Motoryzacja

Karta paliwowa Orlen

Ostatnia aktualizacja 22 grudnia 2023 przez Redakcja

Oferowane przez Orlen karty paliwowe to propozycja dla firm, które chcą wprowadzić oszczędności. Klienci mają do dyspozycji kilka wariantów, aby dopasować je jak najlepiej do swoich potrzeb. Dla firm karta paliwowa Orlen dla pracowników to znacznie lepsza kontrola nad finansami ale również o wiele większe bezpieczeństwo. Aby jednak wykorzystać jak najlepiej ich możliwości, powinny być właściwie dobrane.

Orlen karty paliwowe jak działają?

Karta paliwowa Orlen jest rozwiązaniem, które wybierane jest przez bardzo wiele firm. Dzięki nim pracownicy firm mogą płacić za paliwo czy też inne zakupy bez konieczności posiadania gotówki. To, z których usług można korzystać zależne jest między innymi od rodzaju wybranej karty paliwowej.

Karta paliwowa Orlen dla pracowników to także możliwość szybkiej analizy dokonywanych przez nich wydatków. Różnorodność ich wersji pozwala każdej firmie wybrać idealne rozwiązanie. Karty paliwowe Orlen dopasowuje się przede wszystkim do wielkości floty.

Karta Mikroflota Orlen

Idealnym rozwiązaniem dla małych firm czy nawet osób prowadzących działalność gospodarczą jest karta Mikroflota Orlen. Karta Mikroflota ma znacznie niższe limity niż karty Flota, co sprawia e są dostępne dla wielu firm.

Mikroflota umożliwia nie tylko płatności bezgotówkowe ale również możliwość zakupu usług i produktów na stacjach. Taka karta paliwowa Orlen to możliwość dokonywania transakcji zarówno na stacjach Orlen jak też Bliska.

Dzięki temu niemalże w każdym miejscu można bez problemu tankować firmowe auto. Jednocześnie firma dba o bezpieczeństwo danych swoich klientów. Jak chodzi o program Mikroflota Orlen opinie na jego temat z każdym rokiem są coraz lepsze.

Czytaj również  Samochód na raty dla małej firmy. Od czego zacząć?

Karta Biznestank Orlen

Klienci biznesowi mogą korzystać z bardzo dobrych dla nich rozwiązań, takich jak Karta Biznestank, dająca dostęp do rabatów. Karta Biznestank Orlen doskonale sprawdza się w średnich i większych firmach. Dostępne w Biznestank rabaty firm zyskuje już od pierwszego tankowania.

Ponadto wszystkie operacje jak również aktualne rabaty bez trudu można sprawdzić w dedykowanym portalu. Oferowana przez Orlen karta pracownicza Biznestank daje możliwość ustawiania limitów i pełnej kontroli nad wydatkami. Firmy mając taką kontrolę mogą planować oszczędności.

BiznesTank zmiana numeru rejestracyjnego

Biznestank Orlen to program w którym wydawane karty przypisywane są do konkretnych pojazdów. Dlatego też podczas dokonywania transakcji numer rejestracyjny tankowanego pojazdu powinien się zgadzać z numerem przypisanym do karty.

Można go jednak zmienić, na przykład w sytuacji sprzedaży auta i zakupu nowego. Jest to znacznie łatwiejsze i szybsze niż wyrabianie nowej karty. W tym celu wystarczy wizyta na stacji, jednak należy posiadać przy sobie kartę Biznestank, dotyczącą samochodu którego dane mają być zmienione.

Karta Open drive

Dla tych którzy chcą korzystać z możliwości programu Flota Orlen również poza granicami kraju, powstała karta Open Drive. Umożliwia ona dokonywanie bezgotówkowych zakupów również poza granicami kraju. Uczestnicy programu mogą korzystać z karty tak samo jak na terenie Polski, przy czym samodzielnie wybierają to, w jakiej walucie mają być dokonane.

Aby móc korzystać z możliwości, jakie daje Open Drive należy podpisać aneks do umowy. Jednak wszelkie formalności można załatwić błyskawicznie, wystarczy kontakt z biurem obsługi klienta. Można ustalić limity zakupów jak również to, co w ramach posiadanej karty można kupić. Ze względu na wygodę z kart Open Drive korzysta coraz więcej firm.

Karta paliwowa orlen dla pracowników

Koncern oferuje również takie rozwiązania jak karta paliwowa Orlen dla pracowników. Wszyscy zatrudnieni w koncernie otrzymują karty, które mogą wykorzystać na tankowanie lub zakupy na stacjach. Taki bonus pozwala zaoszczędzić więcej pieniędzy, które pozostają w portfelu.

Czytaj również  Gdzie kupić TEC 2000?

Wysokość limitu przyznawanych dla pracowników zmienia się, uwzględniając zmiany cen i podwyżki płac. Z pewnością jednak można powiedzieć, że stanowi dobry dodatek do pensji.

Karty dla firm które oferuje Orlen to dobre rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych. Firmy nie tylko mogą oszczędzać, ale również mają lepszą kontrolę nad wydatkami w firmie, bowiem wszelkie transakcje są dostępne w łatwych do przejrzenia plikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *