiniami, że efekty widoczne są nawet po tygodniu, ale to bardziej efekt placebo. Pamiętaj, że czystek jest naparem ziołowym, stężenie czynników wpływających na poprawę wyżej wymienionych czynników zdrowotnych zajmuje czasu i ma niewielki wpływ na ogólny stan zdrowia.

Kiedy pić czystek rano czy wieczorem?

Teraz gdy już wiemy jakie zalety ma czystek i jak długo można go pić warto odpowiedzieć na kluczowe pytanie, czyli kiedy pić czystek rano czy wieczorem. Tutaj odpowiedź jest jedna i mówi, że nie ma to większego znaczenia, czystek powinien być spożywany podobnie jak herbata.

  • Pora spożywania czystka nie ma znaczenia, możesz pić go rano i wieczorem.

Nie udowodniono żadnych pozytywnych efektów w spożywaniu czystka rano czy wieczorem. Pora, w której go pijesz nie ma większego znaczenia. Wchłanialność czystka podobnie jak wielu innych produktów jest dokładnie taka sama rano i wieczorem.

Mamy nadzieję, że wiesz już, kiedy pić czystek rano czy wieczorem i jak długo można go pić. Okazuje się, że pora spożywania czystka nie ma większego znaczenia a efekty widoczne są tylko przy długim i regularnym spożywaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *