Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak zablokować i oblokować usługi premium Orange

Posted by

jak odblokować i zablokować sms premium orange

Blokada usług premium w Orange to proces, który można przeprowadzić na kilka sposobów. Najpopularniejszymi metodami są skorzystanie ze specjalnej wiadomości SMS, zadzwonienie do Biura Obsługi Klienta oraz skorzystanie z serwisu internetowego. Wiadomości SMS premium potrafią sporo kosztować, dlatego wyłączenie usług premium wydaje się być w pełni uzasadnione. Sprawdźmy zatem jak zablokować usługi premium w Organe.

Jak wyłączyć usługi premium Orange przez SMS?

Standardowo domyślny limit blokady jest ustawiony na 35zł i wynika to z polskiego prawa. Przekroczenie tej kwoty spowoduje wyłączenie usług premium i blokadę ich do końca okresu rozliczeniowego.

Osoby korzystające z taryfy Orange na kartę mogą korzystać z SMS premium wyłącznie po doładowaniu konta na minimum 10zł.

Jedną z opcji na wyłączenie usług premium jest wysłanie bezpłatnego SMS o treści LIMIT 0 pod numer 80603.

Jak odblokować sms premium Orange?

Znasz już pierwszą metodę na blokadę usług premium w Orange, zanim przejdziemy do kolejnych metod, powiemy Ci jeszcze jak odblokować SMS premium Orange.

Pierwszą z nich jest ustawienie limitu kwoty możliwej do wydania, robi się to dokładnie tak samo jak opisaliśmy powyżej, czyli wysyłając bezpłatny sms pod numer 80603 o treści LIMIT Kowata gdzie słowo kwota zastępujemy kwotą jaką maksymalnie jesteśmy w stanie wydać np. LIMIT 100.

Druga opcja to możliwość odblokowania sms Premium przez stronę orange.pl w tym celu zaloguj się do strony i wykonaj poniższą instrukcję.

 1. Zaloguj się do orange.pl
 2. Otwórz zakładkę Pakiety, usługi i ustawienia
 3. Wejdź w zgody
 4. Znajdź Blokada usług Premium
 5. Wybierz zarządzaj i włącz usługę
Czytaj również  Jak ukryć znajomych na FB

Jak zablokować wiadomości SMS premium Orange przez internet?

Równie prosta metoda na blokadę usług premium w Orange płynie dla użytkowników posiadających aplikację Mój Orange. W celu wyłączenie SMS premium należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Uruchom Aplikację Mój Orange
 2. Wejdź w zakładkę Pakiety i ustawienia
 3. Wejdź w Ustawienia -> Blokady
 4. Z listy blokad wybierz te, które chcesz włączyć.

Włączone w ten sposób blokady nic nas nie kosztują. Klikając przycisk „Zobacz Szczegóły” zobaczy opcję wyłącz. Na liście blokad znajdziesz:

 • Blokada dostępu do serwisów premium
 • Blokada odbierania połączeń na Twój koszt
 • Blokada otrzymywania SMSów Specjalnych
 • Blokada połączeń *7xxx
 • Blokada połączeń 0700 i 0701
 • Blokada wysyłania MMSów Specjalnych
 • Blokada wysyłania SMSów Specjalnych

Włączenie blokady powinno zostać potwierdzone wiadomością SMS.

Jak zablokować usługi premium w Orange na infolinii?

Kolejną już metodą na zablokowanie usług premium w Orange jest skorzystanie z infolinii pod numerem *100 lub 510 100 100.

Ostatnim rozwiązaniem jakim możemy Ci zaproponować to udanie się do salonów Orange, gdzie pracownik zweryfikowaniu Twojej tożsamości zablokuje na Twoje życzenie usługi premium.

Jak widzisz jest wiele metod na zablokowanie usług premium w Orange i można je w bardzo łatwy sposób do odblokować. Mamy nadzieję, że wiesz już jak zablokować premium w Orange i jak odblokować korzystanie z tych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *