Technologia

Jak zmienić taryfę w Play na kartę

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Czytasz ten artykuł, bo zastanawiasz się jak zmienić taryfę w Play i bardzo dobrze robisz. Zaraz pokażemy Ci dostępne sposoby na zmianę taryfy w sieci Play. Jest to o tyle istotne, że Play posiada różne taryfy, które pozwalają korzystać z innych przywilejów. Warto również wiedzieć jak sprawdzić taryfę w Play, ale o tym szerzej możesz dowiedzieć się z innego artykułu. Dobrze, żeby nie przedłużać sprawdźmy jakie są obecnie metody na zmianę taryfy w Play na kartę.

Jak zmienić taryfę w Play?

Na szczęście nie są to czasy, w których do zmiany taryfy w Play czy u innego operatora trzeba wykazać się specjalnym zaangażowaniem. Każdy z was może to zrobić wpisując odpowiednie kody USSD na klawiaturze swojego telefonu. W celu zmiany taryfy wpisz jeden z poniższych kodów i zatwierdź go zieloną słuchawką.

 • *163*6# – aktywuje Play na Kartę (zawsze 0 zł za rozmowy i SMS-y do sieci Play)
 • *163*7# – aktywuje Play na Kartę Lubię to! (nieograniczony dostęp do internetu)
 • *163*2# – aktywuje Play na Kartę Rok Ważności Konta (każde doładowanie przedłuża ważność konta o rok)
 • *163*9# – aktywuje FORMUŁY MINI MAX na Kartę (pełna kontrola środków na koncie)
 • *163*10# – aktywuje FORMUŁY Play na Kartę.
 • *163*20# – aktywuje Play odNowa

Zmiana taryfy w Play co musisz wiedzieć?

Zmiana taryfy nie następuje natychmiastowo, może potrwać nawet do 7 dni od momentu wysłania kodu. Najlepszym momentem na zmianę taryfy w Play jest dzień, w którym wykorzystamy pakiet danych, smsów czy dodatkowych minut, gdyż przejście na inną taryfę wiąże się z ich utratą.

Czytaj również  Jak usunąć konto na Badoo?

Kolejną rzeczą, którą musisz brać pod uwagę jest to, że oferty głosowe można zmienić tylko na inne oferty głosowe.

Zmiana tary jest bezpłatna i po jej dokonaniu Twoje konto będzie ważne przez 14 dni, dlatego pamiętaj, aby je doładować o czasie. Przed zakupem doładowania sprawdź również kodem *111*49*1# czy taryfa uległa zmianie.

Jak zmienić taryfę Play w aplikacji?

Wyżej opisana metoda to jeden ze sposobów na zmianę taryfy, drugim jest skorzystanie z aplikacji Play24. Jest to w pełni darmowa aplikacja, którą możesz pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store. Po jej zainstalowaniu i zalogowaniu masz bardzo prosty dostęp do zmiany taryfy.

 1. Pobierz aplikację Play24
 2. Uruchom aplikację i się zaloguj/zarejestruj
 3. W zakładce Twoja taryfa wybierz „Szczegóły”
 4. Wybierz Zmień taryfę
 5. Wskaż taryfę jaką chcesz mieć od tej pory
 6. Zatwierdź zmiany

Zmiana taryfy w ten sposób trwa do kilku minut, ale pamiętaj, że jej aktywacja jest nieco dłuższa. O aktywacji taryfy zostaniesz podnormalny SMSem.

Jak zmienić taryfę na karcie do internetu Play?

Jest jeszcze jeden popularny problem, który wymaga omówienia a mianowicie to jak zmienić taryfę internetu na karcie Play. Możesz to zrobić z poziomu aplikacji albo kodem *163*16#.

Taryfa ulega zmianie do 24 godzin, a jednostki rozliczeniowe z premii w ofercie Play Online na kartę przeliczone zostaną zgodnie ze stawką obowiązującą w dotychczasowej ofercie na Premię w Ofercie Internet na Kartę w Play wyrażoną w MB.

Zmiana taryfy w ten sposób nie spowoduje przypisania bonusów związanych ze starterami.

To by było na tyle w kwestii tego jak zmienić taryfę w Play, jeżeli masz pytania zostaw je w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *