Jakie zioła na pamięć i koncentrację?
W dzisiejszych czasach dociera do nas ogrom informacji, które przetwarzamy i magazynujemy. Dodatkowo social media, programy telewizyjne czy nawet głośne i stresujące otoczenie sprawia, że często jesteśmy przebodźcowani. Wpływa to na rozdrażnienie i problemy z koncentracją i pamięcią. Jak pozbyć się problemu? Oczywiście można stosować różnego rodzaju farmaceutyki, ale po co? Lepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po naturalne produkty. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zioła na pamięć i koncentrację będą najlepsze.
Zioła na pamięć i koncentrację – jak działają?
Jak dokładnie działają zioła na pamięć i koncentrację? Przede wszystkim poprawiają przepływ krwi przez mózg. Dzięki temu jest bardziej dotleniony i lepiej pracuje. Jednak nie tylko. Zioła na poprawę pamięci i koncentrację mają również działanie antyoksydacyjne, które chroni komórki nerwowe przed uszkodzeniem. Na koniec zioła na również stymulują powstawanie nowych połączeń między komórkami w mózgu. Wszystko to sprawia, że poprawia się koncentracja i wzmacnia pamięć.
Jakie zioła na pamięć i koncentrację najlepiej wybrać?
Chcesz poprawić pamięć i koncentrację i zastanawiasz się, co najlepiej zastosować? Wybierz naturalne zioła. Najlepiej zdecydować się na:
- gotu kola
- miłorząb japoński;
- żeń-szeń;
- kozieradkę pospolitą;
- różeniec górski;
- eleuterokok kolczasty.
Miłorząb japoński – zioło na poprawę pamięci i koncentracji
Roślina ta jest najstarszym drzewem świata, które istnieje już ponad 200 mln lat. Wykorzystuje się ja do produkcji produktów, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Miłorząb japoński zawiera flawonoidy, proantocyjanidy i terpeny. Substancje te poprawiają przepływ krwi w mózgu, wspierają wykorzystywanie glukozy i tlenu przez komórki, co sprawia, że ryzyko ich zniszczenie jest mniejsze.
Żeń-szeń – idealny na poprawę koncentracji i pamięci
W żeń-szeniu zawarte są ginsenozydy, które mają wpływ na długość życia komórek. Dzięki temu roślina ta zwiększa zdolność uczenia się i poprawia pamięć. Dodatkowo żeń-szeń wzmacnia organizm, przeciwdziała osłabieniu i zmęczeniu. Roślina ta wpływa korzystnie na koncentrację, wydolność fizyczną i psychiczną, poprawia pamięć i wspomaga rekonwalescencję po chorobie. Jednak trzeba uważać, by przyjmować odpowiednią dawkę żeń-szenia. Powinno to być 0,5 g do 2 g na dobę. Zbyt duża dawka, zamiast pobudzać, może mieć działanie nasenne. Ważne jest też, żeby kuracja trwała minimalnie 8 tygodni, ale nie dłużej niż 3 miesiące. Dlaczego? Ponieważ długotrwałe przyjmowania żeń-szenia może być przyczyną wyższego ciśnienia krwi, bólów głowy czy zaburzeń snu.
Kozieradka pospolita na pamięć
Kozieradka pospolita, to roślina, nad którą trwają badania, które wskazują, że mogłaby być wykorzystywana w leczeniu choroby Alzheimera. To zasługa trygoneliny, czyli głównego alkaloidu kozieradki. Wspomaga ona regenerację komórek nerwowych i tworzy również nowe połączenia między nimi. W konsekwencji poprawia działanie mózgu i wpływa na koncentrację i pamięć.
Różeniec górski – mniej znany, ale równie skuteczny
Inaczej nazywany jest złotym korzeniem lub arktycznym korzeniem. Roślina ta poprawia funkcje intelektualne. Wpływa na nastrój, ponieważ ma działanie antydepresyjne. Poprawia też pracę serca i działa antyoksydacyjnie. I choć nie oddziałuje bezpośrednio na mózg i jego komórki, to jej działanie sprawia, że mózg funkcjonuje lepiej.
Eleuterokok kolczasty – wspomoże pamięć i koncentrację
Roślina ta pobudza centralny układ nerwowy. Wspomaga również zdolność zapamiętywania i uczenia się. Jednocześnie zmniejsza senność i zmęczenie. Wpływa również na regulację cukru we krwi i obniża ciśnienie.
Podsumowanie
Masz problem z koncentracją i chcesz poprawić pamięć? W takim razie zastosuj zioła. Możesz wybrać miłorząb japoński, żeń-szeń, kozieradkę pospolitą, różeniec górski lub eleuterokok kolczasty. Wszystkie wyżej wymienione rośliny dobrze działają na mózg. Dotleniają go, wydłużają żywotność komórek lub tworzą nowe połączenia nerwowe między komórkami nerwowymi. Dzięki temu znacząco poprawia się pamięć i koncentracja.
Artykuł sponsorowany – Prezentowany materiał nie stanowi porady o charakterze medycznym, ma wyłącznie charakter informacyjny.