Karta przedpłacona biedronka – Jeronimo Martins

Karty przedpłacone to narzędzia płatnicze, które są coraz częściej spotykane na polskim rynku pracy. Tą samą drogą poszła zresztą Biedronka, która od pewnego czasu udostępnia swoim pracownikom takie właśnie karty.

Wyróżnia je to, że znajduje się na nich określona kwota pieniędzy, które mogą być wykorzystywane do realizacji określonych transakcji. Pieniądze te wypłacane są z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, ale w pewnych sytuacjach, mogą pochodzić również z innych źródeł.

Jak założyć kartę przedpłaconą Biedronka?

Karty przedpłaconej nie trzeba zakładać, gdyż… otrzyma ją każdy pracownik sieci. Jest ona zabezpieczona odrębnym numerem PIN. Każda z emitowanych kart jest zapakowana w osobną, białą kopertę posiadającą logo „Dla nas. Razem. W każdym momencie.”. W kopercie – oprócz karty – można też znaleźć szereg ważnych dokumentów, które są niezbędne w celu późniejszego użytkowania karty.

Mowa tu oczywiście o dokumencie z numerem karty wraz z numerem NIK, Regulaminem Użytkowania Przedpłaconych Kart Płatniczych, liście przewodnim i kartką, która (odpowiednio zabezpieczona) zawiera przypisany kod PIN.

Co dalej? Wydanie karty jest możliwe tylko po zeskanowaniu identyfikatora uprawnionej do niej osoby, a także kodu kreskowego karty, który jest widoczny w „okienku” koperty. Dzięki temu wybrana karta (o unikalnym kodzie kreskowym) zostanie przypisana do określonego pracownika.

Powyższy proces MUSI mieć miejsce w obecności pracownika, gdyż jest on tożsamy z wyrażeniem przezeń zgody na korzystanie z karty.

Nie można też zapominać, że w trakcie skanowania NIE WOLNO otwierać koperty. Karta przedpłacona dla pracowników Biedronki nie może być przekazywana osobom z zewnątrz. Dlatego konieczne jest, by po jej otrzymaniu pracownik zapamiętał numer PIN, a także podpisał ją w wyznaczonym do tego miejscu.

Karta przedpłacona dla pracowników biedronki – dodatkowe informacje

Każdy z dokumentów wchodzących w skład pakietu, musi być odpowiednio zabezpieczony i przechowywany. Dotyczy to przede wszystkim wspomnianego numeru PIN, który służyć będzie do autoryzacji transakcji. Istotne jest również to, by zachować „Numer Twojej Karty”, a także wspomniany już wcześniej kod NIK.

Dane te będą potrzebne w celu zarejestrowania się na stronie OpenBenefit i – w razie utraty karty – w celu przeniesienia pozostałych na niej środków na zupełnie nową kartę.

Należy też pamiętać, że karta musi być odebrana wyłącznie przez osobę, której została przyznana. Oznacza to, że nie zostanie ona przesłana na adres pracownika, ani też jego przedstawicielowi.

Karta przedpłacona Biedronka a termin ważności

Z karty przedpłaconej można korzystać w dowolnym czasie. Środki z niej nie przepadają również wtedy, gdy pracownik nie będzie już współpracował z marką Jeronimo Martins. Co ważne – wystawca dokładnie określił, kiedy mija termin ważności wspomnianych kart.

Po upływie tego terminu, korzystanie z karty jest niemożliwe. Warto jednak zaznaczyć, że – zgodnie z decyzją Komisji Socjalnej – mogą zostać wydane kolejne karty, których termin ważności dotyczyć będzie kolejnego okresu rozliczeniowego.

Jeśli karta zostanie zgubiona przed upływem terminu ważności, konieczne będzie jej zastrzeżenie w bankowej infolinii (numer 22 692 24 34). Po zastrzeżeniu karty, pracownik jest zobowiązany do zgłoszenia się do odpowiedniego, wydającego karty organu i – tak jak odbywało się to poprzednio – odebrania nowej karty.

Karta przedpłacona Biedronka – kiedy zasilenia?

W przypadku rozwiązań takich jak karta przedpłacona Biedronka zasilenie ma miejsce jedynie wtedy, gdy stosowną decyzję podejmie Zakładowa Komisja Socjalna.

Oznacza to, że nie można wyodrębnić ogólnego harmonogramu realizowanych transakcji, aczkolwiek – nawiasem mówiąc – istnieje pewne prawdopodobieństwo, że środki te będą przelewane przede wszystkim w okolicy dni świątecznych (Boże Narodzenie, Wielkanoc).

Przypisana do określonego pracownika karta przedpłacona Biedronka, to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest łatwe rozliczenie środków w ramach Funduszu Świadczeń Socjalnych. Co więcej, karta przedpłacona stan konta może być bardzo łatwo sprawdzony, gdyż dane na ten temat aktualizowane są na bieżąco w systemie teleinformatycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *