Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak zastrzec numer Plus

Posted by

jak zastrzec numer plus

Jak zastrzec numer w Plus tak żeby wyświetlał się jaku numer prywatny? Jest na to bardzo prosta metoda, którą za chwilę Ci przedstawimy. Tak właściwie to Plus daje kilka opcji na ukrycie numeru telefonu i warto znać je wszystkie. Zastrzeganie numeru skutecznie podnosi naszą anonimowość i chroni np. przed wyciekiem danych czy oddzwanianiem przez natarczywych rozmówców. Pamiętaj jednak, że przedstawione poniżej metody ukrywania numeru w Plus nie działają w przypadku telefonów alarmowych oraz wiadomości SMS.

Jak zastrzec numer Plus jednorazowo?

Jeżeli chcemy zastrzec numer jednorazowo, warto skorzystać z prostego kodu umieszczanego przed numerem telefonu, na który będziemy dzwonić. Wystarczy postępować z instrukcją zawartą a Twój numer będzie prywatny podczas tego jednego konkretnego połączenia.

 1. Wpisz #31#
 2. Następnie podaj numer telefonu
 3. Wybierz zieloną słuchawkę

Przykład dla powyższego rozwiązania #31#560478098 i dzwonisz, twój numer będzie prywatny. Usługa jest w pełni darmowa, jeżeli chcesz mieć pewność, że robisz wszystko poprawnie możesz zawsze zadzwonić testowo do znajomego z prośbą potwierdzenia, że numer jest prywatny albo zadzwonić na inny telefon znajdujący się pod ręką.

Usługa wyżej opisana to CLIR i funkcjonuje we wszystkich sieciach(Orange, T-Mobile, Play) nie tylko Plus. Jednak, aby usługa zastrzegania numeru była aktywna musisz skorzystać z Plus Online bądź kodu SMS. Wyślij na numer 2601 SMS o treści:

 • dodaj PLUSKOD5 CLIR – aktywujesz w ten sposób usługę CLIR
 • usun PLUSKOD5 CLIR – tym sposobem dezaktywujesz usługę

Możesz skorzystać również z plus online:

 • Wejdź w zakładkę „Zarządzaj usługami”
 • Wybierz „Wszystkie”
 • Wybierz Pozostałe Usługi
 • Wybierz Zastrzeżenie prezentacji własnego numeru (CLIR) i wciśnij zmień
 • Potwierdź

W przypadku Plus na kartę i Plus Mix usługa zastrzegania numeru CLIR jest automatycznie włączona, nie musisz wykonywać powyższych kroków, wystarczy że wpiszesz odpowiedni kod #31# przed numerem telefonu, na który dzwonisz.

Czytaj również  Co to jest hotspot w telefonie?

Jak ukryć numer telefonu w Plus na stałe w Androidzie?

Istnieje również metoda systemowa na zastrzeganie numeru telefonu Plus i innych operatorów. Jeżeli chcesz skorzystać z tej metody musisz wykonać poniższą instrukcję:

 1. Wejdź w ustawienia telefonu
 2. Znajdź ustawienia połączeń
 3. Wejdź w ustawienia dodatkowe
 4. Wybierz zakładkę ID rozmówcy
 5. Wybierz opcję Ukryj numer

Gotowe Twój numer w Plus od teraz jest ukryty. Warto przetestować, czy ta metoda działa, gdyż można natknąć się na opinie, że nie zawsze numer jest prawidłowo ukrywany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *