Jak zainstalować i odzyskać sklep play

Obecnie telefony nie służą już jedynie do wysyłania wiadomości sms oraz dzwonienia. Są to urządzenia, które potrafią nam coś szybko obliczyć, nagrać dźwięk, nagrać wideo, możemy słuchać muzyki, czytać książki i różnego rodzaju artykuły, pisać dokumenty tekstowe oraz grać w gry i korzystać z wszelkiej maści aplikacji.

Najważniejszą aplikacją, z której będziemy korzystać w systemie android, jest oczywiście Sklep Google Play. To właśnie tam będziemy szukać wszystkich interesujących nas gier i aplikacji i tam będzie dochodziło do aktualizowania wszystkiego, co mamy na swoim smartfonie.

Czasami jest jednak sytuacja, w której nie mamy zainstalowanej tej aplikacji i trzeba będzie ją pobrać własnoręcznie. Jak pobrać sklep play? Jak odzyskać sklep play? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższej lektury.

Jak zainstalować sklep play?

Nie jest to trudne zadanie, gdyż potrzeba tak naprawdę dostępu do Internetu oraz kilku prostych kroków. Przede wszystkim trzeba najpierw zobaczyć, czy nie mamy zainstalowanej tej aplikacji, gdyż zazwyczaj jest ona fabrycznie instalowana na smartfonach z systemem android.

Sklep play ma ikonkę trójkąta o czterech kolorach. Są to następująco: turkusowy, czerwony, zielony i żółty. Jeśli nie mamy go na telefonie, to znaczy, że trzeba będzie go pobrać, co nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Najpierw wchodzimy w przeglądarkę, którą najczęściej jest Chrome (również od Google).

Na górze wpisujemy „APKmirror”. Jest to strona, z której możemy spokojnie pobrać ponownie aplikację sklep google play. Klikamy w ikonkę lupy i wpisujemy „Google Play”. Następnie klikamy pobierz na właściwej aplikacji (której wygląd został wskazany powyżej) i gotowe.

Jest jeszcze możliwość, że aplikacja jest zainstalowana na naszym urządzeniu, jednak przez jakiś błąd jest dezaktywowana.

Wówczas należy wejść w ustawienia telefonu (ikonka koła zębatego), następnie w zakładkę „Aplikacje” i szukamy ikonki Google play.

Jeśli ją znajdziemy, wchodzimy w nią i naciskamy „włącz” jeśli widnieje taka opcja, gdyż to oznacza, że aplikacja jest zainstalowana, lecz wyłączona.

Jak odzyskać sklep play?

Często zdarza się, że najważniejsze aplikacje w wyniku błędu zostają odinstalowane lub po prostu się dezaktywują, co jest bardzo frustrujące i nie pozwala pobierać aplikacji ze sprawdzonego źródła.

Nie zawsze jednak sytuacja jest tak dramatyczna jak się wydaje. Wiele po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „jak zainstalować sklep play” nie znajduje rozwiązania, przez co restartuje cały telefon i jego pamięć, co w efekcie usuwa wszystkie cenne aplikacje.

Jest inny sposób, by sprawdzić, czy aplikacja nie jest przypadkiem zainstalowana. Trzeba wówczas wejść w ustawienia telefonu, następnie zakładkę „Aplikacje” i sprawdzić czy jest tam sklep play. Jeśli widnieje, wystarczy go kliknąć i włączyć jeśli jest taka możliwość.

  1. Wejdź w Ustawienia
  2. Znajdź zakładkę Aplikację i sprawdź czy widzisz tam Sklep Play
  3. Jeżeli znajduje się tam to kliknij w ikonę, jak jej nie ma to skorzystaj z jednej z poniżej opisanych opcji.

W przeciwnym wypadku pozostają dwie inne opcje.

Przede wszystkim warto spróbować pobrać aplikacje z Internetu i najlepiej posłuży do tego strona m.apkpure.com gdzie znajdziemy aplikację sklep Google play i będziemy mogli ją ściągnąć.

Po zainstalowaniu możemy już w pełni korzystać z wszystkich udogodnień tejże aplikacji, włącznie z aktualizacjami.

Jeśli i to nie zadziała, trzeba będzie udać się do specjalisty od telefonów lub zwyczajnie zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych, jednak należy pamiętać, że to usunie wszystkie dane z telefonu.

Jak zainstalować sklep Play na Huawei?

Sklep Google Play jest najbardziej popularną aplikacją służącą do pobierania gier, książek i nota bene innych aplikacji.

Pomaga w ich aktualizacjach oraz wysyła powiadomienia. Jest tam masa różnych gier i aplikacji, które nie są dostępne na innych, tego typu aplikacjach, dlatego ludzie często szukają rozwiązania, które pomoże odpowiedzieć na pytanie jak zainstalować sklep play na Huawei?

To właśnie ta firma, zaopatrzona w system operacyjny android, straciła możliwość korzystania z usług Google na telefonach Huawei. Po większym konflikcie firma stworzyła swoją aplikację „AppGallery” która niestety nie ma wszystkich aplikacji, które użytkownicy chcieliby zainstalować.

Dlatego też szukają sposobu jak zainstalować aplikacje Sklep Play. Niestety nie jest to obecnie możliwe. Instalowanie tej aplikacji z różnych szemranych źródeł jest niebezpieczne i naraża nas na ataki hakerskie lub nieprzyjemności.

Jak pobrać sklep Play?

Jest to bardzo łatwe i wystarczy zaledwie wejść na przeglądarkę, z której korzystamy, wejść nas stronę APKmirror i w ikonce lupy wpisać właśnie „Google Play” pobrać i zainstalować, po czym uruchomić aplikację.

  1. Wejdź na stronę APKmirror
  2. Znajdź Google Play Store
  3. Pobierz aplikację i zainstaluj

To wszystkie niezbędne kroki, by zainstalować sklep play na naszym urządzeniu przenośnym.

Jak przywrócić ikonę sklep play?

Częstym pytaniem, związanym z najbardziej popularną aplikacja, jaką jest sklep play jest „jak przywrócić ikonę sklep play”.

Na szczęście nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać, gdyż wystarczy kilka ruchów, by ikona aplikacji znów zawitała na ekranie naszego telefonu.

Przede wszystkim trzeba wejść w ustawienia > aplikacje i powiadomienia / Aplikacje, następnie kliknąć „pokaż wszystkie aplikacje i znaleźć aplikację „sklep play”.

Należy kliknąć w jego ikonkę i nacisnąć „Pozwól” i usługa powinna zostać ponownie aktywowana, a ikona powinna znaleźć się już na ekranie głównym naszego smartfona.

  1. Wejdź w ustawienia
  2. Wejdź w Aplikacja i Powiadomienia -> Aplikacje
  3. Pokaż wszystkie aplikacje odnajdź „sklep Play”
  4. Kliknij w ikonę i wybierz opcję „Pozwól”

Jak zainstalować aplikację sklep play na laptopie?

Często interesujące nas aplikacje są właśnie w sklepie play, którego nie mamy automatycznie zainstalowanego na naszych komputerach. Dlatego też pytanie „Jak zainstalować sklep play na laptopie” jest tak często zadawane.

Możemy pobierać aplikacje bezpośrednio ze strony internetowej, lub powtórzyć krok z akapitu ”Jak pobrać sklep play”. Zasada działania jest dokładnie taka sama. Można również pobrać sklep play z głównej strony.

Jak pobrać sklep play na telefon?

Najlepiej będzie sprawdzić, czy usługa nam się po prostu nie wyłączyła, gdyż jest to najczęstszy problem związany ze sklepem Play. Wystarczy wejść w ustawienia a następnie „aplikacje” by sprawdzić, czy nie ma tam google play.

Jeśli jest, klikamy w ikonę i włączamy usługę na nowo. Jeśli natomiast nie widnieje tam aplikacja Sklep Play, należy wejść na stronę APKmirror, wpisać sklep play lub Google Play i zainstalować aplikację z zewnętrznej strony.

Jak pobrać aplikację sklep play na komputer?

Jest to bardzo proste i przystępne, gdyż tak samo jak w przypadku innych urządzeń typu komputer czy laptop, wystarczy wejść na stronę APKmirror i pobrać aplikację sklep play lub ściągać aplikacje bezpośrednio ze strony internetowej „Sklep Google Play”.

Jak zainstalować Google Play na telewizorze?

Wystarczy wejść w ustawienia, następnie aplikacje i wyszukać Sklep Play, który w niektórych telewizorach smart TV, z systemem android instalowany jest automatycznie. Następnie klikamy w aplikację i włączamy ją przyciskiem „włącz”.

Jak zainstalować sklep play? Jest to łatwe i z pewnością każdy będzie w stanie to zrobić, gdyż opcji na rozwiązanie tego problemu nie ma aż tak wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *