Biznes

Karta lunchowa Edenred

Ostatnia aktualizacja 2 grudnia 2021 przez Redakcja

Pracodawcy coraz częściej chcą wyróżniać i nagradzać swoich pracowników. Jedną z form, która spotyka się z coraz lepszym odzewem są karty lunchowe. Opłacone przez pracodawców karty dają możliwość zapłacenia za posiłki jak również dokonania zakupów artykułów spożywczych w kreślonych miejscach. Dla pracowników oznacza to spore oszczędności, bowiem takie dofinansowania od pracodawców nie rodzą dla nich żadnych obowiązków. pracodawcy zazwyczaj wydają karty pracownikom, które w późniejszym czasie mogą bez problemu doładować dowolna kwotą. Karta lunchowa Edenred to jeden ze sposobów na to, aby docenić pracowników.

Co to jest karta lunchowa Edenred?

Karta lunchowa Edenred to dla pracodawców możliwość nagradzania pracowników, zaś dla tych drugich możliwość zapłaty za posiłki czy artykuły żywnościowe w bardzo wielu sklepach. Karta lunchowa może być w dowolnej chwili doładowana wybraną przez pracodawcę kwotą.

Zazwyczaj pracodawcy maja możliwość określenia kwoty którą ma być zasilona każda karta, jednak mogą ją w dowolnym momencie zmieniać, jeśli uznają to za stosowane. Ich wygodą jest to, że obsługą kat zajmuje się w całości firma, nie muszą o tym pamiętać każdego miesiąca.

Karty lunchowe wykorzystywane mogą być nie tylko w restauracjach, ale również w sklepach spożywczych. Oczywiście rodzaj karty określa, jakie produkty mogą być kupione, jednak ich gama jest bardzo szeroka.

Co daje karta lunchowa Edenred pracodawcy?

Karta lunchowa Edenred daje bardzo wiele możliwości. Z zasady ma służyć do płatności za posiłki, dlatego można nią płacić w wielu restauracjach czy nawet automatach vendingowych. Oczywiście warto sprawdzić, które sklepy czy sieci barów umożliwiają płacenie tym rodzajem karty.

 • Pozwala dofinansować posiłki pracowników dzięki czemu zmniejszasz koszty składek ZUS równocześnie zwiększając dochód netto pracownika
 • Prosta implementacja karty, brak konieczności tworzenia systemów.
 • Wspólne posiłki budują relacje między pracownikami
 • Podnosi wydajność pracowników
 • Zmniejsza liczbę absencji
Czytaj również  Czy w Żabce można płacić BLIKIEM?

Pracownicy maja dostęp do informacji o wysokości salda jak również mogą ja zastrzec w sytuacji, gdy ulegnie zagubieniu. Zazwyczaj karty lunchowe doładowywane są przez pracodawców co miesiąc, aby zapewnić pracownikom regenerację w postaci posiłków.

Korzyścią kart lunchowych z pewnością dla pracowników są oszczędności, bowiem nie muszą płacić za posiłki z własnej kieszeni.

Zalety karty lunchowej Edenred dla pracowników

Karta lunchowa Edenred niesie ze sobą obopólne korzyści, zarówno dla pracodawcy jak i pracowników. Główną zaletą jest faktyczne podniesienie wynagrodzenia netto, co prawda nie otrzymujemy pieniędzy do wydania na dowolny cel, ale bez jeść trzeba, więc pieniądze są w pełni wartościowe.

 • Możliwość płacenia za posiłki przez internet
 • Pełna kontrola nad kartą dzięki aplikacji MyEdenred
 • Płatności zbliżeniowe

Karta lunchowa Edenred gdzie można płacić?

Możliwości płacenia karta lunchową Edenred są bardzo szerokie. Przede wszystkim bary, restauracje i sklepy spożywcze. Ponadto automaty vendingowe jak również możliwość płacenia za posiłki zamawiane online. Pracownicy w każdej chwili mogą sprawdzić, czy konkretny punkt akceptuje płatności tym rodzajem karty.

 • Kantyny
 • Bary
 • Stołówki
 • Restauracje
 • Pan Kanapka
 • Automaty vendingowe
 • Sklepy internetowe

Na pewno korzyścią dla pracowników jest to, że nie muszą obawiać się utraty środków na karcie. Jeśli bowiem nie zostaną one wykorzystane w danym miesiącu, wówczas przechodzą na kolejny, zliczając się. To sprawia, że pracownicy którzy wydają mniej pieniędzy mogą mieć spore oszczędności na koncie. karta lunchowa Edenred gdzie płacić to możliwość bezproblemowego wyszukania takich informacji na przykład na stronie internetowej.

Edenred karta lunchowa lista sklepów

Jeśli chodzi o Edenred karta lunchowa lista sklepów to jest ona trudno dostępna. Najlepszym sposobem na uzyskanie dokładnych informacji jest spytanie działu HR albo pracodawcy o informację jakich sklepach można płacić kartą lunchową Edenred. Wielu pracowników wykorzystuje je do płatności za posiłki na przykład  restauracjach czy zamawiając posiłki online. Pracodawcy kwoty, jakimi są doładowywane karty mogą uwzględniać w rozliczeniach rocznych, co generuje dla nich dodatkowe oszczędności.

Czytaj również  W jaki sposób drukarki 3D mogą pomóc naszemu przedsiębiorstwu?

Karta Edenred to możliwość płacenia również w automatach, które coraz częściej znaleźć można w wielu biurach. Plusem jest na pewno to, że kartą można bez problemu płacić zbliżeniowo.

Czy warto skorzystać z karty lunchowej Edenred?

Na pewno karta lunchowa Edenred jest bardzo dobrym sposobem na nagrodzenie pracowników. Mogą oni się regenerować bez konieczności wydawania własnych pieniędzy. pracodawcy mogą zlecić doładowywanie kart w określonych odstępach czasu, wskazując również kwoty doładowań. Firma zajmuje się kompleksową obsługą, bez względu na ilość wydanych kart. Pracodawca w każdej chwili może zmienić kwoty, jakimi maja być doładowywane karty, zarówno jak chodzi o wszystkie czy też wybrane przez nich. Często bowiem kwoty doładowania zależne są na przykład od stanowiska, jakie piastuje dana osoba.

3 komentarze do “Karta lunchowa Edenred

 • Karta lunchowa to wielkie rozczarowanie .Pracodawca dał i doładował a ty się martw żeby coś zjeść za 7 zeta .Ale to nie wszystko .U mnie obok pracy są 4 sklepy żaden nie obsługuje ,dopiero carefour dwa kilometry dalej ,zanim dojadę to przerwa się kończy .Ja nie lubię carefura a bieganie od sklepu do sklepu i wszędzie ZONK .kupony Sodexo lepsze. Zdecydowanie nie polecam .Leszek D.

  Odpowiedz
 • Karta lunchowa istna porażka, nie wiadomo kto je akceptuje jakie sklepy-loteria,Niewykorzstane pieniądze przechodzą na kolejny miesiąc, to chyba żart. Do końca roku karta traci ważność -pieniądze przepadają .Na przełomie roku 21/22 zchorowalem na Covid i przebywalem na kwarantanie nie miałem możliwości zrealizować karty , zawartość przepadła. Po telefonie do firmy edenred-musialem wysłać list z prośbą o zwrot niewykorzystanych pieniędzy, następnie po odtrąceniu prowizji 60zl !!! Otrzymałem nową kartę na kwotę 80zl wow, Co się okazała,nowa ,super z hiperkrotkim terminem ważności jest już nieaktywna. Zdecydowanie nie polecam w/w firmy i jej cudownych kart. Robert

  Odpowiedz
 • sklepy które akceptują kartę to loteria, nawet te z sieci Carefur, słaba ta karta lunchowa

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *