Jaki motor zdalnie sterowany dla dziecka?

Estimated read time 5 min czytania

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego jest to doskonały czas, by pomyśleć o zabawkach, które będą odpowiednie na ten czas i pozwolą dzieciom aktywnie i z przyjemnością spędzać czas na świeżym powietrzu. Pierwsza myśl może dotyczyć pojazdu na akumulator i jest to bardzo trafiony pomysł. Niekoniecznie jednak musi to być samochód- zwłaszcza, gdy dziecko o wiele bardziej interesuje się motorami. Motor na akumulator to także bardzo popularny rodzaj zabawki, która jest gwarancją szerokiego uśmiechu na twarzy dziecka, które stanie się jej posiadaczem.

Jednak jaki model wybrać, skoro oferta jest tak szeroka a my nie za bardzo rozeznajemy się w tym temacie? Przychodzimy więc z pomocą i podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru oraz podrzucając propozycje modeli, które w sklepie auteczka.net cieszyły się największym zainteresowaniem.

Motor na akumulator – czym kierować się przy wyborze?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli motorów elektrycznych, zróżnicowanych pod względem poszczególnych parametrów, takich jak chociażby konstrukcja, rodzaj zasilania, wielkość, dostępne dodatkowe możliwości i funkcje. Najczęściej są to motocykle jednoosobowe, z napędem na jedno bądź dwa koła, posiadające jeden lub dwa akumulatory o pojemności 6-12 V. Najlepiej, gdy pojazd może być sterowany samodzielnie przez dziecko, a dodatkowo posiada pilot, którym może dysponować rodzic, kontrolując jazdę dziecka. Do najpopularniejszych tego typu zabawek należą wierne kopie najpopularniejszych marek motocykli, takich jak Honda, Suzuki, Harley Davidson.

Czytaj również  Największy i najmniejszy ocean na świecie

Motorki na akumulator osiągają prędkość ok. 4-6 km/h, przy czym im większa moc akumulatora, tym większa prędkość. Dlatego niezwykle istotne jest dobieranie pojazdu odpowiednio do wieku dziecka- każdy produkt musi posiadać określenie wieku dziecka, które może bez przeszkód poruszać się pojazdem. Przed podjęciem decyzji należy więc zapoznać się dokładnie ze specyfikacją danego modelu, natomiast w razie problemów poprosić o fachowe doradztwo pracownika sprawdzonego sklepu.

Warto przyjrzeć się także dodatkowym opcjom, takim jak dźwięki, światła, wielkość kół. Istotny może być również kolor pojazdu- inne kolory wolą chłopcy, inne zaś preferują dziewczynki. Niezależnie jednak od ostatecznego wyboru, zawsze pamiętajmy o właściwej kontroli dziecka podczas jazdy oraz przestrzegania wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Jaki motor na akumulator dla dziecka wybrać?

By ułatwić wybór, poniżej przedstawiamy 3 najchętniej kupowane w sklepie auteczka.net motorki elektryczne dla dzieci.

1. Pojazd Wielki Motor BMW Policja na akumulator

To prawdziwy bestseller wśród tego typu pojazdów. Motor BMW R1200RT-P to motor sportowo-policyjny, wykonany z wysokiej jakości materiałów, posiadający miękkie koła typu EVA oraz boczne, demontowane małe kółka. Model wyposażony jest także w przednie światła LED oraz kogut policyjny, umieszczony z tyłu.  Działa bardzo cicho, dodatkowym atutem pojazdu jest zaś wolny start- pojazd rusza bardzo powoli. Siła napędowa pojazdu to moc dwóch silników 12V. Motor posiada akumulator 12V/7Ah. Umożliwia poruszanie się w trzech szybkościach, posiada efekty dźwiękowe. Maksymalne obciążenie to 30 kg.

2. Motor na Akumulator Trzykołowy Czerwony BJX-88

Kolejna propozycja to nieco mniejszy i wyjątkowo lekki motor BJX-88, będący doskonałą opcją pierwszego tego typu pojazdów dla dzieci w wieku od 2 lat. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, posiada wygodne siedzenie, 3 koła oraz efekty dźwiękowe. Pojazd w kolorze czerwonym, silnik 18W, akumulator 6V/4,5Ah. Motor posiada tryb jazdy do przodu i do tyłu, osiąga prędkość ok. 3 km/h. Wyposażony jest także w przednie światła, klakson oraz wesołe melodie. Czas ładowania wynosi około 8 godzin, zaś czas jazdy to 1 godzina.

Czytaj również  Jak sprawdzić datę pogrzebu?

3. SUPER ŚCIGACZ 12 V, NOWOCZESNA BRYŁA, ŚWIECĄCE KOŁA, GAZ W MANETCE, DWA SILNIKI/MOTOR-H

Ta propozycja to prawdziwa gratka dla nieco starszych fanów motocykli. Jest to ścigacz o nowoczesnej bryle, będącej niezwykle realistycznym odwzorowaniem oryginalnych pojazdów. Napędzany jest dwoma silnikami 45W, posiada gaz w manetce i hamulec nożny w pedale. Ponadto wyposażony jest w panel dźwiękowy oraz efekty świetlne- światła motoru oraz prawdziwy hit- świecące koła. Motor posiada duże koła, zapewniające komfort jazdy oraz demontowane kółka boczne. Pojazd zasilany jest akumulatorem 12V 4,5Ah. Umożliwia jazdę w przód i tył oraz osiągnięcie prędkości około 5 km/h. Zabawka posiada certyfikaty, potwierdzające jej jakość oraz bezpieczeństwo, przez co możemy być spokojni, gdy dziecko od najmłodszych lat rozwija swoje pasje.

Motor dla dziecka na akumulator  pozwoli poczuć się jak prawdziwy, mały motocyklista lub rajdowiec i zapewni mnóstwo wrażeń. Dziecko będące w posiadaniu takiej zabawki z pewnością będzie chętnie spędzało czas na świeżym powietrzu. Ponadto umożliwi dziecku poznawanie zasad ruchu drogowego oraz nauczy dbałości o  pojazd, a jednocześnie będzie doskonałym środkiem transportu dla dziecka podczas rodzinnych spacerów

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój