Technologia

Jak zrobić małpę na klawiaturze?

Ostatnia aktualizacja 28 marca 2024 przez Redakcja

Symbol małpy to prawdopodobnie jednej z najpopularniejszych hieroglifów naszych czasów. Mianem małpy, małpki określamy symbol @. Jest to bardzo popularny symbol głównie za sprawą elektronicznej poczty, gdyż każdy adres pocztowy w sieci posiadam symbol małpy. Częstym pytaniem jest to jak zrobić małpę na klawiaturze, na szczęście nie jest to nic skomplikowane, w tym krótkim wpisie dowiesz się jak to zrobić w laptopie, na komputerze stacjonarnym oraz niemieckiej klawiaturze.

Jak zrobić małpę na klawiaturze w laptopie i komputerze?

jak zrobic malpe na klawiaturze

Sposób robienia małpy może różnić się w zależności od systemu i aktualnie posiadanej klawiatury poniżej zamieszczamy najprostsze metody na zrobienie małpy:

 1. Wciśnij jednocześnie klawisz „Shift” + „2” – metoda najprostsza i działająca w większości wypadków, ale z ograniczeniem do polskiej klawiatury.
 2. Gdy masz ustawioną angielską klawiaturę użyj kombinacji  „Shift” + ’
 3. Wcisnąć jednocześnie “Alt Gr” i “Q”, lub “Alt Gr” i 2 – Ten sposób działa głównie w zagranicznych klawiaturach np. niemieckich.
 4. Zaznacz symbol małpy @ przeciągając go myszą z wciśniętym lewym przyciskiem i naciśnij kombinacje klawiszy CTR + C żeby skopiować oraz CTR + V żeby wkleić we wskazane miejsce.
 5. Użyj skrótu klawiszowego Alt + kod „64”. Kod musi zostać wpisany z klawiatury numerycznej, ten sposób nie zadziała na laptopach.
 6. Użyj klawiatury ekranowej. Wejdź w Start wpisz „klawiatura ekranowa” i wciśnij klawisze „Shift” + „2”
 7. Zmień język klawiatury na polski (dokładny opis w dalszej części artykułu).
 8. Poszukaj symbolu @ na innych klawiszach i spróbuj kombinacji Shift + ten klawisz lub Alt + ten klawisz.
 9. W układzie klawiatury AZERTY używanym w niektórych krajach francuskojęzycznych, klawisz z „@”, zwykle znajduje się pod klawiszem „0” (Shift + 0).
Czytaj również  Jak zarejestrować numer w a2mobile

Powyższe metody działają na laptopie i tradycyjnej klawiaturze komputera stacjonarnego. Język klawiatury programistycznej w systemie Windows można sprawdzić obok zegara w dolnym prawym rogu.

Jak zrobić małpę na klawiaturze niemieckiej?

jak-zrobic-malpe-na-niemieckiej-klawiaturze

Jeżeli masz niemiecką klawiaturę sprawa wygląda trochę inaczej, gdyż rozmieszczenie znaków jest różne od tych w typowej klawiaturze.

Gdy ta metoda nie przyniesie skutku polecamy spróbować zmienić język klawiatury na polski.

Zmień język na polski

polskie znaki na klawiaturze

Zmiana języka klawiatury nie jest skomplikowana i każdy powinien dać sobie z nią radę. W tym celu należy spojrzeć na narzędziowych znajdujący się u samego dołu ekranu.

 1. Kliknij w prawy dolny róg pasku Start, w miejsce z trzyliterowym skrótem języka – obok daty i godziny.
 2. Wybierz język Polski
 3. Gotowe

Równie dobrze możesz skorzystać z kombinacji Windows + Spacja. Klawisz Windows znajduje się pomiędzy klawiszami Ctr i Alt.

Małpa @ na klawiaturze – co znaczy?

Symbol „@” w adresach e-mail pełni kluczową rolę, odróżniając nazwę użytkownika od domeny. Historia tego symbolu w kontekście mailowania sięga lat 70. XX wieku, a jego używanie ma swoje źródła w anglojęzycznym środowisku komunikacyjnym.

W początkowym okresie rozwoju systemów poczty elektronicznej, wymagane było jasne oddzielenie nazwy użytkownika od adresu domeny.

Symbol „@” został wybrany, ponieważ nie występował w nazwach własnych i był rzadki w języku naturalnym, co ułatwiało komputerom rozpoznawanie go jako specjalnego znaku.

W niektórych źródłach można znaleźć informacje o tym, że „@” został wybrany ze względu na analogię do kodu Morse’a. W kodzie Morse’a „@” to krótka kreska (.) i długa kreska (-), co mogło być traktowane jako symboliczne odniesienie do komunikacji na odległość.

W praktyce, „@” jest rzadkim znakiem w tekście, a jego wizualne podobieństwo do słów „at” (w języku angielskim „at” oznacza „na”) ułatwiało jego rozpoznawanie przez użytkowników. ARPANET, protoplasta internetu, był jednym z pierwszych miejsc, gdzie zaczęto używać symbolu „@” w adresach e-mail. Wybór ten był również podyktowany praktycznością i łatwością rozpoznawalności w środowisku komputerowym tamtego czasu.

Czytaj również  Tumblr - Co to jest i Do czego służy?

Jak widzisz zrobienie małpy na klawiaturze w laptopie i na komputerze jest bardzo proste. Sprawdź również jak zrobić znak stopni na klawiaturze.

2 komentarze do “Jak zrobić małpę na klawiaturze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *