Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jaśmin w doniczce gdzie kupić

Posted by

jasmin w doniczce gdzie kupic

Jaśmin to długowieczny krzew z rodziny hortensjowatych, który najlepiej rośnie w klimacie umiarkowanym i jest bardzo chętnie uprawiany w Polsce. Roślina ta może być hodowana w ogrodzie oraz w doniczce. Charakteryzuje się pięknym zapachem, a jej pielęgnacja nie jest specjalnie skomplikowana. Gdzie można kupić sadzonki jaśminu?

Jaśmin – dlaczego warto kupić?

Jaśmin najczęściej jest wybierany ze względu na swoje walory estetyczne. Jako roślina doniczkowa ładnie prezentuje się w mieszkaniu, stanowiąc ciekawą ozdobę dowolnego wnętrza. Warto wiedzieć, że jaśmin możemy znaleźć zarówno w postaci białego lub różowego krzewu, jak i pnącza.

Liście jaśminu mogą być pojedyncze lub pierzaste. Jego kwiat jest rurkowaty i jest to rurka sporej długości, co stanowi charakterystyczną cechę tej konkretnej rośliny.

Jeżeli chcemy, aby nasz jaśmin pięknie się rozwijał, musimy wiedzieć, że potrzebuje on sporo słońca, a do tego powinien być osłonięty od wiatru. Jeżeli chcemy uprawiać jaśmin w ogrodzie, najlepiej zasadzić go przy ścianie budynku od strony południowej.

Bardzo ważnym czynnikiem wzrostu i rozwoju jaśminu jest gleba. Powinna być ona próchnicza, a jednocześnie dobrze przepuszczalna. Niezależnie od tego, jaki rodzaj jaśminu zasadzimy w ogrodzie lub doniczce konieczne, jest jego systematyczne nawadnianie, zwłaszcza w okresie upałów.

Jaśmin w doniczce – gdzie kupić stacjonarnie?

Większość osób poszukuje jaśminu w doniczce, który ma ozdabiać wnętrza domów i mieszkań. Jego piękny zapach i atrakcyjny wygląd sprawiają, że ładnie komponuje się na tle mebli, na parapetach czy balkonach.

Chcąc kupić jaśmin w doniczce stacjonarnie, najlepiej będzie odwiedzić lokalne sklepy ogrodnicze. Jest to roślina dość popularna, dlatego pojawia się w standardowej ofercie większości takich punktów.

  • Sklepy ogrodnicze
  • Kwiaciarnie
  • Leroy Merlin
  • OBI

Jaśmin często można znaleźć też w ofertach większych marketów z artykułami ogrodniczymi, a czasem nawet w ofertach promocyjnych sklepów dyskontowych, takich jak Lidl czy Biedronka.

Czytaj również  Palo santo gdzie kupić

Jaśmin w doniczce – gdzie kupić przez internet?

W sieci funkcjonuje sporo sklepów ogrodniczych, prowadzących sprzedaż wysyłkową. W większości z nich bez problemu znajdziemy jaśmin w doniczce. Chcąc ułatwić sobie szukanie, można zajrzeć na porównywarkę ofert Ceneo lub portal Allegro, gdzie różni sprzedawcy wystawiają swoje produkty.

  • Ceneo
  • Allegro
  • Starkl ogrodnik

Stawiając na zakup jaśminu w doniczce online, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób dostawy, gdyż jest to roślina, wymagająca odpowiednich warunków transportu.

Istnieje wiele rodzajów jaśminu, które znajdziemy zarówno w lokalnych jak i internetowych sklepach. Jeżeli zastanawiamy się gdzie kupić jaśmin wonny lub jaśmin lekarski, najlepiej pytać o to ogrodników, którzy dokładnie znają się na odmianach tych roślin.

Jaśmin to bardzo ładna i aromatyczna roślina, ciesząca się dużym powodzeniem wśród miłośników ozdób kwiatowych. Każdy, kto zdecyduje się na jaśmin w doniczce do domu, musi pamiętać o jego systematycznej i odpowiedniej pielęgnacji, której roślina potrzebuje, aby zdrowo kwitnąć i się rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *