Rozrywka

Karta Lewiatan – program lojalnościowy

Ostatnia aktualizacja 28 marca 2024 przez Redakcja

Lewiatan to polska sieć handlowa, która stara sobie radzić na rynku zdominowanym przez Biedronkę i Lidla. Jednym z aspektów tej warki jest karta Lewiatan czy karta będąca częścią programu lojalnościowego Lewiatan. Jeżeli zdarza Ci się robić w Lewiatanie zakupy to warto się zainteresować czym jest ta karta i co daje karta Lewiatan. W tym artykule chcemy dokładnie opisać zasady działania programu lojalnościowego Lewiatan, wspomnimy również o aplikacji Mój Lewiatan, ale na jej temat powstał osobny artykuł. Osoby ciekawe jak zarejestrować kartę Lewiatan oraz jak sprawdzić punkty również znajdą tu wszelkie niezbędne informacje.

Co daje karta Lewiatan?

Karta Lewiatan to program lojalnościowy oferowany przez sieć sklepów spożywczych Lewiatan. Główne korzyści z posiadania tej karty to możliwość zbierania punktów lojalnościowych podczas dokonywania zakupów w sklepach Lewiatan oraz wymiana zebranych punktów na bony zakupowe.

 1. Zasada zbierania punktów: Za każde okrągłe 5 złotych wydane w sklepach Lewiatan, klient otrzymuje 1 punkt lojalnościowy. Punkty te zaczynają się naliczać po przekroczeniu minimalnej kwoty na rachunku, która wynosi 10 złotych.
 2. Wartość punktów: Klienci mogą wymieniać zebrane punkty na bony zakupowe o różnych nominałach. Przykładowe wartości to:
  • Bon o nominale 10 złotych = 200 punktów.
  • Bon o nominale 20 złotych = 390 punktów.
  • Bon o nominale 50 złotych = 950 punktów.
  • Bon o nominale 100 złotych = 1900 punktów.
 3. Wymiana punktów na nagrody: Klienci mogą wymieniać zebrane punkty na bony zakupowe o wartości 10, 20, 50 lub 100 złotych. Wymiana odbywa się poprzez poinformowanie pracownika obsługi kasowej o chęci skorzystania z punktów lojalnościowych.
 4. Dostępność e-bonów: Oprócz tradycyjnych bonów, możliwe jest również odebranie e-bonu w aplikacji Mój Lewiatan.
 5. Darmowa karta: Karta Lewiatan jest bezpłatna, co oznacza, że ​​klienci nie ponoszą żadnych kosztów związanych z jej wyrobieniem.
 6. Możliwość zaoszczędzenia: Posiadacze karty Lewiatan mają szansę zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy poprzez zbieranie punktów lojalnościowych i ich wymianę na bony zakupowe.
Czytaj również  Karta podarunkowa Pandora

W skrócie, karta Lewiatan umożliwia klientom zbieranie punktów lojalnościowych podczas zakupów, a następnie korzystanie z tych punktów do uzyskania zniżek na kolejne zakupy poprzez wymianę ich na bony o różnych wartościach.

Jak zarejestrować kartę lewiatan?

Karta Lewiatan dostępna jest zarówno w formie fizycznej jak i wirtualnej. Zdecydowanie wygodniejszą metodą korzystania z programu lojalnościowego jest posiadanie karty w telefonie, jednak tradycjonaliści również nie będą mieli problemów z rejestracją w programie.

 1. Odbierz kartę lojalnościową w lokalnym sklepie Lewiatan
  1. Poproś o wydanie kasjera lub wypełnij specjalny wniosek znajdujący się w niektórych punktach.
 2. Przejdź na stronę rejestracji,
 3. Podaj numer karty oraz swój telefon komórkowy i kliknij Dalej,
 4. Wypełnij formularz rejestracyjny podając Datę urodzenia, Imię oraz Adres e-mail,
 5. Na adres E-mail zostanie przesłane hasło do konta.

Gotowe, od tego momentu Twoja karta jest aktywna i możesz z niej korzystać w wybranych sklepach Lewiatan.

Jak zarejestrować kartę Mój Lewiatan w aplikacji?

rejestracja karty lewiatan w aplikacji

Osoby chcące zarejestrować wirtualną kartę Lewiatan powinny wykonać poniższe kroki:

 1. Wejdź do sklepu Google Play lub App Store,
 2. Wyszukaj i zainstaluj aplikację Mój Lewiatan,
 3. Otwórz aplikację,
 4. Wybierz lokalny sklep obsługujący program Mój Lewiatan,
 5. Podaj swój numer telefonu
 6. Przepisz kod aktywacyjny, który przyjdzie w wiadomości SMS,
 7. Podaj swój adres E-mail i datę urodzenia,
 8. Kliknij „To wszystko!”

Po dokonaniu rejestracji automatycznie zostaniesz przeniesiona na zakładkę Moja Karta, gdzie znajduje się kod kreskowy, który podajesz do zeskanowania kasjerowi podczas robienia zakupów.

Jak wymienić punkty na bony?

Punkty zebrane na karcie możesz wymieniać na bony lub bony elektroniczne tzw. e-bony, które będą posiadać nominał na podstawie, którego będziesz mógł dokonać zakupów w sklepie. Istotną informacją jest to, że nie możesz wymienić ich na gotówkę a w przypadku niewydania pełnej kwoty bonów, nie jest zwracana reszta, więc dobrze zaplanuj swoje zakupy.

 1. Posiadanie wystarczającej liczby punktów:
  • Upewnij się, że posiadasz odpowiednią ilość punktów na swojej karcie.
 2. Odbiór bonu przy kasie:
  • Jeśli posiadasz wystarczającą liczbę punktów do wymiany na bon, poproś kasjera o wydanie bonu o wybranej wartości. Bon zostanie automatycznie zdeponowany na twoim koncie lub wydrukowany.
 3. Potwierdzenie tożsamości:
  • Aby potwierdzić swoją tożsamość i odblokować bon, kasjer może poprosić Cię o podanie daty urodzenia.
 4. Karta musi być zarejestrowana
Czytaj również  Temperatura topnienia metali - ile wynosi?

W dalszej części regulaminu można dowiedzieć się, że na wykorzystanie punktów zamienionych na bon mamy 30 dni, jeżeli tego nie zrobimy zarówno bon jak i punkty, które na niego wydaliśmy przepadają. Dodatkowo zebrane punkty w roku kalendarzowym przepadają z 1 stycznia nowego roku.

Jak sprawdzić liczbę punktów na karcie Mój Lewiatan?

Zasadniczo masz trzy sposoby na sprawdzenie swoich punktów na karcie Lewiatan:

 • Pytając kasjerkę,
 • Sprawdzając punkty na stronie programu Mój Lewiatan,
 • W aplikacji mobilnej.

Najwygodniejszą metodą będzie wybranie aplikacji mobilnej, wystarczy przejść do zakładki „Moje punkty i zakupy”, gdzie znajdziemy informacje o aktualnym stanie punktów.

Gdzie jest numer karty Lewiatan?

Numer karty Lewiatan dostępny jest z tylnej strony karty zaraz pod miejscem na podpis. Chodzi o numer przypisany do kodu kreskowego. Numer karty składa się z 13 cyfr.

Możesz go również znaleźć w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej mojlewiatan.pl

Karta Lewiatan nie zwlekaj i zaoszczędź na zakupach

Jak widzisz karta Lewiatan to rzeczywiste korzyści dla osób robiących zakupy w tej sieci supermarketów. Nie płacąc niż możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt złoty co zawsze jest przyjemną sprawą dla domowego budżetu.

Warto należeć do programów lojalnościowych, dzięki nim można realnie zmniejszyć comiesięczne wydatki, bez żadnych kosztów początkowych. Jeżeli korzystasz z programu lojalnościowego Lewiatan daj nam znać co o nim sądzisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *