Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Karta Sodexo

Posted by

karta sodexo

Karty Sodexo to jeden ze sposobów na to, aby lepiej motywować pracowników. W przeciwieństwie do znanych od wielu lat kuponów karta ma często znacznie dłuższy termin ważności, a korzystanie z niej ograniczone jest jedynie do wysokości znajdujących się na niej środków. Różne rodzaje kart umożliwiają bezproblemowe korzystanie z niej, a pracodawcy mogą bez problemu wybrać najlepiej dopasowane do oczekiwań swoich pracowników.

Sodexo karta podarunkowa

Karta przedpłacona Sodexo to jeden z lepszych sposobów na nagrody dla pracowników. Użytkownik karty na do dyspozycji znajdującą się na niej kwotę, i w przeciwieństwie do kuponów może być ona wykorzystywana wszędzie. Jest akceptowana wszędzie tam, gdzie akceptowalną formą zapłaty są karty Mastercard.

Jej plusem jest to, że osoba którą ja użytkuje ma pełny dostęp do niej jak również do informacji takich jak stan konta. Karty Sodexo dostępne są w tradycyjnej formie kart lub jako karty wirtualne.

Karta podarunkowa Sodexo

Karty podarunkowe stosowane są zamiennie z kuponami Sodexo, jednakże zdaniem przede wszystkim pracowników jest to znacznie wygodniejszy sposób. Oferowana przez Sdexo karta podarunkowa może być bowiem wykorzystana w bardzo wielu miejscach, w tym również do dokonywania płatności w Internecie, czego nie dają bony Sodexo.

Dla wygody pracowników może to być wirtualna karta Sodexo albo dostarczana w ciągu krótkiego czasu w tradycyjnej formie. Dla pracodawcy wybór kart to przede wszystkim wygoda, po złożeniu zamówienia nie musi się o nic więcej martwić.

Ponadto karty do pewnej wysokości są zwolnione z podatku PIT, co także stanowi pewną korzyść dla pracodawcy. Użytkownicy kat mogą również liczyć na bardzo wiele atrakcyjnych promocji, które są dla nich dostępne, dzięki czemu w niektórych sytuacjach mogą zaoszczędzić nawet do 70 procent wartości wydatków.

Karta premiowa Sodexo

Karta premiowa Sodexo to rodzaj karty podarunkowej, która jednak może być ponownie doładowana. Dlatego bardzo często jest ona wykorzystywana jako premia dla kontrahentów czy niektórych pracowników, stanowiąc swoisty rodzaj premii.

Czytaj również  Najgłębszy ocean świata

Pracodawca zamiast przelewać pieniądze na konto dokonuje doładowania karty Sodexo.  Poza tą jedną niewielką różnicą karta premiowa Sodexo ma takie funkcje jak pozostałe rodzaje kart podarunkowych. Służy do dokonywania płatności tak samo w kraju jak też poza jego granicami. Ponadto bez problemu można przy jej pomocy zapłacić również za zakupy internetowe.

Karta Lunch Pass

Jedną z ciekawszych form kart podarunkowych Sodexo jest karta Lunch Pass. Umożliwia ona płacenie we wszystkich punktach gastronomicznych, jeśli tylko akceptują one płatności Mastercard. To znacznie wygodniejszy sposób niż oferowanie pracownikom posiłków w formie cateringu czy wydawania bonów żywieniowych.

Zarządzanie karta, jak na przykład sprawdzanie stanu konta czy jej blokowanie należy do jej użytkownika. Pracodawca zaś wielokrotnie może ją doładowywać, dzięki czemu może ona służyć pracownikom przez długi czas.

Jak sprawdzić stan konta na karcie Sodexo

Korzystanie z kart Sodexo to zdaniem jej użytkowników konieczność regularnego sprawdzania stanu konta. Aby wiedzieć jak sprawdzić stan konta na karcie Sodexo można się dowiedzieć na stronie jej dystrybutora. Firma Sodexo stan karty, a raczej jego sprawdzenie umożliwia zarówno online jak też przy pomocy specjalnej aplikacji Sodexo. Co ciekawe z aplikacji może korzystać użytkownik karty, który także w przypadku jej zagubienia ma możliwość zgłoszenia tego faktu bez angażowania w to pracodawcy.

Także użytkownik może wykonać operacje takie jak zmiana pin czy podobne. Sodexo stan karty pokazuje podobnie jak stan konta, dlatego obsługa aplikacji czy sprawdzanie stanu konta na stronie nie powinno być problemem. Saldo konta bez trudu można sprawdzić również w bankomacie, pod warunkiem że udostępnia on tego typu usługi.

Karta Sodexo gdzie można płacić

Karty Sodexo umożliwiają dokonywanie płatności w bardzo wielu miejscach. Nie ma zbytniego problemu z tym, jak zapłacić kartą Sodexo, proces ten jest bowiem taki sam jak w przypadku płacenia tradycyjnymi kartami bankowymi.

Szczegółowe informacje o tym jak płacić kartą Sodexo bez trudu można znaleźć na stronie internetowej Sodexo. Jeśli nie jest to karta taka jak na przykład Lunch Pass, płatności można dokonywać wszędzie. Nie ma znaczenia jak sklep został wybrany na zakupy i jakie produkty są nabywane. Tak samo klienci mogą korzystać z takich możliwości tak samo w Polsce jak też poza jej granicami.

Czytaj również  Od ilu lat jest Roblox

Numer nik karty Sodexo

Aby można było zidentyfikować konkretną kartę, jej użytkownik otrzymuje numer nik karty Sodexo. Po jego podaniu pracownik Sodexo może bez trudu odnaleźć konkretna kartę jak również niezbędne informacje na jej temat.

Numer ten jest przesłany użytkownikowi karty, i powinien on go odpowiednio zabezpieczyć zarówno przed zgubieniem jak też przed dostępem osób niepowołanych. Zagubienie tego numeru znacznie utrudnia kontakt z Centrum Obsługi, jednak nawet w takim przypadku jest możliwe jego odzyskanie.

Rejestracja kart Sodexo wirtualna

Wirtualna karta Sodexo to nowoczesny sposób na płacenie. Obecnie coraz więcej osób korzysta z takich możliwości jak wirtualne karty bankowe, nie dziwi więc fakt że również Sodexo daje taką możliwość.

Karta wirtualne daje takie same możliwości płacenia jak tradycyjna, jednak zamiast pod adres stacjonarny jest ona wysyłana na podany adres poczty mailowej. Z takiej formy bardzo chętnie korzystają przede wszystkim młodzi ludzie, dla których korzystanie z nowinek technologicznych jest normą.

Karta Sodexo

Karty Sodexo cieszą się bardzo dużą popularnością, nie dziwi więc fakt że z każdym rokiem przybywa ich rodzajów, aby pracodawcy mogli bez problemu wyszukać odpowiednie dla swoich pracowników czy kontrahentów. Dla nich to przede wszystkim bardzo duża wygoda, bowiem nikt z pracowników nie musi być obciążony związanymi z zarządzaniem kartami kwestiami.

Bez względu na to, że jest to karta profilaktyczna Sodexo czy mowa o karcie podarunkowej, pracodawcy bez trudu wyszukają takie które spełnią oczekiwania ich pracowników. Na pewno dużym plusem jest to, iż użytkownicy kart mogą nimi swobodnie zarządzać na wiele sposobów.

Pracodawcy ponadto nie muszą się martwić czy pamiętać o tym jak doładować kartę Sodexo, firma bowiem zajmuje się wszystkim w ich imieniu na podstawie zlecenia. W celu dobrania odpowiednich kart dla pracowników czy kontrahentów warto korzystać z pomocy pracowników Sodexo, którzy pomogą wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Czytaj również  Karta podarunkowa IKEA

Numer nik karty Sodexo

Numer nik kart Sodexo jest jednym z istotniejszych, umożliwia bowiem rozwiązanie wielu spraw związanych z kartą w Centrum Obsługi. Użytkownik dzwoniąc do Centrum musi podać ten właśnie numer, aby pracownicy mogli bez problemu zidentyfikować konkretna kartę i pomóc w rozwiązaniu problemu.

Jest to numer odmienny niż nik i mający przede wszystkim odmienne zastosowanie. Numer ten przesyłany jest użytkownikowi, powinien być chroniony i w myśl regulaminu nie można go nikomu udostępniać. Numery nik nie należy mylić z numerem pin, nie umożliwia on  bowiem zatwierdzania płatności kartą. W niektórych sytuacjach może być wykorzystany do autoryzowania operacji, jednakże tylko wtedy gdy odbywa się to poprzez centrum obsługi.

Jak doładować kartę Sodexo?

Niektóre rodzaje kart Sodexo dają możliwość ich ponownego doładowania, jak na przykład karta premiowa czy Lunch Pass. Doładować kartę może zlecający ich wydanie, niektórzy podpisują z Sodexo umowę która od razu zawiera odpowiednie regulacje dotyczące takich czynności.

Do pewnych wysokości takie wpłaty są zwolnione z podatku PIT, co stanowi z pewnością dużą korzyść przede wszystkim dla pracodawcy. Plusem na pewno jest to, że doładowania kart Sodexo są realizowane bardzo szybko, co sprawia że użytkownicy nie muszą zbyt długo czekać na możliwość ponownego korzystania z nich.

Zgubiony nik do karty Sodexo

Użytkownicy kart Sodexo mają możliwość samodzielnego zarządzania kartami w wielu aspektach, jednakże bywają takie sytuacje, kiedy samodzielnie nie mogą rozwiązać problemu. W tym celu muszą skontaktować się z Centrum Obsługi kart Sodexo, aby jednak móc rozwiązać problem rozpocząć należy od identyfikacji konkretnej karty.

W tym celu użytkownik powinien podać numer nik, który jest mu przesyłane razem z kartą. Powinien on być przechowywany w bezpiecznym miejscu, bywają jednak sytuacje w których ulega on zagubieniu. W praktyce oznacza to brak możliwości załatwienia czegokolwiek poprzez Centrum Obsługi, jednak zgubiony numer nik można odzyskać.

Należy skontaktować się z centrum obsługi i przedstawić swój problem. W wielu sytuacjach użytkownik może ten problem rozwiązać samodzielnie, w niektórych jednak konieczne może być zaangażowanie pracodawcy lub innego podmiotu który zamówił wydanie konkretnych kart Sodexo.

Zgubiony nik do karty Sodexo wprawdzie jest pewnym problemem, jednak można go dość szybko rozwiązać. Rejestracja karty Sodexo w aplikacji dostępnej na smartfony znacznie ułatwia zarządzanie nią i na przykład sprawdzenie salda konta czy zablokowanie karty w przypadku jej kradzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *