Rozrywka

Kalmary gdzie kupić

Osoby lubiące ryby i owoce morza niejednokrotnie nie mogą oprzeć się skosztowaniu kalmarów. Są one źródłem wielu cennych witamin i minerałów, mają jednak specyficzny smak, który nie każdemu może przypaść do gustu. Mimo wszystko uznawane są za jeden z afrodyzjaków, jakie jeszcze mają właściwości? Kalmary są powszechnie dostępne, dlatego można je kupić w każdym sklepie, znane są również pod nazwą kałamarnic, mają aż blisko 300 gatunków. Zaliczają się do owoców morza, łowi się je w oceanach i morzach, czasami w głębinach.

Dlaczego warto kupić kalmary?

Kalmary warto kupić przede wszystkim ze względu na ich prozdrowotne właściwości, zwracają na siebie uwagę nieco dziwnym kształtem – mają wydłużony korpus i aż dziesięć nóg. W konsystencji przypominają gumę, wyróżniają się delikatnym smakiem, trochę słodkawym.

W przypadku dobrego przyrządzenia mięsa, można je polubić. W 100 gramach kalmarów występuje 15,58 gram białka, 3,08 węglowodanów oraz 1,38 gram tłuszczów. Na uwagę zasługuje również zawartość witamin z grupy B, E, A i C.

gdzie kupic kalmary

Kalmary – gdzie kupić stacjonarnie?

Kalmary mogą występować jako świeże owoce morza, mrożone oraz w postaci krążków – wszystkie formy są dostępne w sieci sklepów MAKRO. Ponadto można je kupić stacjonarnie w nadmorskich barach, zamówić w tamtejszych restauracjach oraz niektórych supermarketach. Warto w tym celu odwiedzić na przykład:

 1. Makro,
 2. Lidl,
 3. Tesco,
 4. Kaufland

W wielu miastach Polski funkcjonują również sklepy mające w ofercie świeże kalmary, są to:

 1. La Maree w Warszawie,
 2. Sklep spożywczy Barszcz Ukraiński w Łodzi,
 3. Best Market w Łodzi lub Katowicach,
 4. MARLIN w Krakowie.

Warto odwiedzić te kilka sklepów, aby spróbować kalmarów, przyrządzanych na podstawie najciekawszych przepisów. Owoce morza są przysmakiem wielu osób.

Czytaj również  Tatarskie rysy twarzy - Jak wyglądają?

Kalmary krążki – gdzie kupić?

Nie mając czasu na gotowanie, czy smażenie świeżych kalmarów, warto kupić kalmary w krążkach. Są one już pokrojone i zamknięte w szczelnym opakowaniu, wystarczy je podgrzać i podać na obiad, czy kolację.

Owoce morza w takiej formie mogą stać się prawdziwym przysmakiem, ponieważ najczęściej do ich wykonania używa się specjalnej panierki, która skutecznie podbija smak.

Gdzie je kupić? Są dostępne między innymi w MAKRO, czy Auchanie, oferuje je również z pewnością wiele sklepów internetowych.

Kalmary mrożone – gdzie kupić?

Bardzo dużo walorów smakowych mają również mrożone kalmary, które warto kupić i przyrządzić w najlepszy dla siebie sposób. Każda forma tych owoców morza jest potężną dawką łatwo przyswajalnego białka oraz wielu cennych witamin usprawniających codzienne funkcjonowanie.

Mrożone kalmary można kupić we wszystkich powyżej wskazanych miejscach, w niektórych supermarketach – MAKRO, Auchanie i punktach zlokalizowanych blisko morza, ale również w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

Kalmary – gdzie kupić przez Internet?

Kalmary, podobnie jak wszystkie inne produkty są dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. W obu tych przypadkach nie można tracić czujności i zawsze trzeba wybierać sprawdzone miejsca. Liczy się nie tylko cena, ale przede wszystkim jakość. Miejscami w Internecie, na które warto spojrzeć przychylnym okiem są:

 1. Swiezenatalerze.pl,
 2. E-spar.com.pl,
 3. Bemuke.pl,
 4. Polskikoszyk.pl.

Zakup kalmarów – zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet to dobry krok w kierunku wprowadzenia zdrowych produktów do codziennej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *