Jak zrobić znak zapytania na klawiaturze?

Jednym z najczęściej stosowanych znaków w interpunkcji jest znak zapytania. Osoby niezaznajomione jeszcze do końca z komputerami mogą pokusić się o zadanie pytania Jak zrobić znak zapytania na klawiaturze? Już spieszymy z odpowiedzią, bo jak się okazuje jest na to bardzo łatwy sposób.

Gdzie jest znak zapytania na klawiaturze?

znak zapytania na klawiaturze

Znak zapytania na klawiaturze znajduje się w zaznaczonym miejscu, ale jak widać dzieli klawisz z ukośnikiem i gdy go klikniemy, pojawia się właśnie ukośnik zamiast znaku zapytania. Jeżeli chcemy zrobić znak zapytania na klawiaturze należy przytrzymać dowolny klawisz SHIFT i wcisnąć zaznaczony przycisk ze znakiem zapytania.

Mało osób wie o fakcie, że znak zapytania można napisać również w inny sposób. Należy uruchomić przycisk „Num Lock” wcisnąć lewy Alt i wpisać ciąg 0063, po puszczeniu przycisku znak zapytania prosto z klawiatury numerycznej pojawi się we wskazanym miejscu. W przypadku komputerów Mac ta kombinacja to Option + 003F.

Odwrócony znak zapytania na klawiaturze

Jeżeli potrzebujesz znaku odwróconego znaku zapytania ¿ musisz zmienić klawiaturę na angielską i wykonać podobną czynność jak powyżej, ale zmienić kod liczbowy na 0191, w ostateczności skopiuj odwrócony znak z naszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *