Jak zastrzec numer Orange – prywatny numer Orange

Estimated read time 4 min czytania

Zastanawiasz się jak zastrzec numer w Orange? Jeżeli tak to przychodzimy z odpowiedzią na to pytanie. Usługa ukrywania numeru w Orange czy dowolnej innej sieci komórkowej pozwala sprawić, że odbiorca rozmowy nie będzie wiedział jaki numer do niego dzwoni. Zamiast Twojego numeru pojawi się informacja mówiąca, że dzwoni „numer prywatny”.

Takie podejście pozwala chronić prywatność, zwłaszcza w przypadkach, gdy dzwonimy do firm czy organizacji i nie chcemy, aby zapisywano nasz numer np. w celu uniknięcia natarczywego marketingu. Niejednokrotnie zdarzają się również wycieki danych i zastrzegając numer możemy uchronić się przed ewentualnymi konsekwencjami. Sprawdźmy zatem jak zadzwonić z prywatnego numeru w Orange.

Jak zastrzec numer w Orange?

Zastrzeżenie numeru w Orange jest bezpłatne i można wykonać je jednorazowo albo na stałe. W tym drugim wypadku masz możliwość wyłączenia numeru prywatnego więc nie musisz się niczego obawiać. Ukrycie numeru w Orange nie działa, gdy komunikujemy się z numerami alarmowymi oraz gdy wysyłamy SMS lub MMS. Poniżej prezentujemy listę metod na ukrycie numeru w Orange, które opiszemy zaraz nieco dokładniej.

 1. Skorzystaj z aplikacji „Mój Orange”
 2. Skorzystaj ze strony internetowej „Mój Orange”
 3. Zadzwoń na infolinię pod numer *100 jako osoba prywatna i *600 jako klient biznesowy
 4. Połącz się z Automatycznym Biurem Obsługi klienta i podążaj za poleceniami lektora
 5. Udaj się do salonu Orange i poproś o to aby zastrzec numer

Jak zastrzec numer w Orange na stałe w aplikacji?

Zacznijmy może od sposobu wymagającego najmniej wysiłku. Jeżeli chcemy zastrzec numer w Orange z sposób szybki i stały warto zainstalować aplikację „Mój Orange”

 1. Uruchom sklep Play
 2. Zainstaluj aplikację „Mój Orange”
 3. Zaloguj się do aplikacji
 4. Odnajdź opcję odpowiedzialną za zastrzeganie numeru
Czytaj również  Jak zeskanować kod QR

To czy numer jest ukryty możesz sprawdzić wpisując na klawiaturze telefonu *#31# i zatwierdzając kod zieloną słuchawką. Możesz również skorzystać z Automatycznego Biura Obsługi, które poprowadzi Cię za rękę wystarczy wybrać numer *500.

Jak zastrzec numer Orange jednorazowo?

Jeżeli chcemy zastrzec numer jednorazowo, warto skorzystać z infolinii Orange. Proces zastrzegania jest bardzo prosty, wystarczy, że jako klient indywidualny połączysz się z numerem *100, a jako klient biznesowy *600. Tutaj ważna uwaga, połączenie jest płatne zgodnie z cennikiem Twojej ofert. Następnie przed wykonaniem, połączenia, w którym numer ba być ukryty wpisujemy #31#.

 1. Wpisz #31#
 2. Następnie podaj numer telefonu
 3. Wybierz zieloną słuchawkę

Przykład dla powyższego rozwiązania #31#760978098 i dzwonisz, twój numer będzie prywatny. Sprawdź również jak zastrzec numer w Play, Plus i T-Mobile.

Jak ukryć numer telefonu w Orange na stałe w Androidzie?

Istnieje również metoda systemowa na zastrzeganie numeru telefonu Orange i innych operatorów. Jeżeli chcesz skorzystać z tej metody musisz wykonać poniższą instrukcję:

 1. Wejdź w ustawienia telefonu
 2. Znajdź ustawienia połączeń
 3. Wejdź w ustawienia dodatkowe
 4. Wybierz zakładkę ID rozmówcy
 5. Wybierz opcję Ukryj numer

Gotowe Twój numer w Orange od teraz jest ukryty. Warto przetestować, czy ta metoda działa, gdyż można natknąć się na opinie, że nie zawsze numer jest prawidłowo ukrywany.

Jak wyłączyć numer prywatny w Orange?

Jeżeli zdecydujesz, że nie chcesz już mieć zastrzeżonego numeru wystarczy wpisać kod #31# i wybrać zieloną słuchawkę. Po tej akcji Twój numer znów powinien być widoczny podczas dzwonienia do innych osób. Jednak działa to tylko w sytuacji, gdy Twój telefon miał blokadę ruchomą. Wyłączenie numeru prywatnego ustalonego na stałe wymaga połączenia się z infolinią Orange.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak zastrzec numer w Orange dzięki czemu Twój numer jest prywatny, a nie masz również problemów z wyłączeniem usługi numeru prywatnego. Zachęcamy do zapoznania się również z naszymi pozostałymi artykułami.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój