Technologia

Jak zmienić taryfę w Plusie

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Jak zmienić taryfę w Plus na kartę za pomocą prostych kodów? Właśnie tym tematem zajmiemy się w tym artykule. Plus jako jeden z największych operatorów komórkowych w naszym kraju posiada różne taryfy dla osób posiadających telefon na kartę. Wybranie najlepszego planu taryfowego pozwala w pełni korzystać z możliwości jakie daje dana taryfa. Sprawdźmy zatem jak zmienić taryfę w Plusie.

Jak zmienić taryfę Plus?

Różne taryfy oferują różne możliwości w ramach ustalonej opłaty. Jedne taryfy pozwalają na przeprowadzanie częstszych rozmów inne natomiast na pobieranie większej ilości danych z internetu. Jako, że taryfy w Plus zmieniają co pewien czas zmianie, warto śledzić regulaminy na bieżąco i korzystać z kodu *147# na sprawdzenie aktualnej taryfy.

Jak zmienić taryfę w Plus na kartę?

Wiesz już jak sprawdzić taryfę i kiedy warto dokonać zmiany, czas więc poznać metody, które Ci to umożliwią. Pierwszą z nich jest skorzystanie ze specjalnych kodów USSD, które po zaakceptowaniu powodują zmianę taryfy. Wystarczy wpisać jeden z poniższych kodów i zatwierdzić zieloną słuchawką a Twoja taryfa zostanie zmieniona.

 • *147*11# – aktywuje Taryfę Plus na kartę (koszt zmiany 5zł)
 • *147*15# – aktywuje Taryfę Plus na kartę więcej internetu i smsów (koszt zmiany 5zł)
 • *147*16# – aktywuje Taryfę Plus na kartę więcej do wszystkich (koszt zmiany 5zł)
 • *147*18# – aktywuje Taryfę Plus na kartę więcej przez rok (koszt zmiany 5zł)
 • *147*20# – aktywuje Taryfę Plus na kartę bez limitu (koszt zmiany 5zł)
 • *147*21# – aktywuje Taryfę JA + NA KARTĘ (koszt zmiany 5zł)
 • *147*26# – aktywuje Taryfę Plus Prosto na kartę (koszt zmiany 5zł)
 • *147*27# – aktywuje Taryfę Plus Elastyczny na kartę (koszt zmiany 5zł)
Czytaj również  Jak zrobić serduszko na klawiaturze?

Należy pamiętać, że zmiana taryfy nie jest natychmiastowa i następuje do 24 godzin. Dopóki nie dostaniesz SMSa potwierdzającego dokonanie zmiany nie masz przypisanej nowej taryfy. W dowolnym momencie możesz sprawdzić jaką posiadasz taryfę za pomocą wcześniej wspomnianego kodu.

Jak zmienić taryfę w Plus przez internet?

Taryfę w Plus zmienisz również z pomocą serwisu internetowgo iPlus. W tym celu będzie konieczne posiadanie konta w tej platformie, rejestracja jest darmowa i cały proces jest wytłumaczony na stronie https://ssl.plusgsm.pl/ebok-web/basic/loginStep1.action?brandId=Postpaid.

Jak zmienić taryfę Mix na Plus na kartę?

Często pojawiają się również pytania o to jak zmienić taryfę Mix na Plus na kartę. Jest to możliwe o ile wcześniej wypełni się pewne warunki.

 1. Masz zrealizowane zasilenia wynikające z umowy
 2. Umowa została zawarta co najmniej 3 miesiące temu
 3. Masz ważny numer

Jeżeli spełniasz wyżej opisane kryteria możesz przejść do zmiany taryfy a to jest naprawdę proste. Żeby przejść na taryfę Plus Elastyczna na Kartę wyślij sms o treści PNK pod numer 2699.

Jak zmienić taryfę w Plus na abonament?

Osoby chcące zmienić taryfę swojego abonamentu w Plus również mają taką możliwość, ale jest to nieco bardziej skomplikowane. Możesz przejść tylko na wyższą opłatę abonamentową, a warunki zmiany taryfy określone są w regulaminie promocji. Sama zmiana taryfy nie wiąże sięz jednoczesnym przedłużeniem abonamentu lub jego skróceniu. Jeżeli chcesz zmienić taryfę Plus abonament wykonaj jedną z czynności:

 • Skontaktuj się Działem Obsługi Klienta w punkcie Plus albo przez infolinię
 • Napisz na adres Polkomtel Sp. z o.o. Dział Obsługi Klienta, Ul. Konstruktorska 4, 02-673 Warszawa lub wyślij e-maila na adres bok@plus.pl podając swoje imię i nazwisko, nr. Telefonu i Pesel.

Zasady zmiany taryfy w Plus

Jest kilka zasad, o których warto pamiętać zmieniając taryfę w Plus. Pierwszą z nich jest to, że nie ma możliwości zmiany nowszej taryfy na starą.

Czytaj również  Kod PUK Plush

Zmiana taryfy w Plus nie jest darmowa, przy każdej zmianie z konta pobierana jest opłata. Dlatego przemyśl zmianę taryfy i wybierz odpowiedni moment.

Pamiętaj, że w momencie zmiany taryfy tracisz warunki promocyjne przypisane do poprzedniej taryfy i dezaktywowane są promocje, które nie znajdują się w nowej taryfie.

Jak widzisz zmiana taryfy w Plus na kartę nie jest wymagająca. Przed dokonaniem zmiany dokładnie przemyśl z jakich usług korzystasz najbardziej i wybierz najlepiej dopasowaną do Ciebie taryfę. Mam nadzieję, że wiesz już jak zmienić taryfę w Plus, ale jeżeli masz pytania podziel się nimi w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *