Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak zmienić czcionkę w telefonie

Posted by

jak zmienić czcionkę w telefonie

Czcionka w telefonie posiada domyślny wygląd instalowany na każdym fabrycznie używanym urządzeniu. Prawdopodobnie większość twoich znajomych ma bardzo zbliżoną czcionkę w telefonie do tej, której ty używasz i niezależnie od tego czy jest to Xiaomi, Huawei, Samsung czy Motorola. System operacyjny Android to bardzo przemyślany program, który jest elastyczny pod wieloma względami i pozwala również na zmianę czcionki, pozostaje więc pytanie jak zmienić czcionkę w telefonie?

Jednocześnie należy zauważyć, że podstawowa czcionka dostępna w telefonach jest bardzo czytelne i wielu użytkowników do niej się przyzwyczaiło. Jednak w tym artykule skupimy się na tych osobach, którym podstawowa czcionka nie pasuje i chcą ją zmienić.

Jak zmienić czcionkę w telefonie?

Nie jest to tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Niestety nie wszystkie telefony mają wbudowaną opcję zmiany czcionki i będzie potrzebna do tego zewnętrzna darmowa aplikacja. Jednak istnieją modele, w których taka zmiana jest bezproblemowa i odbywa się z poziomu systemu bez dodatkowych nakładek, a przykładem są nowe smartfony Samsung.

 1. Wejdź w ustawienia
 2. Wybierz zakładkę wyświetlacz
 3. Wybierz zakładkę Styl i rozmiar czcionki
 4. Wybierz opcję Ustaw czcionkę
 5. Wybierz opcję Rozmiar czcionki
 6. Wybierz opcję Styl czcionki
 7. Zostaną wyświetlone propozycje czcionek, wybierz tą która najbardziej Ci odpowiada.
 8. Gotowe czcionka w telefonie została zmieniona

Tak jak wspomnieliśmy, nie każdy model będzie posiadał taką opcje, a w niektórych miejsce do zmiany czcionki będzie gdzie indziej więc warto skorzystać z wyszukiwarki dostępnej w głównym oknie Ustawień. Wystarczy zacząć pisać czcionka i jeżeli taka opcja jest dostępna zostanie wyświetlona. W przypadku telefonów Huawei muszą one być rootowane, jeśli posiadasz taki telefon opcja zmiany czcionki będzie dostępna w oknie „Wyświetlacz i jasność”.

Czytaj również  Multiroom UPC – ile kosztuje i jak podłączyć?

Jak zmienić czcionkę w telefonie przez launcher?

W większości telefonów jedyną opcją na zmianę czcionki będzie skorzystanie z launchera, który pozwala zmieniać ekran główny Androida oraz wiele istotnych funkcji interfejsu tego systemu operacyjnego. Launcher jest w pełni darmowy i możesz pobrać go z aplikacji sklepu. Jednym z najpopularniejszych jest GO Launcher i teraz pokażemy na jego przykładzie jak zmienić czcionkę w telefonie:

 1. Pobierz Go Launcher ze sklepu
 2. Zainstaluj aplikację
 3. Uruchom aplikację i przejdź do Ustawień
 4. Wybierz preferencje
 5. Wybierz czcionki
 6. Gotowe, czcionka w telefonie została zmieniona

Jak widzisz jest to bardzo prosty proces, który pozwala zmienić czcionkę w telefonach Samsung, Xiaomi, Huawei i wielu innych modelach.

Jak zmienić czcionkę w telefonie przez aplikację?

Ostatnia propozycja na zmianę czcionki tyczy się zainstalowania standardowych aplikacji, które dedykowane są tej czynności. Jedną z aplikacji do zmiany czcionki jest iFont posiadający bardzo dużą bibliotekę czcionek, w której na pewno znajdziesz czcionkę dla siebie.

Jak zmienić kolor czcionki w telefonie?

Ostatnim aspektem, który chcemy poruszyć w tym artykule ro zmiana koloru czcionki, która nie jest możliwa na większości telefonów w podstawowej opcji. Jednak pobierając wspomnianą wyżej aplikację GO Launcher otrzymasz taką możliwość, możesz również w Sklepie wpisać frazę „zmiana koloru czcionki” i odnajdziesz wiele aplikacji pomagających przeprowadzić tę operację.

Jedna odpowiedź

 1. Awatar Help Me!
  Help Me!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *