Biznes

Jak zmaksymalizować produktywność Twojego zespołu biurowego?

Ostatnia aktualizacja 8 maja 2024 przez Redakcja

Wdrożenie praktycznych strategii, które podniosą efektywność Twoich pracowników wymaga przede wszystkim zrozumienia ich potrzeb i wyjścia im naprzeciw.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na obniżenie efektywności pracowników, dlatego dobrze jest je zniwelować, by poprawić wyniki swojej firmy. Czasem wystarczą drobne zmiany dotyczące ergonomii miejsca pracy, organizacji przestrzeni, zaopatrzenia w odpowiednie narzędzia usprawniające pracę oraz budowania sprzyjającej atmosfery.

Ergonomiczna przestrzeń biurowa i stanowiska pracy

Stworzenie pracownikom odpowiednich warunków do wykonywania obowiązków służbowych jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Niewygodne krzesła, zbyt niskie biurko, źle ustawiony monitor nie tylko mogą wywoływać zmęczenie, dekoncentrację, ale w dalszej perspektywie, stanowić nawet źródło wielu chorób zawodowych, problemów z kręgosłupem, wad postawy itp. Stanowisko przystosowane do pracy biurowej to przede wszystkim ergonomiczne krzesło oraz biurko z regulowanym blatem. Zwróć uwagę na to, by fotel miał opcję nie tylko podnoszonego i opuszczanego siedziska, ale również regulowany kąt nachylenia oparcia. Bardzo ważne jest stabilne podparcie dla kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym i szyjnym.

Stanowiska biurowe bezpieczne dla oczu

Spędzanie 8h przed komputerem niesie ze sobą pewne ryzyko, szybko męczy wzrok, może się przyczyniać do powstawania jego wad, a także zespołu suchego oka i innych przykrych dolegliwości. Aby zadbać o oczy pracowników, zapewnij im dobre oświetlenie. Najlepiej, by biuro było wyposażone w kilka źródeł światła. Żadnie z nich nie może jednak trafiać bezpośrednio w oczy ani odbijać się w ekranie. Idealnie byłoby wybrać monitory z filtrem światła niebieskiego, ale można również zakupić osobno dodatkowe nakładki, które taką ochronę zapewniają.

Czytaj również  Czy w Żabce można płacić BLIKIEM?

Warto też wdrożyć w firmie zasadę 20-20-20, polegającą na tym, że po 20 minutach patrzenia w monitor, robimy 20 sekund przerwy i wpatrujemy się w przedmioty oddalone o minimum 20 stóp (ok. 6m). Doskonale, jeśli możemy zawiesić wzrok na kolorze zielonym.

Narzędzia biurowe, które podniosą wydajność pracowników

Systemy do zarządzania projektami, platformy do komunikacji wewnętrznej, narzędzia do prowadzenia wideokonferencji, pracy zdalnej, zarządzania obiegiem dokumentów, aplikacje do kontrolowania czasu pracy i narzędzia do automatyzacji procesów to technologicznie zaawansowane rozwiązania, które w znaczący sposób mogą podnieść efektywność pracowników. Każde biuro warto także zaopatrzyć w niezawodny sprzęt do kserowania, drukowania i skanowania. Ułatwi on dostęp do dokumentacji i jej archiwizację. Możesz skorzystać z wygodnej opcji wypożyczenia tego rodzaju urządzeń w firmie Arcus tutaj: https://www.arcus.pl/arcus-lodz-wynajem-kserokopiarek-i-drukarek/. Arcus to także wiele innych ciekawych rozwiązań i inspiracji do tego, jak usprawnić działanie swojego biura. Pełna oferta dostępna jest na: https://www.arcus.pl/.

W trosce o dobre relacje pracowników i atmosferę w biurze

Zadbaj o to, by Twój zespół dobrze się ze sobą czuł, by potrafił współpracować, wspierać się nawzajem. Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie systemu motywacyjnego, wyjść, imprez czy nawet wyjazdów firmowych, które ułatwią integrację. Zwróć uwagę na to, by Twoi pracownicy mogli osiągnąć Work Life Balance, rozważ elastyczne godziny pracy, system pracy hybrydowej, by jak najbardziej dostosować się do indywidualnych potrzeb jednostki.

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *