Jak włączyć bluetooth w laptopie

Bluetooth naturalnie kojarzy się nam z telefonami, gdyż to właśnie za ich pomocą najczęściej korzystamy z tej opcji. Natomiast bluetooth w laptopie ma równie dużo zastosowań, a czasem nawet jest bardziej przydatny, niż ten w telefonie. W przeciwieństwie do komputerów osobistych, czyli PC, laptopy prawie zawsz mają wbudowany odbiornik bluetooth.

Jest to naturalne, gdyż laptopy są stworzone do tego, by były przenośne, dlatego część urządzeń, może być łączone właśnie przy pomocy bezprzewodowego bluetootha. Z dalszej lektury dowiedzą się państwo jak zobaczyć, czy nasz laptop ma bluetooth, jak go włączyć w poszczególnych laptopach oraz systemach operacyjnych.

Jak sprawdzić bluetooth w laptopie?

Niestety nie zawsze będzie to wyglądało tak samo, gdyż w zależności od systemu operacyjnego, będzie to przebiegało inaczej. Najpierw więc należy sprawdzić jaki system operacyjny mamy, gdyż odpowiedź na pytanie: „jak włączyć bluetooth w laptopie windows 7?” będzie inna niż na pytanie: „Jak włączyć bluetooth w laptopie windows 10”.

Znaczna większość laptopów posiada dostęp do bluetooth, dlatego jeśli chcemy sprawdzić, czy nasz laptop posiada taką opcję, najłatwiej będzie wyszukać informacje na temat naszego modelu laptopa w przeglądarce.

Laptopy posiadają również naklejki, na których widnieją wszystkie najważniejsze informacje na temat specyfikacji laptopa. Nierzadko jest tam też informacja na temat połączenia bezprzewodowego, jakim jest właśnie bluetooth.

Gdzie jest bluetooth w laptopie?

Jak znaleźć bluetooth w laptopie? Jest on umiejscowiony na kilku płaszczyznach. Po pierwsze można wejść w „panel sterowania” a następnie w sekcje „urządzenia i drukarki” gdzie będzie widnieć Bluetooth. Jest to najczęściej wybierana opcja znalezienia tejże opcji, gdyż właśnie tam użytkownicy tego typu opcji szukają.

Jest to stosunkowo szybki sposób, jednak w zależności od systemu operacyjnego będzie to łatwiejsze lub trudniejsze z racji większej ilości opcji. Windows 10 ma natomiast najłatwiejsze zlokalizowanie opcji Bluetooth, gdyż wystarczy jedno kliknięcie, by znaleźć tę opcję z poziomu pulpitu.

Będąc właśnie na pulpicie wystarczy skierować myszkę w prawy dolny róg, gdzie widnieje ikonka kwadraciku z dziubkiem, tak jak dymek tekstu w komiksach. Należy następnie w niego kliknąć i wyświetlą się główne opcje, dokładnie tak samo jak w smartfonie.

Jak włączyć bluetooth w laptopie?

Wszystko będzie zależne od systemu operacyjnego, gdyż każdy różni się w tym aspekcie. Najłatwiej będzie w Windowsie 10, gdyż tam wystarczy kliknąć w prawy dolny róg ikonę, która otworzy wszystkie niezbędne opcje.

W pozostałych systemach operacyjnych zazwyczaj trzeba wejść w panel sterowania, gdzie znajdziemy opcje „urządzenia i drukarki” a następnie poniżej będzie opcja bluetooth. Żeby włączyć zarówno w pierwszym jak i drugim wypadku, trzeba będzie kliknąć „włącz”, w przeciwnym razie samo wejście w daną rubrykę nic nie da. Kiedy bluetooth zostanie włączony, możliwe będzie sparowanie urządzeń, które również mają zainstalowany bluetooth czyli np. głośnik przenośny, telefon, telewizor itp.

Jak włączyć Bluetooth w laptopie Windows 7?

Systemy tworzone są w taki sposób, by były jak najlepsze na dany czas. Windows 7 nie jest zbyt nowym systemem operacyjnym, dlatego część jego funkcji może wydawać się bardzo zawiła, skomplikowana i nieintuicyjna. Spowodowane to jest głównie przyzwyczajeniem do tego, że najnowsze systemy mają bardzo łatwy i przyjemny interfejs, a starsze niekoniecznie wpisują się w ten kanon.

W laptopie z systemem operacyjnym Windows 7 włączanie Bluetooth może być nieco mylące, gdyż nie znajduje się ono bezpośrednio na pulpicie, jak jest to w Windowsie 10. Trzeba wówczas wejść w panel sterowania, a następnie znaleźć urządzenia i drukarki, to tam jedna opcja będzie widniała jako „Bluetooth” należy ją włączyć i gotowe.

Jak wyłączyć Bluetooth

Jest to bardzo proste, gdyż producenci zorientowali się, że najlepiej będzie, kiedy wyłączanie opcji Bluetooth będzie polegało na tym samym procesie, co jego włączanie, dlatego w zależności od systemu operacyjnego, trzeba powtórzyć proces z tym wyjątkiem, że tym razem zamiast „włącz” należy kliknąć „wyłącz”.

Jest to naprawdę łatwe i z pewnością każdy będzie potrafił zarówno włączyć jak i wyłączyć Bluetooth.

Bluetooth do laptopa

Czasami jest sytuacja, w której z jakiegoś powodu bluetooth w laptopie jest zniszczony, nie działa lub po prostu nie został zainstalowany fabrycznie.

Tutaj z pomocą może przyjść urządzenie takie jak transmiter Bluetooth, które zazwyczaj kupuje się do komputerów, gdyż one nie posiadają wbudowanego Bluetooth. Jest to niewielkie urządzenie, które podpina się do gniazda usb i działa w dokładnie taki sam sposób jak te wbudowane fabrycznie w laptopy.

Jak włączyć Bluetooth w laptopie Lenovo?

Firma Lenovo posiada bardzo dobre laptopy, dlatego też wiele osób decyduje się na urządzenia tej firmy.

W tych laptopach jest specjalny skrót klawiszowy, który pozwoli na włączenie Bluetooth samoistnie. Wystarczy kliknąć FN + F7 by włączyć tryb samolotowy a następnie wyłączyć, wówczas Bluetooth włączy się sam.

Jak włączyć Bluetooth w laptopie ASUS?

Asus to zdecydowanie jeden z liderów na rynku, jeśli chodzi o komputery i laptopy.

W tego rodzaju laptopach włączanie będzie zależne od systemu operacyjnego, gdyż różnice będą wynikać jedynie z tej racji. W Windowsie 10 – kwadrat w prawym dolnym rogu, w Windowsie 7 – Panel Sterowanie – urządzenia i drukarki – Bluetooth. Windows 8.1 – komputer i urządzenia – Bluetooth.

Jak włączyć Bluetooth w laptopie Dell?

W laptopach firmy Dell sytuacja wygląda analogicznie, jak w przypadku innych.

Wszystko zależne będzie od systemu. Najczęstszym systemem obecnie jest oczywiście Windows 10, dlatego włączenie bluetootha w tym systemie jest najprostsze. Klikamy ikonkę kwadratu w prawym dolnym rogu, a następnie włączamy Bluetooth.

Jak włączyć Bluetooth w laptopie ACER?

Laptopy firmy Acer cieszą się popularnością głównie ze względu na dobry stosunek ceny do jakości. Przede wszystkim parametry laptopów jak na ceny laptopów są naprawdę dobre, dlatego też są one często wybierane przez konsumentów.

Drugą zaletą tych laptopów jest wytrzymałość, gdyż po długich latach dalej potrafią dobrze działać i nie mieć problemów z płynnością. Jeśli natomiast chodzi o włączanie i wyłączanie opcji Bluetooth, to tak jak w przypadki powyższych laptopów, wszystko zależne jest od systemu operacyjnego. Windows 10 – prawy dolny róg. Windows 7 – Panel sterowania/Urządzenia/Bluetooth i tak samo w Windowsie 8.1.

Jak włączyć Bluetooth w laptopie HP?

Wiele osób uważa HP za markę mniej znaną w świecie komputerów, lecz laptopy od tej firmy są naprawdę dobre w porównaniu z konkurencją, dlatego warto jest kierować się specyfikacją i podzespołami, zamiast firmą.

Laptopy w kwestii Bluetootha nie różnią się zbytnio od siebie, gdyż to, gdzie można włączyć tą opcje jest zależne od systemu operacyjnego, dlatego tak samo jak w powyższych wygląda to następująco: Windows 10 – prawy dolny róg. Windows 7 – Panel sterowania/Urządzenia/Bluetooth i tak samo w Windowsie 8.1.

Jak włączyć Bluetooth w laptopie? Po tym poradniku już chyba nikt nie ma wątpliwości gdzie wejść i jak sprawdzić czy laptop ma bluetooth. Wszystkie najważniejsze informacje odnośnie tej opcji są zawarte powyżej, dlatego teraz odnalezienie bluetootha nie powinno być trudne. Bluetooth do laptopa jest prawie zawsze wgrany, dlatego przed zakupem adaptera warto sprawdzić, czy już nie mamy go zainstalowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *