Rozrywka

Jak znaleźć przesyłkę po nazwisku? – Poczta Polska

Ostatnia aktualizacja 8 czerwca 2022 przez Redakcja

Wprowadzenie możliwości śledzenia przesyłek nadawanych za pośrednictwem Poczty Polskiej było dobrym krokiem. To bardzo wygodna opcja dla obu stron. Odbiorca wie, kiedy może spodziewać się dostawy, a Nadawca może się upewnić, że paczka dotarła do miejsca docelowego.

Jak znaleźć przesyłkę po nazwisku – Poczta Polska

Jeżeli ktokolwiek zastanawia się, jak znaleźć przesyłkę po nazwisku, Poczta Polska nie ma dobrych informacji – taka możliwość nie istnieje.

Jednym z powodów jest ochrona danych osobowych, czyli RODO – nie można podawać takich informacji publicznie, instytucja Poczty Polskiej mogłaby ściągnąć wówczas na siebie poważne problemy.

Znane są przypadki, kiedy za złamanie obowiązujących przepisów w tym zakresie wypłacano duże sumy odszkodowań, na które niewielu stać. Dlatego spodziewając się jakiejkolwiek przesyłki powinno się na bieżąco śledzić wszystkie wysyłane komunikaty, za pośrednictwem maila i smsów.

Nadawcy informują bowiem Odbiorców o dacie wysyłki paczki, przekazując między innymi numer listu przewozowego, który służy właśnie do lokalizacji przesyłki.

Jak inaczej znaleźć przesyłkę? – Poczta Polska

Jeśli odpowiedź na pytanie jak znaleźć przesyłkę po nazwisku nie jest zadowalająca, to jakie rozwiązanie proponuje Poczta Polska? Wielu ludzi miało do czynienia z sytuacją, kiedy nadana paczka utknęła w jakimś punkcie i termin dostawy jest wydłużany.

Wiemy już, że po nazwisku nie można jej odnaleźć, ale po wspomnianym numerze listu przewozowego już tak. Służy do tego specjalnie zaprojektowana wyszukiwarka: https://pkge.net/pl/couriers/poczta-polska.

Klikając w link wystarczy wpisać wskazany numer, aby dowiedzieć się, kiedy paczka została nadana i przez jakie punkty przechodziła. Jeśli w jakimkolwiek zatrzymała się dłużej, uzasadniona zostaje już interwencja.

Podejrzenie zagubienia paczki powinien jednak zgłosić Nadawca, ma on w tej kwestii większe pole do manewru. Często wystarcza zgłoszenie mailowe do Poczty Polskiej, aby procedura poszukiwania paczki mogła się rozpocząć. Należy jednak dokładnie podkreślić, że w żadnym wypadku nie ma możliwości, aby znaleźć paczkę po nazwisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *