Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak wylogować się z Messengera

Posted by

Jak wylogować się z Messengera

Wśród wielu pytań odnośnie Messengera często pojawia się to jak wylogować się z Messengera i właśnie tym tematem zajmiemy się tym artykule. Messenger jest jednym z najpopularniejszych narzędzi służących do komunikacji, a jak się z niego nie wylogujesz i telefon wpadnie w niepowołane ręce to ta osoba będzie miała wgląd w twoje wiadomości. Samo zamknięcie okna m Messengera nie prowadzi do wylogowania, w tym celu należy poczynić pewne kroki, które dokładnie opisujemy poniżej. Sprawdźmy zatem jak wylogować się z Messenger na komputerze, telefonie i tablecie.

Jak wylogować się z Messengera?

Niestety wylogowanie się z Messengera nie jest takie proste, gdyż osoby odpowiedzialne za Messengera nie chcą abyśmy się wylogowali z ich aplikacji. Jednak istnieją pewne metody na wylogowanie się z Messengera bez konieczności jego usuwania. W pierwszej kolejności pokażemy Ci najprostszą metodę, która dostępna jest wyłącznie na komputerach, gdzie przycisk „Wyloguj” jest dostępny.

 • Kliknij strzałkę w prawym górnym rogu
 • Wybierz opcję wyloguj się

Nie ma możliwości wylogowania się na desktopie z Messengera bez wylogowania się z Facebooka. Taka możliwość jest dostępna gdy korzystamy ze specjalnej wersji Messengera dedykowanej na komputery. Jest to osobny program instalowany na dysku komputera, wylogowanie wtedy odbywa się podobnie do niżej opisanych instrukcji.

Jak wylogować się z Messengera na telefonie Android?

Zajmijmy się teraz tym jak wylogować się z Messengera na telefonach z systemem Android. Wbrew pozorom nie będziemy w tym wypadku korzystać bezpośrednio z aplikacji Messenger a przejdziemy do Ustawień w telefonie. Poniżej prezentujemy instrukcję krok po kroku jak wylogować się z Messengera na telefonach Android:

 1. Wejdź w Ustawienia
 2. Wybierz zakładkę Aplikacje
 3. Znajdź aplikację Messenger
 4. Kliknij w Messenger i wybierz sekcję „Domyślna Pamięć”
 5. Wybierz „Wyczyść dane”
Czytaj również  Jak napisać i wysłać SMS

Jeżeli chcesz mieć pewność, że nikt nie skorzysta z Twoich konta powiązanych z FB, warto również wylogować się z Facebooka, w ten sam sposób, albo tradycyjnie przez opcję „Wyloguj”.

Jak wylogować się z Messengera na tablecie?

Większość tabletów oparta jest na systemach Android więc wylogowanie się z Messengera przebiega w taki sam sposób jak na telefonach. Wystarczy wejść w Ustawienia i wybrać urządzenie, z którego chcemy się wylogować.

Jak się wylogować z Messengera iOS?

Osoby posiadające telefony Apple z systemem iOS również mają możliwość wylogowania się z aplikacji Messenger. W tym celu należy zrealizować poniższą instrukcję:

 1. Uruchom aplikację Facebook
 2. Przejdź do Ustawienia i prywatność
 3. Przejdź do Zabezpieczenia -> zabezpieczenia i logowanie
 4. Z listy urządzeń wybierz swój telefon
 5. Kliknij wyloguj

To pierwsza, ale nie jedyna metoda. Drugą jest skorzystanie bezpośrednio z aplikacji Messenger, gdyż znajdziemy tutaj podobną opcję jak ta wyżej opisana.

 1. Uruchom Messengera
 2. Kliknij ikonę swojego profilu
 3. Wybierz Ustawienia konta
 4. Wybierz Bezpieczeństwo – > Bezpieczeństwo i logowanie
 5. W sekcji „Gdzie jesteś zalogowany” wybierz urządzenie, z którego chcesz się wylogować klikając trzy kropki
 6. Wybierz wyloguj

Jak widzisz użytkownicy systemów iOS również nie powinni mieć większych problemów z wylogowaniem się z Messengera.

Jak wylogować się z Messengera na wszystkich urządzeniach?

Jeżeli nie chcesz ograniczać się wyłącznie do wylogowania z konkretnego urządzenia możesz skorzystać z opcji wylogowania się z Messenger na wszystkich urządzeniach. W tym celu będzie konieczne zalogowanie się do Facebooka albo aplikacji Facebook na telefonie.

 1. Uruchom Facebooka
 2. Wejdź w „Ustawienia i prywatność”
 3. Kliknij „Ustawienia”
 4. Wybierz „Bezpieczeństwo”
 5. Kliknij „Bezpieczeństwo i logowanie”
 6. Sekcja „Miejsca logowania” pozwala sprawdzić wszystkie miejsca, w których posiadamy konto (tablet, telefon, komputer)
 7. Wybierz opcję „wyloguj się ze wszystkich sesji”
 8. Uruchomienie Messengera spowoduje wyświetlenie komunikatu „Sesja wygasła”

Jak widzisz wylogowanie się na wszystkich urządzeniach za jednym razem nie jest takie trudne.

Czytaj również  JAK ZACHOWAĆ O BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE? PORADNIK Z ZASADAMI, KTÓRE WARTO STOSOWAĆ

Wylogowanie z Messengera przez usunięcie aplikacji

Ostatnia metoda, o jakiej Ci powiemy to najbardziej ostateczna metoda, która polega na odinstalowaniu aplikacji Messenger. Jeżeli nie masz czasu wykonywać jednej z powyższych instrukcji możesz odinstalować Messengera co spowoduje automatyczne wylogowanie się z aplikacji, nawet jak ktoś zainstaluje Ci Messengera na telefonie będzie musiał się do niego zalogować.

 1. Przytrzymaj aplikację Messenger
 2. Wybierz opcję „Usuń”

Choć Facebook i Messenger utrudniają jak się tylko da wylogowanie to pokazaliśmy Ci kilka sprawdzonych metod. Mamy nadzieję, że udało Ci się wylogować z Messengera bez większych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *