Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Kanapka z chlebem

Posted by

kanapka z chlebem

Kanapka z chlebem to jedno z najpopularniejszych dań studenckich, które można popijać kociołkiem Panoramixa. Na temat wywaru powstał osobny artykuł, w tym chcemy przybliżyć wam bliżej koncepcję kanapki z chlebem, jakby absurdalnie to nie brzmiało. Danie dość kaloryczne, ale mocno zapychające i o wątpliwych walorach smakowych, swoją popularnością swego czasu mogło rywalizować z pizzą. Każdy akademik wiedział czym jest i jak ją przyrządzić, czy dziś jeszcze ktoś pamięta o kanapce z chlebem?

Kanapka z chlebem skąd ten mem?

Kanapka z chlebem to prześmiewcza potrawa pokazująca, że przeciętny student jest biedny i stara się urozmaicić swój jadłospis tak jak to możliwe. W początkach polskiego internetu i stron z memami (śmiesznymi obrazkami) ten był jednym z chętniej powielanych.

kanapka z chlebem
źródło: https://fishki.pl/fishka,kanapka-z-chlebem,8015.html

Obecnie kanapka z chlebem wciąż istnieje w przestrzeni żartów, ale czasy się zmieniły i dziś wielu polskich studentów może sobie pozwolić na naprawdę dużo w porównaniu z latami minionymi. Nie znaczy to, że studenci szastają pieniędzmi, ale na pewno nie myślą już o tym czy na kolacje będzie kanapka z chlebem.

Mem zyskuje na popularności w okolicach lipca i na początku roku akademickiego w październiku, jednak jest coraz rzadziej używany.

Przepis na kanapkę z chlebem

Jak wygląda przepis na tanie i całkiem smaczne danie jakim jest kanapka z chlebem? Pewnie nie zaskoczy cię fakt, że składa się ona z dwóch składników i jest bardzo łatwa w przygotowaniu.

Składniki:

  • Chleb,
  • Więcej chleba, ewentualnie bułka.

Sposób przygotowania:

  1. Pokrój chleb na trzy kromki.
  2. Pomiędzy dwie kromki włóż nadzienie z chleba, którym jest pozostała kromka.

Przepis zakłada możliwość włożenia do kanapki większych ilości chleba, wszystko zależy od tego jak bardzo jest się głodnym. Jeśli zależy ci na najtańszej wersji sięgnij po chleb biały, pszenny. W droższych wersjach możesz wykorzystać chleb ciemny i bułki, które urozmaicą danie.

Czytaj również  Ukraińskie imiona żeńskie i męskie

Postępuj zgodnie z instrukcją, przepis nie jest trudny, ale lepiej nie kusić losu. Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *