Jak zastrzec numer T-Mobile?

Jak zastrzec numer w T-Mobile, żeby wyświetlał się jako numer prywatny? Właśnie na to pytanie odpowiemy w tym artykule, bo jak się okazuje T-Mobile daje wiele możliwości ukrycia swojego numeru telefonu. Czasem warto zastrzec numer, żeby uchronić się przed wyciekiem danych, gdy np. dzwonimy do firmy zbierającej dane albo gdy chcemy uniknąć natarczywego odzwaniania. Zastrzeżony numer pozwala również sprawdzić kto do nas dzwonił, bez ujawniania naszego numeru. Zastrzeganie numeru w T-Mobile jest proste, ale pamiętaj, że nie działa na wiadomości SMS oraz przy połączeniach alarmowych. Sprawdźmy zatem jak zastrzec numer T-Mobile.

Jak zastrzec numer T-Mobile na abonament?

Jeżeli chcemy zastrzec T-Mobile i jesteśmy abonentami sieci to warto skorzystać z usługi ukrywania prezentacji własnego numeru CLIR. Usługa ukrywania numeru w T-Mobile pozwala zastrzec numer na kilka sposobów:

 • Twój numer nie prezentuje się – wybranie tej opcji sprawi, że numer zostanie zastrzeżony na stałe. Oczywiście istnieje możliwość późniejszego wyłączenia numeru prywatnego.
 • Twój numer prezentuje się – pod taką nazwą ukryte są dwie usługi, gdzie pierwsza powoduje po prostu ponowne wyświetlanie numeru telefonu a druga pozwala kontrolować, kiedy numer ma być zastrzeżony.
  • Jeżeli wybierzesz drugą opcję możesz zastrzec numer jednorazowo wpisując na klawiaturze #31#numer telefonu np. #31#567896321. Odbiorca zobaczy numer zastrzeżony.
 • Twój numer nie prezentuje się – kontrola – w tym wypadku nasz numer w T-Mobile zostaje zastrzeżony na stałe, ale korzystając z kodu #31# wyświetli się jednorazowo osobie, do której będziemy dzwonić.

Jak widzisz T-Mobile pozwala zastrzec numer na wiele sposobów, tylko jak to zrobić?

 1. Zadzwoń pod bezpłatny numer (na terenie Polski) Automatycznego BOA 602909
 2. Skorzystaj z pomocy konsultanta Biura Obsługi Klienta T-Mobile pod numerem 602900

Jak ukryć numer T-Mobile korzystając ze strony?

Jeżeli z jakiś względów, nie chcesz korzystać z wyżej opisanej metody albo nie możesz sobie poradzić, zawsze pozostaje opcja polegająca na zalogowaniu się w witrynie internetowej https://idm.t-mobile.pl.

 1. Wejdź na stronę https://idm.t-mobile.pl
 2. Z głównego menu wybierz „Usługi”
 3. Następnie „Obsługa Połączeń”
 4. Przejdź do punktu „Ukrywanie prezentacji własnego numeru (CLIR)”
 5. Wybierz jedną z opcji, zależnie od upodobań

Gotowe, właśnie te kilka kroków dzieli Cię od zastrzeżenia numeru T-Mobile.

Jak zastrzec numer T-Mobile na kartę?

Również użytkownicy T-Mobile na kartę mogą zastrzec swój numer telefonu. W tym celu również korzysta się z bezpłatnej usług CLIR, jednak należy wykonać nieco inne kroki:

Jeżeli jesteś użytkownikiem taryfy Rodzina:

 1. Wpisz numer *100#
 2. Następnie wybierz 5
 3. Później 4

Jeżeli jesteś użytkownikiem taryfy na kartę Jump:

 1. Wpisz numer *100#
 2. Następnie wybierz 5
 3. Później 3

Jak widzisz zastrzeganie numeru na kartę jest niezmiernie łatwe, mamy nadzieję, że dasz sobie radę.

Jak ukryć numer telefonu w T-Mobile na stałe w Androidzie?

Istnieje również metoda systemowa na zastrzeganie numeru telefonu T-Mobile i innych operatorów (Plus, Play, Orange). Jeżeli chcesz skorzystać z tej metody musisz wykonać poniższą instrukcję:

 1. Wejdź w ustawienia telefonu
 2. Znajdź ustawienia połączeń
 3. Wejdź w ustawienia dodatkowe
 4. Wybierz zakładkę ID rozmówcy
 5. Wybierz opcję Ukryj numer

Gotowe Twój numer w T-Mobile od teraz jest ukryty. Warto przetestować, czy ta metoda działa, gdyż można natknąć się na opinie, że nie zawsze numer jest prawidłowo ukrywany. Mamy nadzieję, że już wiesz, jak zastrzec numer w T-Mobile, ale w razie problemów czekamy na komentarze postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *