Technologia

Jak zarejestrować numer – kartę SIM w Play

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Zastanawiasz się jak zarejestrować numer w Play? To jesteś w dobrym miejscu, w tym artykule odpowiemy dokładnie jak zarejestrować kartę SIM w Play. Jeszcze kilka lat temu obowiązek rejestracji numeru nie istniał, niestety ustawa mająca na celu „chronić” nasze bezpieczeństwo wymusiła konieczność rejestracji kart SIM. Niestety, nie był to jednorazowy wymóg, a przepis, który obowiązuje do dnia dzisiejszego i zobowiązuje klientów Play do rejestracji swoich numerów, zresztą podobnie jak w innych sieciach. Naturalnie klienci posiadający abonament są już w systemie Play, więc obowiązek dotyczy osób posiadający numer w Play na kartę. Sprawdźmy zatem jak zarejestrować numer/kartę SIM w Play przez internet i SMS.

Jak zarejestrować numer w Play dla nowych klientów?

Play daje swoim użytkownikom kilka sposobów na rejestrację numeru tudzież karty SIM. Wszystkie są proste w realizacji i nie wymagają większego zaangażowania. Pierwsza metoda wymaga od nas rejestracji numeru w jednej z poniższych lokalizacji:

 • Salon Play
 • Banki
 • Kioski Ruch
 • Placówki Poczty Polskiej
 • Świat Prasy
 • Auchan
 • Inmedio
 • U listonosza
 • Inne placówki partnerów Play (np. Żabka)

W takim wypadku pamiętaj o konieczności posiadania dowodu osobistego oraz telefonu z kartą SIM, która ma zostać zarejestrowana. Na miejscu otrzymujemy wniosek rejestracyjny, który musimy podpisać. Rejestracja numeru jest możliwa przez osoby, które mają co najmniej 13 lat.

Jak zarejestrować pierwszy numer w Play przez internet?

Druga metoda nie wymaga wychodzenia z domu i jest związana z rejestracją karty SIM przez internetowy portal bankowy Millenium banku. Play współpracuje z tym i mając w nim konto możesz bez zarejestrować numer Play na siebie. Najlepiej zarejestrować kartę SIM w Millenecie w zakładce MilleUrząd -> Wnioski urzędowe – > Zarejestruj numer na kartę. Następnie musisz podać numer telefonu i numer karty SIM. Później otrzymasz hasło SMS, którym potwierdzisz rejestrację.

Czytaj również  Jak doładować konto w Lycamobile

Jak zarejestrować numer w Play przez telefon?

Na innych stronach możesz spotkać się z artykułami mówiącymi o rejestracji numeru Play przez rozmowę z konsultantem pod numerem 730 300 300, ale taka opcja nie jest wyróżniona na stronie rejestracji numerów Play. Numer jest aktywny, ale ten sposób rejestracji również jest przeznaczony dla osób posiadających już zarejestrowany numer Play.

Jak zarejestrować kolejny numer w Play?

To wszystkie sposoby dostępne dla rejestracji karty SIM w Play dla nowych abonentów. Jeżeli jednak masz już numer w Play możesz skorzystać z innych metod jak formularz rejestracyjny czy darmowy SMS. W pierwszej metodzie będzie konieczne skorzystanie z Play24.

Jak zarejestrować kartę SIM w Play przez internet?

Jeżeli posiadasz już numer w Play rejestracja kolejnej karty SIM będzie dużo prostsza, wystarcz postępować zgodnie z naszymi instrukcjami.

 1. Zaloguj się do Play24 przez aplikację albo stronę (http://24.play.pl/Play24/rejestracj)
 2. Przygotuj telefon z abonamentem, MIX-em lub telefonem na kartę z zarejestrowanym numerem i telefon, który chcesz zarejestrować.
 3. Wybierz opcję Zarejestruj numer
 4. Postępuj zgodnie z kolejnymi komunikatami

Jak zarejestrować kolejny numer Play przez SMS?

Drugą metodą, z której możesz skorzystać jest wysłanie darmowego SMSa, który automatycznie zarejestruje wskazany numer:

 1. Napisz SMS o treści ZAREJESTRUJ NumerTelefonu PUK
 2. Wyślij go pod numer 676
 3. Przykład ZAREJESTRUJ 790790790 12345678
 4. Wskazany numer dostanie zapytanie z potwierdzeniem rejestracji, należy wrazić zgodę.
 5. Numer został zarejestrowany

Podajesz numer telefonu, który ma zostać zarejestrowany oraz jego kod PUK.

Jak sprawdzić czy numer w Play jest zarejestrowany?

Gdy już zarejestrujesz swój numer telefonu w Play możesz sprawdzić czy faktycznie karta SIM została zarejestrowana. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie nerwów i będziesz mieć pewność, że rejestracja przebiegła pomyślnie. Wystarczy wypełnić poniższe kroki;

 • Wpisz na klawiaturze kod *111*49*1#
 • Zatwierdź zieloną słuchawką
Czytaj również  Jak znaleźć ukryty folder w Windows 10 i 7?

Możesz również skorzystać z bezpłatnego SMS o treści „REJESTRACJA” wysłanego pod numer 111. Numer karty SIM możesz sprawdzić wpisując kod *127# i zatwierdzając go zieloną słuchawką.

To już byłoby wszystko w kwestii rejestracji numeru Play. Mamy nadzieję, że wiesz już jak przebiega rejestracja karty SIM w Play, ale jeżeli masz jakieś pytania to zadaj je koniecznie w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *