Technologia

Jak zarejestrować numer w Virgin Mobile

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Rejestracja numer w Virgin Mobile nie jest procesem skomplikowanym, ale wymaganym zresztą podobnie jak u inny operatorów telefonii komórkowej. Zapewne pamiętasz czasy, w których nikt nie wymagał od nas rejestracji karty SIM, niestety pod pozorem ochrony naszego bezpieczeństwo wprowadzono ustawę, która nakazuj rejestrację wszystkich kart SIM. Co do samego pomysłu nie będziemy się wypowiadać, w tym artykule pokażemy Ci jak zarejestrować numer w Virgin Mobile. Jeżeli Cię to pocieszy nie tylko klienci Virgin Mobile mają obowiązek rejestracji numeru a we wszystkich sieciach ten proces przebiega pomyślnie. Sprawdźmy zatem jak zarejestrować kartę w Virgin Mobile.

Jak zarejestrować kartę w Virgin Mobile?

W internecie bez problemu znajdziesz wiele sposobów rejestracji karty Virgin Mobile, jednak są one bardzo nieprecyzyjne i potrafią wprowadzić w błąd. Żeby móc zweryfikować posiadacza danej karty potrzebne są jego dane osobowe pochodzące z dokumentu tożsamości. Dlatego jeżeli planujesz rejestrację karty SIM Virgin Mobile będziesz musiał/musiała wybrać się do punktu sprzedaży kart Virgin Mobile. Ten operator nie posiada własnych punktów sprzedaży, rejestracji numeru dokonasz w:

  • Żabka, Freshmarket
  • Poczta Polska
  • Kioski Ruch
  • Stacje paliw Shell, Loto, BP, Statoil
  • Punkty stacjonarne Telakces, Teletorium
  • Placówkach Eurobanku
  • Innych punktach partnerskich sieci Virgin Mobile

Pamiętaj, że w momencie rejestracji karty Virgin Mobile musisz posiadać ważny dowód osobisty lub paszport oraz kartę SIM, która ma zostać zarejestrowana. Z dokładną i zawsze aktualną mapą punktów sprzedaży zetkniesz się na stronie:

  • https://virginmobile.pl/rejestrujemy-numery

W starszych artykułach pojawiają się informację o możliwej rejestracji karty przez kuriera, taka opcja nie jest już dostępna. Było to możliwe tylko na początku, gdy obowiązek rejestracji wchodził w życie.

Jak zarejestrować numer Virgin Mobile online?

Jeżeli powyższa metoda okazała się dla Ciebie niezbyt zachęcająca to możesz skorzystać z rejestracji online przy użyciu bankowości internetowej. Nie ma innego sposobu na rejestrację karty przez internet niż skorzystanie z wniosku online na stronie swojego banku. W momencie tworzenia artykułu istnieje możliwość rejestracji karty Virgin Mobile online w bankach:

  • Millenium Bank
  • PBS bank
Czytaj również  Sodexo dla ciebie aplikacja

W celu rejestracji karty SIM Virgin Mobile należy zalogować się na konto w jednym z powyższych banków i odnaleźć w zakładkach „Rejestruj numer”. Banki mają już Twoje dane więc rejestracja przez system bankowy przebiega szybko i bezboleśnie.

Jak zarejestrować kolejny numer w Virgin Mobile SMS?

Osoby posiadające już kartę w Virgin Mobile mogą dokonać rejestracji kolejnych numerów w zdecydowanie prostszy sposób. Wystarczy dołączyć do Klubu Virgin Mobile. Karty dodaje się w aplikacji podając przypisany im numer telefonu oraz kod PUK. Całą operację potwierdzamy kodem, z SMSa, którego otrzymamy po wypełnieniu formularza rejestracyjnego.

To wszystkie metody rejestracji karty w Virgin Mobile. Wiem, że nie ma tego zbyt wiele, ale niestety wszędzie tam, gdzie wymagana są poufne informację, musimy wykazać się odrobiną zaangażowania w cały proces. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci w rejestracji numeru w Virgin Mobile, a jeżeli wciąż masz pytania to zachęcamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *