Karta przedpłacona mBank

Karty przedpłacone to doskonały sposób dodatkowego wynagradzania pracowników. Należy jednak pamiętać, że jest to metoda, dzięki której można finansować również wiele innych wydatków, ponoszonych chociażby z tytułu podróży służbowych. Karta przedpłacona mBank to przykład na to, że drogą tą poszedł również jeden z dużych, polskich banków. Co warto wiedzieć na jej temat? Jak wygląda jej przekazanie i późniejsze użytkowanie?

Wydawanie przez bank – podstawowe informacje

Karta przepłacona mBank zgodnie z regulaminem jest wydawana wyłącznie przez bank. Oznacza to, że nie może być ona przedmiotem obrotu bądź jakichkolwiek innych transakcji. Wraz z kartą Pracownik otrzymuje kod PIN, numer rachunku karty, a także Card Mailer wraz z Regulaminem.

Kod PIN jest przekazywany pracownikowi wewnątrz tak zwanej bezpiecznej koperty, przy czym konieczne jest tu zachowanie wszystkich niezbędnych wymogów poufności. Oznacza to również, że tak jak w przypadku analogicznych kart, również i tutaj kod PIN nie może być ujawniany osobom trzecim.

Aktywacja karty przedpłaconej mbank – co warto wiedzieć?

Card Mailer – o którym mowa była wcześniej – to zestaw informacji, które są niezbędne do późniejszej aktywacji karty. Do aktywacji dochodzi najczęściej poprzez stosowną, składaną do Banku dyspozycję, realizowaną na podstawie całkowicie odrębnej umowy lub też – poprzez zasilenie.

Ta druga opcja dotyczy kart z doładowaniem. Warto pamiętać, że każda z kart posiada swój własny termin ważności. Jest on nadrukowany na karcie, dzięki czemu jej posiadacz wie, do kiedy może z niej korzystać. Po upływie wspomnianego terminu jego wydłużenie nie jest możliwe. Oznacza to, że nie będzie już można korzystać z karty.

Rejestracja karty – co warto wiedzieć?

Mbank karty przedpłacone muszą być zarejestrowane w internetowym serwisie kart. Warto jednak dodać, że sam proces rejestracji odbywa się bardzo szybko i jest realizowany w oparciu o informacje znajdujące się na karcie i – wspomnianym już wcześniej – Card Mailerze.

W trakcie rejestracji użytkownik uzyskuje odrębny kod do autentykacji, dzięki któremu możliwe będzie logowanie się w Internetowym Serwisie Kart (specjalne narzędzie wprowadzone przez mBank), a także wprowadzenie lub uzupełnienie danych, które są przekazywane do Banku w procesie rejestracji karty.

Jak użytkować kartę przepłaconą mBank?

Korzystanie z karty przedpłaconej mBank jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznych systemów dostępu. Realizacja transakcji odbywa się w oparciu o znajdujące się na karcie środki, przy czym może mieć ona miejsce zarówno w Polsce jak i za granicą.

Realizacja transakcji z wykorzystaniem karty przedpłaconej może mieć miejsce we wszystkich punktach, które są oznaczone znakiem wybranej Organizacji Płatniczej. Dane na jej temat można znaleźć na karcie.

Co ważne – środki znajdujące się na karcie nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia rozrachunków z osobami trzecimi.

Karta ta ma charakter indywidualny i tylko wybrany pracownik może w niej korzystać.

Karta przedpłacona mBank to bardzo wygodne narzędzie realizacji transakcji. Jej najważniejszą zaletą jest możliwość elastycznego korzystania z niej w ramach dostępnych środków i to zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *