Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak zmienić język na Messengerze

Posted by

jak zmienić język na messengerze

Rynek komunikatorów internetowych jest zdominowane przez dwie aplikacje należące do tej samej firmy, jedną z tych aplikacji jest Messenger. Nie dziwi więc spora liczba pytań na temat funkcjonowania Messengera, a jednym częściej zadawanych jest, jak zmienić język na messengerze. Nie zawsze instalując Messengera na telefonie ma on ustawiony język polski, musisz wiedzieć, że ten w głównej mierze zależy od ustawień językowych Twojego telefonu. Niestety zmiana języka w Messengerze z poziomu aplikacji nie jest możliwa, ale nie oznacza to, że takiej opcji nie ma. Sprawdźmy zatem jak zmienić język Messengera w telefonach z Androidem i iOS.

Messenger po polsku – jak zmienić język?

Aplikacje typu Messenger pomyślane są w ten sposób, żeby były jak najprostsze i miały jak najmniej opcji. Niestety wpływa to często na ich funkcjonalność i sam fakt, że zmiany języka musimy dokonywać poza aplikacją nie najlepiej świadczy o niej samej.

Messenger dopasowuje swój język do ustawień systemowych. Jeżeli Twój telefon ma ustawiony język angielski to również sama aplikacja będzie w takim języku. Choć Messenger nie posiada możliwości zmiany języka bezpośrednio w aplikacji to istnieją skuteczne sposoby na to jak dokonać tych zmian i nie są one skomplikowane. W jednym z nich skorzystamy z aplikacji Facebooka a w drugiej postaramy się dokonać zmian w ustawieniach telefonu.

Jak zmienić język na Messengerze na polski?

W tej metodzie skorzystam z aplikacji Facebook dostępnej za darmo na systemy Android i iOS. Konta FB i Messenger są połączone co ma odzwierciedlenie również przy zmianie języka. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Uruchom i zaloguj się do aplikacji Facebook
 2. Wejdź w menu (trzy paski w prawym górnym rogu)
 3. Zjedź na dół i wybierz Ustawienia i prywatność
 4. Wybierz Ustawienia -> Język i region
 5. Wśród różnych opcji językowych zmień „Język urządzenia” na język polski
 6. Wyjdź z aplikacji Facebook
 7. Zaloguj się do Messengera
Czytaj również  Kod PUK Plus

Gotowe, jeżeli poprawnie wykonasz powyższe kroki, zmiana języka w Messengerze powinna być widoczna. Ścieżka dostępu do opcji językowych może różnić się zależnie od wersji aplikacji Facebook, jaką posiadasz, ale schemat zawsze jest podobny.

Jak zmienić język na Messengerze konfigurując telefon?

Druga metoda dotyczy zmian, które związane są z ustawieniami systemowymi języka Twojego telefonu. Cały proces zmiany języka jest naprawdę prosty, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

 1. Wejdź w Ustawienia
 2. Wybierz zakładkę System
 3. Przejdź do Język i wprowadzanie -> Region i języki
 4. Wybierz język polski
 5. Kliknij gotowe
 6. Otwórz ponownie Messengera

Od tej pory Messenger powinien uruchamiać się w języku polskim. Nie musisz dokonywać żadnych zmian w ramach aplikacji, zmiany systemowe wystarczą.

Jak zmienić język Messengera podsumowanie

Znasz już dwie metody na to jak zmienić język na Messengerze, obie wymagają pewnego zaangażowania, ale nie powinny sprawić problemów nawet osobie nie będącej biegłą w aplikacjach. W osobnym artykule poruszamy również temat tego jak zmienić język na FB jeżeli ten temat Cię interesuje to również zachęcamy do lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *