Technologia

Jak zarejestrować numer w a2mobile

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Rejestracja numery w a2mobile i innych sieciach komórkowych jest obowiązkowa. Zgodnie z ustawą, mającą na cel przeciwdziałanie terroryzmowi, użytkownicy telefonów na kartę zobowiązani są do rejestracji karty SIM. Naturalnie osoby płacące abonament również dokonują takiej rejestracji, ale to wnika niejako z podpisywanej umowy, w tej materii nie wiele się zmieniło. Przez długi czas startery a2mobile były możliwe do kupienia wyłącznie przez internet, ale obecnie jest również możliwość kupowania ich i rejestracji w punktach sprzedaży.

Jak zarejestrować kartę a2mobile online?

Marka a2mobile pozwala swoim użytkownikom dokonać rejestracji na dwa sposoby. Jeden z nich jest internetowy, choć nie do końca, bo polega na zamówienia kuriera, który dostarcza dokumenty rejestracyjne. Rejestracja karty SIM w a2mobile nie jest trudna wystarczy postępować z godnie z poniższą instrukcją:

 1. Wejdź na stronę https://startery.a2mobile.pl/
 2. Wybierz liczbę starterów i dane do rejestracji
 3. Zamów kuriera
 4. Poczekaj na kuriera z umową
 5. Odbierz od kuriera kartę i podpisz umowę rejestrującą numer

Kurier może odwiedzić Cię w godzinach od 9 do 17, pamiętaj, że za kartę należy zapłacić wcześniej, a2mobile nie wysyła karty za pobraniem. Pamiętaj aby posiadać przy sobie aktualny dowód tożsamości.

Karta SIM powinna przyjść w ciągu 7 dni, jeżeli jej nie otrzymasz skontaktuj się z Biurem Obsługi pod numerem 720 20 30 40. Numer jaki zostanie Ci wysłany jest wybierany losowo.

Rejestracja numeru a2mobile telefonicznie

Jeżeli powyższa metoda do Ciebie nie przemawia możesz skorzystać również z rozmowy telefonicznej. Zamówić starter możesz pod numerem 720 20 30 40, karta jak i dokumenty rejestracyjne dotrą do Ciebie kurierem.

Rejestracja karty SIM a2mobile w punktach

Jeżeli nie chcesz czekać i masz blisko siebie jeden z punktów sprzedaży współpracujących z a2mobile to możesz właśnie tam zarejestrować kartę. Lista miejsc, w których zarejestrujesz kartę a2mobile:

 • Żabka
 • Freshmarket
 • Innmedio
 • Relay
 • 1-Minute
 • Kioski Ruch
 • Świat Prasy
 • Kolporter
 • Różne inne punkty dostępne na stronie https://punkty.a2mobile.pl/map?_ga=2.64889519.1024464829.1632250144-799881574.1632250144
Czytaj również  Jak sprawdzić numer telefonu w Orange?

W tym wypadku również pamiętaj o konieczności zabrania ze sobą dowodu osobistego w celu rejestracji numeru.

To by było tyle w kwestii rejestracji karty i numeru a2mobile, mam nadzieję, że poradzisz sobie z tym bez problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *