Jak zrobić małpę na klawiaturze

Estimated read time 2 min czytania

Symbol małpy to prawdopodobnie jednej z najpopularniejszych hieroglifów naszych czasów. Mianem małpy, małpki określamy symbol @. Jest to bardzo popularny symbol głównie za sprawą elektronicznej poczty, gdyż każdy adres pocztowy w sieci posiadam symbol małpy. Częstym pytaniem jest to jak zrobić małpę na klawiaturze, na szczęście nie jest to nic skomplikowane, w tym krótkim wpisie dowiesz się jak to zrobić w laptopie, na komputerze stacjonarnym oraz niemieckiej klawiaturze. Sprawdź również jak zrobić znak stopni na klawiaturze.

Jak zrobić małpę na klawiaturze w laptopie i komputerze?

Sposób robienia małpy może różnić się w zależności od systemu i aktualnie posiadanej klawiatury poniżej zamieszczamy najprostsze metody na zrobienie małpy:

  1. Wciśnij jednocześnie klawisz „Shift” + „2” – metoda najprostsza i działająca w większości wypadków, ale z ograniczeniem do polskiej klawiatury. Co istotne tym sposobem możesz zrobić małpę w praktycznie każdym miejscu, od notatnika przez pisanie maili po portale społecznościowe.
  2. Gdy masz ustawioną angielską klawiaturę użyj kombinacji  „Shift” + ’
  3. Zaznacz symbol małpy @ przeciągając go myszą z wciśniętym lewym przyciskiem i naciśnij kombinacje klawiszy CTR + C żeby skopiować oraz CTR + V żeby wkleić we wskazane miejsce.

Powyższe metody działają na laptopie i tradycyjnej klawiaturze komputera stacjonarnego. Język klawiatury programistycznej w systemie Windows można sprawdzić obok zegara w dolnym prawym rogu.

Jak zrobić małpę na klawiaturze niemieckiej?

Jeżeli masz niemiecką klawiaturę sprawa wygląda trochę inaczej, gdyż rozmieszczenie znaków jest różne od tych w typowej klawiaturze. Najczęściej ikona małpy @ widoczna jest na klawiszu „Q” aby zrobić małpę na klawiaturze niemieckiej użyj skrótu Alt Gr + Q.

Jak widzisz zrobienie małpy na klawiaturze w laptopie i na komputerze jest bardzo proste.

Sprawdź również

A to znasz?

2Comments

Dodaj swój

+ Dodaj komentarz