Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Kawa z cykorii gdzie kupić

Posted by

kawa z cykorii gdzie kupic

Kawa dla wielu ludzi jest sposobem na przebudzenie i rozpoczęcie każdego dnia ze świeżą energią. Jednak nie każdy może pić kofeinę, dlatego zastępstwem dla tradycyjnego napoju jest kawa z cykorii, którą uznaje się za prebiotyk. Zdaniem niektórych kawa z cykorii nie powinna nosić nazwy napoju pozyskiwanego z ziaren kawowca. Jednak wzięła się ona stąd, że jej aromat jest do złudzenia podobny do prawdziwej kawy. Poza doskonałym smakiem, zapachem ma również właściwości prozdrowotne. Można ją kupić w niektórych sklepach spożywczych, ewentualnie w punktach ze zdrową żywnością. Kawę pozyskuje się z suszonych, ewentualnie prażonych korzeni cykorii korzeniowej białej, czasami dosypuje się również korzeń cykorii do kaw naturalnych i zbożowych.

Kawa z cykorii dlaczego warto kupić?

Kawa z cykorii jest bardzo zdrowa, w 100 gramach znajduje się jedyne 3 kcal, ponadto nie ma w sobie tłuszczy, cukrów, cholesterolu.

Same węglowodany występują w minimalnych ilościach, z powodu braku kofeiny może być wybierana przez osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze.

W kawie z cykorii znajduje się wiele minerałów: potas, sód, wapń, magnez, żelazo i fosfor – wszystkie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Nie można również zapomnieć o zawartości witaminy B3, błonnika i inuliny – czyli wielocukru sprzyjający utrzymywaniu jelit w dobrej kondycji.

Wyjaśnia to, dlaczego kawa z cykorii jest jednym z najlepszych prebiotyków. Nie mając wcześniej okazji pić kawy z cykorii warto próbować jej stopniowo, czasami nadmiar inuliny może spowodować dolegliwości pokarmowe, na przykład wzdęcia.

gdzie kupic kawe z cykorii

Kawa z cykorii gdzie kupić stacjonarnie?

Kawę z cykorii można kupić na przykład w Lidlu, Kauflandzie, czy Makro. Drugą ewentualnością są sklepy mające w ofercie ekologiczne produkty. Zdecydowanie warto zdecydować się na zakup produktu, choćby ze względu na wsparcie prawidłowego funkcjonowania wielu narządów.

  • Lidl
  • Auchan
  • Kaufland
  • E.Leclerc
  • Sklepy z kawami
Czytaj również  Pizze mrożone

Wspierana jest między innymi praca całego układu pokarmowego, wydzielane są odpowiednie ilości soków trawiennych i żółci w wątrobie.

Kawa z cykorii powinna być wypijana również przez osoby zamierzające zrzucić zbędne kilogramy, napój ten przyspiesza przemianę materii i sprzyja redukcji masy ciała. Dodatkowym atutem dla zdrowia jest przyspieszanie walki z infekcjami dróg oddechowych – w tym przeziębień i grypy.

Kawa z cykorii gdzie kupić przez Internet?

Znacznie większe możliwości zakupu kawy z cykorii są w Internecie. W tym celu warto odwiedzić Allegro, gdzie dostępne jest dosłownie wszystko. Ponadto kawę z cykorii mają w swojej ofercie:

  1. Cafessima,
  2. Mercado,
  3. Bioanko,
  4. Smak Zdrowia,
  5. Hurtownia-spozywcza

Jak widać, możliwości jest całkiem dużo, a te powyższe nie wyczerpują tematu. Produkt w postaci kawy z cykorii powinien znaleźć się w każdym domu, ponieważ zastępuje prawdziwą kawę. Ma korzystny wpływ na cały układ odpornościowy, oczywiście jak we wszystkim wskazany jest umiar, wystarczy 1 filiżanka dziennie. Największą korzyścią jest zdecydowanie fakt, że kawę z cykorii można kupić stacjonarnie oraz przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *