Technologia

Jak zastrzec numer Nju mobile

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Jak zastrzec numer w Nju Mobile tak, żeby wyświetlał się jako prywatny i odbiorca nie wiedział kto dzwoni? Chcąc zachować swoją prywatność w sieci Nju Mobile możesz to zrobić w prosty sposób. Dzięki zastrzeżonemu numerowi jesteśmy w stanie zdecydowanie lepiej chronić naszą prywatność. Jak powszechnie wiadomo większość firm zbiera nasze dane a wycieki baz danych nie należą do niczego wyjątkowego. Warto również zastrzec numer ze względu na natarczywe telefony marketingowców. Jak widzisz zastrzeżenie numeru w Nju Mobile jest sensowne i można zrobić to w kilku krokach.

Jak zastrzec numer w Nju Mobile jednorazowo?

Nju Mobile daje swoim klientom możliwość zastrzeżenia numeru jednorazowo i na stałe.

  • Wpisz #31#
  • Następnie podaj numer telefonu
  • Wybierz zieloną słuchawkę

Posłużmy się tutaj przykładem dla powyższej instrukcji, uznajmy, że numer, pod który dzwonisz to 123456789, w takim wypadku, jeżeli chcesz zastrzec swój numer podczas tej rozmowy wybierz numer #31#123456789 i wybierz zieloną słuchawkę.

Usługa zastrzegania numeru w Nju Mobile jest darmowa, a jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystko działa prawidłowo, możesz zadzwonić w pierwszej kolejności do swojego znajomego i poprosić o inf. Czy numer był zastrzeżony.

Żeby zastrzeganie numeru działało prawidłowo, musisz aktywować jest przez stronę internetową/infolinię albo biuro obsługi klienta. Usługa może wymagać włączenie przez specjalny kod USSD *127*13#, wpisz go na klawiaturze i zatwierdź zieloną słuchawką.

Jeżeli masz problem z aktywacją usługi skorzystaj z telefonu do konsultanta Nju, który włączy tą usługę zdalnie.

Jak ukryć numer telefonu w Nju Mobile na stałe w Androidzie?

Istnieje również metoda systemowa na zastrzeganie numeru telefonu Nju Mobile i innych operatorów. Jeżeli chcesz skorzystać z tej metody musisz wykonać poniższą instrukcję:

  1. Wejdź w ustawienia telefonu
  2. Znajdź ustawienia połączeń
  3. Wejdź w ustawienia dodatkowe
  4. Wybierz zakładkę ID rozmówcy
  5. Wybierz opcję Ukryj numer
Czytaj również  Discord język programowania

Gotowe Twój numer w Nju Mobile od teraz jest ukryty. Warto przetestować, czy ta metoda działa, gdyż można natknąć się na opinie, że nie zawsze numer jest prawidłowo ukrywany. Mam nadzieję, że wyżej opisane metody na to jak zastrzec numer w Nju Mobile podziałały i nie było problemu z aktywowaniem tej usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *