Jak zablokować sms premium Plus

Zablokowanie usług premium w Plus nie jest niczym skomplikowanym i każdy może to zrobić. Jeżeli zastanawiasz się jak zablokować sms premium Plus to lepiej nie mogłeś trafić. W końcu nikt nie lubi podwyższonych opłat, a jednorazowe zablokowanie usług nie oznacza, że nie można ich odblokować. Sprawdźmy zatem jak zablokować SMS premium w Plus w kilka chwil.

Dlaczego warto zablokować SMS premium w Plus?

Zgodnie z polskimi przepisami jesteśmy chronieni przed usługami premium i płatnymi wiadomościami SMS premium, które mogą nas narażać na dodatkowe koszty. Posiadając telefon u każdego operatora komórkowego posiadamy pewien limit kosztów na dodatkowo płatne usługi, który nie może zostać przekroczony, chyba, że sami zmienimy ten limit.

SMS premium to wiadomości o podwyższonej opłacie, które przypisane są do krótszych niż standardowo numery telefonów. Często zdarzało się tak, że użytkownicy skarżyli się na dodatkowe opłaty, o których nie mieli pojęcia, a blokada na kwoty SMS premium skutecznie ukróciła wiele procederów.

Wiadomości SMS premium w Plus można również zablokować gdy nie chcemy, żeby nasze dzieci korzystały z dodatkowo płatnych usług oraz z dowolnego innego powodu nie należy się z niego tłumaczyć.

Warto jednak pamiętać, że czasem funkcjonalność SMS premium jest przydatna np. przy akcjach charytatywnych lub gdy chcemy brać udział w różnych konkursach. W dowolnym momencie możesz odblokować SMS premium w Plus, dokładnie jak to zrobić tłumaczymy w osobnym artykule.

Jak zablokować SMS premium Plus?

Zaraz się przekonasz, że zablokowanie wiadomości sms premium w Plus jest bardzo proste i co najważniejsze darmowe. Poniżej prezentujemy instrukcję krok po kroku jak zablokować sms premium w Plus:

  1. Napisz SMS o treści LIMIT SMS 0
  2. Wyślij go pod darmowy numer 2601
  3. Sprawdź status blokady na iplus.pl

Gotowe, w ten sposób zablokujesz wysyłanie wiadomości SMS ustawiając limit kwoty na 0 zł. Jeżeli chcesz wyłączyć SMS i MMS zarówno wysyłanie jak i odbieranie musisz skorzystać z kodu LIMIT MT 0. Dokładna lista wszystkich kodów na blokadę usług premium Plus poniżej:

Rodzaj blokowanej usługi Wiadomość aktywacyjna SMS Czego dotyczy blokada:
SMS Premium LIMIT SMS 0 SMS
(wysyłanie)
MMS Premium LIMIT MMS 0 MMS
(wysyłanie)
SMS/MMS MT Premium LIMIT MT 0 MT
(wysyłanie i odbieranie SMS MT)
Połączenia głosowe LIMIT GL 0 GL
(połączenia wychodzące na numery Voice Premium
i głosowe numery niegeograficzne)

Blokada najczęściej uruchamia się do 24 godzin od momentu wysłania wiadomości SMS.  Możesz również skorzystać z kodu START BLOKADA, który wysłany pod numer 8888 blokuje wszystkie aktualne subskrypcje premium.

Jak zablokować SMS premium w Plus na konkretnej kwocie?

Jeżeli chcesz możesz zablokować SMS premium na określonej kwocie np. 50 zł co pozwoli Ci korzystać ciągle z tych usług do określonego limitu pieniężnego. W tym celu musisz wysłać bezpłatny SMS pod numer 2601 o treści „Zablokuj 50” co spowoduje uruchomienie blokady usług premium na kwocie 50zł na miesiąc, do wyboru masz kilka progów: 0, 35, 50, 75, 100, 200, 500.

Istnieje jeszcze jedna metoda na zablokowanie usług premium w Plus, którą jest oczywiście wizyta w Salonie Plus. Wystarczy udać się do tego punktu z dowodem osobistym i poprosić o zablokowanie premium SMS albo dowolnych innych usług premium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *