Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak zastrzec numer Play

Posted by

jak zastrzec numer play

Jak zastrzec numer w Play? Bardzo łatwo wystarczy znać odpowiedni kod na ukrycie numeru telefonu. Play pozwala zastrzec numer na stałe i jednorazowo, gdy chcemy wykonać anonimową rozmowę telefoniczną. Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić numer prywatny Play to zachęcamy do zapoznania się z tym krótkim artykułem.

Jak zastrzec numer w Play jednorazowo?

Sposób w jaki ukryjemy numer w Play zależy w pełni od abonenta. Tak jak wspomnieliśmy we wstępie jedną z meto jest zastrzeżenia numery w Play jest skorzystanie z jednorazowego kodu. Poniżej zamieszczamy instrukcję jak zrobić numer prywatny w Play:

  1. Wpisz na klawiaturze kod #31#
  2. Następnie wpisz numer telefonu odbiorcy
  3. Rozpocznij połączenie

Jak widzisz zastrzeganie numeru w Play jest bardzo łatwe wystarczy wpisać kod #31# przed numerem telefonu np. #31#790809987. Zależnie od telefonu i operatora, u osoby, do której będziemy dzwonić wyświetli się informacja, że dzwoni „numer prywatny” albo „numer zastrzeżony”. Metoda działa w 100%, ale jeżeli nie jesteś pewny wykonaj połączenie testowe do znajomego i spytaj czy Twój numer wyświetlił się jako prywatny. Sprawdź również jak zastrzec numer w Plus, Orange czy T-Mobile.

Jak ukryć numer telefonu w Play na stałe?

Istnieje również metoda systemowa na zastrzeganie numeru telefonu Play i innych operatorów. Jeżeli chcesz skorzystać z tej metody musisz wykonać poniższą instrukcję:

  1. Wejdź w ustawienia telefonu
  2. Znajdź ustawienia połączeń
  3. Wejdź w ustawienia dodatkowe
  4. Wybierz zakładkę ID rozmówcy
  5. Wybierz opcję Ukryj numer

Gotowe Twój numer od teraz jest ukryty. Warto przetestować, czy ta metoda działa, gdyż można natknąć się na opinie, że nie zawsze numer jest prawidłowo ukrywany. Mamy nadzieję, że wiesz już jak zastrzec numer w Play dzięki czemu Twój numer jest prywatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *