Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jaki wymiar ma kartka A4 w cm mm i px?

Posted by

jaki rozmiar ma kartka a4

Bez dwóch zdań rozmiar A4 jest formatem papieru najczęściej wykorzystywanym. Swoje zastosowanie tak naprawdę znajduje w naprawdę wielu środowiskach pracy. Mowa zarówno o większych firmach, jak i także o firmach mniejszych. Rozmiar A4 jest zatem wykorzystywany wszędzie tam, gdzie wydruk jest podstawą funkcjonowania danego miejsca. Rozmiar kartki A4 jest bardzo uniwersalny oraz niezwykle praktyczny. Sprawdźmy jaki rozmiar ma kartka a4 w cm, mm i px.

Wymiary A4 w cm

Z uwagi na to, że wymiary kartki A4 cm spopularyzowane zostały, jako rozmiar najpopularniejszy dokumentów na całym świecie, to także archiwizacyjne artykuły o formacie A4, takie jak na przykład: koszulka na dokumenty, segregator czy też archiwizacyjne pudła, są wybierane najczęściej właśnie w takim formacie. Jakie wymiary ma kartka A4 w cm? Ile kartek ma ryza papieru? Za momentu poznamy odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Kartka a4 wymiary

Standardowy format A4 wymiary cm jest używanym najczęściej na całym świecie. Wielkość A4 jedynie nie jest uznawane za standardową w Ameryce Północnej. Określana jest ona raczej mianem lokalnej. Warto zatem poznać, jaki rozmiar a4 w centymetrach ma papier ten. Te informacje mogą być niezmiernie przydatne, podczas wykonywania pracy w biurowym środowisku.

Rozmiar a4 w centymetrach, z uwagi na powierzchnię kartki, wynosi 62cm2. Rozmiar A4 w centymetrach to 21 x 29,7 centymetrów. Z kolei wymiary A4 w mm to 210 x 297 milimetrów.

Rozmiar a4 w pikselach

Dzisiaj wszystko dzieje się w komputerach więc i wymiar tradycyjnej kartki A4 musiał zostać opisany w pikselach. Piksele oznaczane są skrótem px a wymiar kartki w pikselach wynosi 2480px na 3508px.

  • Szerokość kartki a4 w px – 2480px
  • Wysokość kartki a4 w px – 3508px
Czytaj również  Nasiona Chia gdzie kupić w atrakcyjnej cenie?

Jak widzisz wymiary kartki a4 w pikselach nie jest łatwy do zapamiętania, a większość programów posiada możliwość zamiany wartości podanych w cm i mm na piksele, niemniej warto zachować w pamięci informację jakie wymiary ma kartka a4 w pikselach.

Inne ciekawostki o kartkach o A4

Znając już na pytania powyższe odpowiedzi warto przyjrzeć się nieco tematem wpływu na jakość papieru z uwagi na jego wagę oraz także gramaturę.

Jedna ryza papieru zależnie od producenta ma: 125, 150, 250 bądź też 500 kartek. Do wybieranych najczęściej dwóch produktów należy ryza papieru wynosząca 250 kartek oraz ryza, która zawiera 500 kartek.

Gdy składamy kartkę papieru w formacie A4 na pół przy założeniach, że kartka o rozmiarze A4 ma grubość wynoszącą 0,099 milimetrów oraz całkowicie pomińmy kwestię istotną, ze nie mamy jej rady złożyć więcej niż sześć do ośmiu razy. Bardzo ciekawą obserwacją będzie to, że gdybyśmy byli w ogóle w stanie wykonać złożenie trzydzieści razy, to papier ksero A4 miałby grubość około stu kilometrów.

Jeśli chcemy sobie określić wagę ryzy papieru, to już na wstępie odpowiedzieć musimy na pytanie ile kartek ma ryza papieru A4? Ilość kartek ma wpływ na wagę całego arkuszu tego papieru.

Najchętniej kupowaną oraz najpopularniejszą grubością kartki papieru to kartka A4 mająca gramaturę 80 gramów. Ile zatem waży taka ryza? Niezwykle łatwo obliczyć, że waga kartki wynosiła będzie jedynie pięć gramów. Jeśli mamy do czynienia z papierem grubszym na przykład o gramaturze 150 gramów na metr kwadratowy to po podzieleniu tejże wartości przez szesnaście wychodzi nam, że takowy arkusz waży 9,375 gram.

Na pewno nigdy nie dowiedzieliśmy się o papierze A4 tak sporo, jak teraz. Musimy jednak przyznać, że informacje te są niezwykle ciekawe oraz interesujące. Dowiedzieliśmy się naprawdę wielu faktów, o których nie mieliśmy wręcz zielonego pojęcia. Jak widać nawet temat papieru wymiary A4 w cm może być bardzo interesujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *