Jak wysłać paczkę za pobraniem

Usługi on-line cieszą się nie słabnącą popularnością. Brak czasu i szybkie życie sprawia, że wielu użytkowników woli zrobić zakupy przez Internet niż odwiedzając tradycyjne sklepy stacjonarne.

Paczka za pobraniem – co to znaczy?

Płatność za pobraniem oznacza, że za swoją przesyłkę zapłacisz w momencie jej odbioru. Bez względu na to, czy paczkę przyniósł Ci do domu kurier, czy odbierasz ją w paczkomacie, albo w punkcie pocztowym – masz możliwość opłacenia za otrzymany towar właśnie w momencie otrzymania go.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim możesz mieć pewność, że płacisz właśnie za swoją przesyłkę. Co prawda, nie masz możliwości otworzenia jej przed zapłatą, ale przynajmniej wiesz, że Twój towar doszedł na czas. To doskonała opcja dla tych, którzy korzystają po raz pierwszy ze sklepu internetowego i nie do końca mają do niego zaufanie.

To idealny sposób zapewnienia komfortu osobie kupującej. Często, osoby zamawiające paczkę za pobraniem, krócej oczekują na zamówione produkty. Te, za które płacimy wcześniej są puszczane do odbiorcy dopiero po zaksięgowaniu odpowiedniej kwoty. Paczki za pobraniem zaś, wysyłane są zazwyczaj od razu po złożeniu zamówienia. Metoda ta znajduje zwolenników wśród użytkowników, którzy chcą zachować maksymalną anonimowość podczas zakupów. Płacąc bezpośrednio po otrzymaniu przesyłki nie podajesz nigdzie swoich danych. Warto również wiedzieć jak odebrać paczkę z paczkomatu.

Jak wysłać paczkę za pobraniem?

Sprzedając produkty przez Internet często proponujesz kupującym możliwość płatności za pobraniem. Nadanie takiej paczki nie jest skomplikowane. Cała procedura przypomina wysyłanie paczki, za którą opłata jest z góry pobrana. Jedyną różnicą jest to, że nadając przesyłką za pobraniem musisz określić kwotę, jaką ma zapłacić Twój Klient dodając do tego koszty dostawy oraz podać numer rachunku bankowego, na który wpłynie płatność.

Jak wysłać paczkę za pobraniem na koszt odbiorcy?

Przez długi czas to nadawca zobowiązany był pokryć koszt nadania przesyłki – nawet, jeśli wysyłał paczkę za pobraniem. Od jakiegoś czasu zmieniło się to i coraz częściej to odbiorca płaci za nadaną przesyłkę. Dlaczego? Zdarzało się, iż kupujący, bez wyraźnej przyczyny nie opłacał zamówionego towaru i paczka wracała do nadawcy. Możliwość wysłania paczki za pobraniem na koszt odbiorcy w pewien sposób zabezpiecza sprzedającego.

Jak wysłać paczkę za pobraniem  paczkomatem?

Paczkomaty cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Sam wybierasz sobie dogodne miejsce nadania/odbioru przesyłki. Oczywiście, jak przy każdej innej metodzie nadania paczki i w paczkomatach jest możliwość realizowania przesyłek za pobraniem.

Jak to zrobić?

W pierwszym kroku powinieneś założyć konto na stronie internetowej i wypełnić odpowiedni formularz, zaznaczając opcję płatności za pobraniem. Taka przesyłka będzie droższa, ale ma ona wielu zwolenników. Co ważne, adresat przesyłki, bez problemu ją opłaci podczas odbioru, gdyż każdy paczkomat wyposażony jest w wygodny terminal w celu uiszczenia kosztów.

Jak wysłać paczkę za pobraniem na poczcie?

Chcąc nadać przesyłkę za pobraniem poprzez Pocztę Polską wystarczy pójść do najbliższego punktu pocztowego i zanieść odpowiednio zapakowaną przesyłkę. W każdej placówce znajdziesz specjalne druki przeznaczone do przesyłek za pobraniem,  wypełniasz je i razem z paczką przekazujesz do okienka pocztowego.

Jeśli chcesz skrócić swój pobyt w punkcie pocztowym do minimum – możesz zalogować się na stronie envelo.pl i tam złożyć zamówienie usługi podając numer bankowy, na które wpłyną Ci środki. Po wydrukowaniu etykiety adresowej udajesz się do placówki pocztowej i szybko nadajesz swoją przesyłkę.

Jak wysłać paczkę za pobraniem w InPost?

Nadanie paczki za pobraniem InPost jest proste i intuicyjne. Po pierwsze, musisz spakować odpowiednio nadawaną przesyłkę. Kolejny krok to zaadresowanie jej do klienta – właściwy formularz znajdziesz na stronie internetowej InPost. Później opłacasz swoją paczkę drukujesz i naklejasz na nią etykietę i paczka za pobraniem jest gotowa do wysyłki. InPost daje możliwość nadania przesyłki kurierem, paczkomatem oraz w Punkcie Obsługi Paczek. To od Ciebie zależy, która opcja jest najwygodniejsza.

Jak wysłać paczkę za pobraniem DPD?

Chcąc wysłać przesyłkę za pobraniem DPD – naszykuj swoją paczkę i właściwie ją zapakuj. Na stronie internetowej wypełnij odpowiedni formularz, w którym zaznaczysz opcję wysyłki za pobraniem. Telefonicznie, bądź za pośrednictwem strony, zamawiasz kuriera, wcześniej opłacając przesyłkę. Cała procedura jest szybka i bez trudu poradzisz sobie z zadaniem.

Jak wysłać kurierem  paczkę za pobraniem?

Wysłanie paczki pobraniowej za pośrednictwem kuriera nie różni się znacząco od innych metod nadawania przesyłek. Wystarczy, że na stronie internetowej zaznaczysz rodzaj przesyłki oraz jej parametry, a dodatkowo uzupełnisz pole „kwota pobrania” oraz podasz konto bankowe, na które mają wpłynąć środki. Cały formularz uzupełnisz zgodnie z wymaganymi danymi i zamawiasz kuriera pod wskazany adres. Pamiętaj o odpowiednim zapakowaniu nadawanej paczki za pobraniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *